انعکاسات بین المللی دیدار جان مک کین با رئیس جمهور برگزیده مقاومت در تیرانا

فاکس نیوز-سناتور جان مک کین با مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران  ملاقات کرد.
رژیم ایران، برنامة اتمی‌اش و آن‌چه را که منتقدان حمایت دیرینة این رژیم از تروریسم در خاورمیانه می‌دانند، در کانون یک گردهمایی عظیم در آلبانی قرار داشت که یک نقطه عطف برای گروه اپوزیسیون اصلی ایران را نشان می‌دهد. چرا که سناتور آریزونا جان مک‌کین در این گردهمایی سخنرانی کرد و آنها را ستود.

سناتور مک‌کین نخست با رهبر این گروه، شورای ملی مقاومت ایران، مریم رجوی ملاقات کرد. سناتور ضمن تأیید اهداف آنها، باردیگر رژیم تهران را به‌خاطر حمایت از تروریسم در خاورمیانه و به‌عنوان مثال قرار گرفتن این رژیم در کنار رژیم بشار اسد شماتت کرد
سناتور مک کین: من از شما تشکر می‌کنم، به‌خاطر این‌که یک الگو هستید، الگویی برای تمام جهان که نشان می‌دهد هر آن کس که خواهان مبارزه و فداکاری برای آزادی است آن‌را بدست خواهد آورد و شما نمونه‌یی برای همة کسانی هستید که در جهان برای این هدف مبارزه می‌کنند.
مریم رجوی: ما بیش از هر زمان دیگری به تحقق هدفمان نزدیک هستیم.
فاکس نیوز ۲۶ فروردین ۹۶

تلویویزن تاپ چنل- آلبانی دیدار سناتور جان مک کین با پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران درباره آخرین تحولات و نقش رژیم ایران در خاورمیانه
”ایران یک روز آزاد خواهد شد” این جمله ای بود که سناتور مک کین گفت. وی با پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران مریم رجوی ملاقات کرد. مریم رجوی گفت فاشیسم دینی حاکم بر ایران منبع اصلی تروریسم است.
سناتور آمریکایی جان مک کین در حین بازدیدش از تیرانا با اعضای اپوزیسیون ایران در آلبانی ملاقات کرد.
کاندیدای سابق ریاست جمهوری آمریکا گفت ”ایران یک روز آزاد خواهد شد” او اضافه کرد که ” ما یک روز در میدان آزادی با هم جمع خواهیم شد.” مک کین که همچنین رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا است به اعضای مجاهدین بابت انتقال موفقیت آمیز به آلبانی از عراق، جایی که هدف حملات توسط شبهنظامیان مورد حمایت رژیم ایران بودند، تبریک گفت.
او گفت ”هیچ شکی وجود ندارد همه کسانی که در اینجا جمع شده اند بیش از حد درد و رنج کشیدهاند. آنها نه تنها خودشان سختیهایی را تحمل کردهاند، بلکه عزیزان خود را بدست استبداد ایرانی از دست دادهاند.”
بعداز این جلسه مک کین یک ملاقات ویژه با پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران مریم رجوی داشت. رجوی آخرین تحولات در ایران و نقش رژیم ایران در خاورمیانه را مورد بحث قرار داد. او اشاره کرد که فاشیسم مذهبی که در جمهوری اسلامی حکومت میکند منبع اصلی جنگ، تروریسم و درگیری در منطقه است. مک کین اشاره کرده که رژیم بشار اسد در سوریه و داعش با هم مرتبط هستند و تاکید کرد که اسد باید از قدرت کنار گذاشته شود. گروه مخالف مجاهدین خلق طی سالیان افشاگریهایی حول برنامه اتمی و فعالیت های تروریستی که می گویندرژیم ایران انجام داده است، به عمل آورده اند. یک صد و چهل نفر از اعضای آنها در مدتی که در اشرف و لیبرتی در عراق بودند کشته شده اند.

واشینگتن اگزمینر: سناتور جان مک‌کین... (در تیرانا) برای اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران، در مورد مخالفت خود با رژیم حاکم بر ایران سخنرانی کرد.
مک‌کین گفت: «روزی ایران آزاد خواهد شد و ما در آن میدان جمع می‌شویم».
مک‌کین در این گردهمایی که با حضور مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب این جنبش برگزارشد، گفت: «تردیدی نیست که همة کسانی که در این سالن هستند رنج کشیده‌اند و عزیزانشان را به‌دلیل حاکمیت استبدادی و تروریسم (رژیم) ایران از دست داده‌اند ».
واشینگتن اگزمینر - ۲۶ فروردین ۹۶

ای.یو. ریپورتر: سناتور جان مک‌کین رئیس کمیتة قوای مسلح سنای آمریکا، در تیرانا با مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران ملاقات کرد؛ آنها تازه‌ترین تحولات در ایران، دخالت‌های بدخواهانة رژیم آخوندی در منطقة خاورمیانه و چشم‌اندازها برای آینده را مورد بحث قرار دادند.
سناتور مک کین، انتقال موفقیت‌آمیز (مجاهدین) به آلبانی را تبریک گفت و پشتکار و ایستادگی اعضای این مقاومت و قیمت عظیمی را که در این رابطه داده‌اند، مورد ستایش قرار داد.
در خلال ملاقات، خانم رجوی از سناتور مک‌کین به‌خاطر تلاش‌های وقفه‌ناپذیر او در حمایت از انتقال امن اعضای مجاهدین به خارج از عراق تشکر کرد و اظهار داشت: «امروز در مورد نقش مخرب رژیم آخوندی در منطقه، اجماع وجود دارد و تردیدی نیست که فاشیسم دینی حاکم بر ایران، منشاء اصلی جنگ و تروریسم و بحران در خاورمیانه است».
مریم رجوی تأکید کرد تغییر رژیم ایران نه تنها لازمة پایان‌دادن به نقض آشکار حقوق بشر در ایران، بلکه یک ضرورت برای ریشه‌کنی جنگ و بحران و استقرار صلح و آرامش در این منطقه است.
ای.یو. ریپورتر - ۱۵ آوریل ۲۰۱۷