آخوند شیاد حسن روحانی در سخنرانی خود در مراسم روز ارتش تحت امر خامنه ای، برای جلب نظر وی در نمایش انتخابات، به مجیز گویی برای ولی فقیه ارتجاع پرداخت و به افزایش کلان بودجه نیروهای نظامی رژیم در بحبوحه فقر و بیکاری و به چپاولهای اقتصادی نیروهای مسلح رژیم اذعان کرد.

وی گفت:‌ «آمار و ارقام نشان می‌دهد که در دولت یازدهم بودجه بنیه دفاعی نسبت به آغاز این دولت ۱۴۵٪ رشد داشته است و این به آن معنا است که در شرایط سخت اقتصادی کشور اهتمام دولت به تقویت بیشتر نیروهای مسلح بوده است. دولت یازدهم افتخار دارد که از لحاظ تجهیزات راهبردی و امکانات راهبردی نیروهای مسلح در سه سال و نیم به اندازه ده سال گذشته آن گام برداشته است.
ویژگی دیگر نیروهای مسلح ما داشتن فرمانده کل قوا که این فرماندهی نشات از اسلام، از فقه، از ولایت، از عدل، از اعتدال می‌گیرد...
نیروهای مسلح ما از بازیهای سیاسی باید به دور باشند، هر مقدار فاصله نیروهای مسلح ما... از سیاست و سیاست بازی دورتر باشد، آن نیروی مسلح قدرتمندتر و ملت در کنار آن نیروی مسلح خواهد بود... اما در عین‌حال ورود نیروهای مسلح در وسوسه‌های اقتصادی می‌تواند آنها رو از هدفهای بلند دور کند، وسوسه‌های اقتصادی می‌تواند افکار فرماندهان و نیروهای مسلح رو از وظیفه اصلی خود دور کند.
تلویزیون شبکه آخوندی ۲۹ فروردین ۹۶

ازسوی دیگر، آخوند جلاد ابراهیم رئیسی، در یک نامه سرگشاده به آخوند شیاد حسن روحانی، بهربرداریهای انتخاباتی وی از سخنرانیهای تلویزیونی را غیر اخلاقی توصیف کرده است.
آخوند جلاد که مدعی حقوقدانی هم شده است، خطاب به روحانی می نویسد: ‌بنده وجنابعالی قبل از این که حقوقدان باشیم، هر دو در کسوت روحانیت هستیم واین انتساب، ما را به رعایت امور اخلاقی ملزم می‌نماید. حیف است که صحنه انتخابات به شائبه نمایش‌های تبلیغاتی، آلوده شود.
خبرگزاری نیروی تروریستی قدس تسنیم  ۲۹ فروردین ۹۶

پاسدار حسین شریعتمداری، نماینده خامنه‌ای در کیهان نیر، در ادامه تصفیه حسابهای انتخاباتی با آخوند روحانی، گفت: بسیاری از پروژه‌هایی که این روزها دولت در آستانه انتخابات از افتتاح آنها خبر می‌دهد، قبلاً افتتاح‌ شده و به بهره‌برداری هم رسیده است و افتتاح دوباره آن غیر از تبلیغات توخالی انتخاباتی هیچ توجیه دیگری ندارد.
کیهان رژیم ۲۹ فروردین ۹۶