بحران نمایش انتخابات رژیم آخوندی و حذف پاسدار احمدی نژاد

شورای نگهبان ارتجاع در بیانیه یی که توسط و زارت کشور دولت روحانی اعلام شد با حذف فله یی کاندیداهای نمایش انتخابات آخوندی که شمار آنها به بیش از ۱۶۰۰ تن می رسید، اسامی شش تن را به عنوان کاندیدای نمایش انتخابات آخوندی اعلام کرد.

در میان اسامی اعلام شده احمدی نژاد و محمد هاشمی رفسنجانی و برخی از مهره های دیگر رژیم که برخی قبلا کاندیدای نمایشهای انتخاباتی بوده اند، رد صلاحیت شده اند.
اسامی اعلام شده به عنوان کاندیدای نمایش انتخاباتی خلیفه ارتجاع عبارتند از: آخوند شیاد حسن روحانی، آخوند جلاد ابراهیم رئیسی، مصطفی میرسلیم، اسحاق جهانگیری، پاسدار قالیباف و مصطفی هاشمی طبا.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: حذف محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور پیشین رژیم آخوندی، از کاندیداتوری ریاست جمهوری که به دستور شخص خامنه ای صورت گرفت، جراحی جدیدی در درون فاشیسم دینی حاکم بر ایران و علامت آشکار مرحله پایانی این رژیم است. کاندیداتوری احمدی نژاد به رغم مخالفت خامنه ای و حذف او حاکی از اوجگیری جنگ گرگها، ضعف شدید خامنه ای و تشتت درونی باند اوست.
اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت می‌افزاید: احمدی نژاد کسی است که خامنه ای به کمک پاسداران و مهندسی انتخابات او را در سالهای ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ به ریاست جمهوری رساند و بر سایر باندهای رژیم تحمیل کرد. خامنه ای بارها اعلام کرده بود احمدی نژاد را بر سایرین ازجمله رفسنجانی ترجیح می دهد.

احمدی نژاد به رغم تهدیدها و هشدارها نسبت به رد صلاحیت خودش، پس از اسامی کاندیداها، بر سرسپاری خود به ولی فقیه ارتجاع تأکید کرد و هراس از استفاده مردم از فرصت شکاف در رأس رژیم، دعوت به آرامش گفت و در توئیتر خود نوشت: ایجاد تنش و دامن زدن به حاشیه‌ها جز ضرر هیچ سودی ندارد جز منفعت دشمنان. هوشیار باشیم.
وی هم‌ چنین در تویت دیگری گفت که قصد برپا کردن فتنه را ندارد.

پاسدار احمدی نژاد افزود: اگر مقابل رهبری می ایستادم؛ می گفتند احمدی نژاد شده است جریان انحرافی. حالا که سکوت میخواهم کنم مورد هجمه تهمت ها و ناسزاها قرار می گیرم. در برابر رد صلاحیتم توسط شورای نگهبان بگویم که اینجانب مطیع امر قانون هستم و لاغیر.

جوانفکر از باند احمدی نژاد نیز در پیامی گفت: احمدی نژاد و بقایی برای عمل به تکلیف خود نامزد انتخابات شدند تا اهتمام به حل مشکلات مردم و و رفع تهدیدهای بالقوه نمایند. شورای نگهبان با تصمیم خود، این تکلیف را از دوش آنان برداشته است.

بقایی، معاون احمدی‌نژاد، از طریق کانال تلگرامی وابسته به خود اعلام عزای عمومی و حذف احمدی نژاد و بقایی را مصیبت عنوان کرد.
کانال ستاد بقایی نوشت: مصیبت وارده را به تمام مستضعفین و خمینی تسلیت عرض می‌کنم و در اشک همه اینها در حذف احمدی‌نژاد ما هم به سوگ می‌نشینیم.

مدیر کانال تلگرامی بقایی هم‌چنین نوشت: ما سربازان خمینی بوده و هستیم و به راه او خیانت نخواهیم کرد. و کینه ها را در سینه ها نگاه خواهیم داشت تا در بزنگاه رویارویی های سرنوشت ساز حق و باطل؛ سردرگم و بلاتکلیف نباشیم.
از دیدگاه ما دو جریان، تنها در اندیشه گسترش قدرت و ثروت خویش هستند.
تلگرام بقایی افزود: ما از هیچ یک از ۶ نفر تایید شده توسط شورای نگهبان پشتیبانی نخواهیم کرد و تکلیف خویش را تنها؛‌آ گاهی بخشی به ملت ها می دانیم.
تلگرام بقایی با طعنه به شورای نگهبان تحت کنترل خامنه‌ای نوشت: به شورای نگهبان تبریک میگیم بخاطر اسیر تهدیدات اشراف شد و اثبات کرد کسانی میتوانند باشند که رفقای دزدان باشند... ما شما را از باورهایمان بیرون می کنیم و نظاره گر انتخابات کاملا نمایشی که نتیجه اش پیروزی روحانیست می شویم و تاسف می خوریم به باورهای ۳۸ ساله خود.

رسانه‌های حکومتی درباره اوضاع آشفته رژیم در آستانه نمایش انتخابات گزارش دادند که همزمان با اعلام اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری رژیم، عوامل نیروی انتظامی رژیم در نقاط مختلف تهران مستقرشده اند تا امنیت را برقرار کنند.
ماموران پلیس پایتخت در شب اعلام اسامی افراد واجد شرایط برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در نقاط مختلف تهران مستقر شدند.

خبرگزاری حکومتی ایسنا نوشت: «در حال حاضر نیز استقرار ماموران در برخی نقاط شهر ادامه دارد».