اعتراف وزارت گشتاپوی آخوندی به شکست توطئه نابودی مجاهدین

چند روز پس از دیدار سناتور جان مک کین و خانم مریم رجوی در تیرانا، دیده بان اطلاعات آخوندی پرده ها را کنار زد و در مطلبی پراز غیظ و نگرانی، تحت عنوان «یک دیدار و چندهشدار»، به شکست توطئه رژیم برای نابودی مجاهدین قبل از انتقال از عراق، اعتراف کرد و نوشت: «تا زمانیکه این گروه و اعضای آن در خاک عراق بودند, سپاه و نیروهای امنیتی فرصتی برای حل و فصل این منازعه را داشتند و هم اکنون این فرصت چشم انداز خود را از دست داد».

دیده بان وزارت منفور سپس با حسرت و افسوس می افزاید: «البته به لطف دولت مستقر در عراق و به واسطه سیاست های عبادی نخست وزیر عراق که به آمریکا نزدیک تر شد, این گروه توانست خاک عراق را ترک و به آلبانی نقل مکان کند. متاسفانه آش آنقدر شور شده که حالا سناتور مک کین مستقیما به دیدار رهبر این گروه می رود و برای ایران رجزخوانی می کند».

آنگاه نوبت به تصفیه حساب انتخاباتی و جنگ گرگها بین وزارت اطلاعات کابینه روحانی و باند رقیب می رسد و دیده بان اطلاعاتی با اعتراف ضمنی به درماندگی سپاه پاسداران در مداخله در سوریه، اضافه می کند: «چه خوب می بود که برخی نیروها و جریان ها به جای جنگ و دعوا راه انداختن با کارنامه درخشان وزیر محترم اطلاعات حجت الاسلام علوی که در 4سال گذشته بی حاشیه در دولت آقای روحانی مشغول به خدمت بوده, تجارب لازم برای برخورد با این گروه را می گرفت و در بستری حرفه ای و عملی اقدامات خود را با وزارت اطلاعات هماهنگ می ساخت.دغدغه و اشتغال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه منجر به غفلت جدی گردید»!.

دیده بان وزارت نشان، در نتیجه گیری و تحلیل خود ضمن اعتراف به روحیه باختگی مزدوران و نیروهای وفادار به نظام، نسبت به خطر مجاهدین برای تمامیت رژیم هشدار داده و چنین می نویسد:«این غفلت حال سرباز کرده و نشان می دهد که این گروه دست بازتری در تحولات میدانی خواهد داشت. هر چند که فاصله جغرافیایی می تواند در تأثیرگذاری مستقیم خدشه وارد کند اما ناگفته نماند که این گروه تجارب بسیاری در بسیج و سازماندهی داشته و بالقوه می تواند تهدید امنیتی برای کشور باشد. استفاده از شبکه های داخل کشوری و همچنین تأثیر گذاری بر روی مخاطبین خاکستری می تواند در زمره تلاشهای این گروه تبیین گردد و موجی از دلسردی را در بدنه نیروهای وفادار به نظام و کشور ایجاد کند».

در واکنش غیظ آلود دیگری، روزنامه حکومتی جمهوری اسلامی نوشت:‌ سناتور مک کین که همواره یک پای نشست‌های (مجاهدین) بوده است، در جمع اعضای (مجاهدین) گفت: باید با نقش رژیم ایران در عراق و سوریه مقابله شده و هرچه زودتر اسد نیز از قدرت کنار گذاشته شود. مک کین ضمن قدردانی از رهبری مریم رجوی, گفت: من مطمئن هستم روزی ایران آزاد خواهد شد و ما در میدان آزادی گردهم خواهیم آمد.
این رسانه حکومتی افزود:‌ کنگره آمریکا طی سال‌های گذشته یکی از بارزترین عرصه‌های (فعالیت مجاهدین)بوده است, جایی که مجاهدین توانسته تعدادی حامی سرسخت برای خود دست و پا کند.برای نمونه, سال گذشته و در آخرین روزهای حکومت اوباما, تعدادی از اعضای ارشد کنگره آمریکا در ادامه اقدامات خود, پیش‌نویس قطعنامه‌ای تحت عنوان «تامین ایمنی و امنیت افراد مستقر در کمپ لیبرتی در عراق و انتقال آن‌ها به آلبانی» به این مجلس ارائه دادند.