با کمال تأسف و تأثر مطلع شدیم که مهندس یزدان حاج حمزه، عضو شورای ملی مقاومت ایران، پس از شش دهه مبارزه در برابر دو دیکتاتوری شاه و شیخ در نخستین ساعات بامداد دوشنبه ۲۷ آبان در بیمارستانی در پاریس، دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان و همسنگران شهید و صدیق خود پیوست.

یزدان حاج حمزه، متولد ۳۰ آبان ۱۳۱۸ و فارغ‌التحصیل مهندسی مکانیک از دانشگاه پلی تکنیک تهران فعالیتهای مبارزاتی و سیاسی – اجتماعی خود از سال ۱۳۴۰ علیه رژیم فاسد شاه آغاز کرد.
او از بدو تاسیس سازمان مجاهدین خلق ایران در تهران حامی این سازمان و خانه‌اش محل اختفای مجاهدین همچون مجاهد شهید علی میهندوست بود.
مهندس یزدان حاج حمزه پس از انقلاب ضدسلطنتی در دولت بازرگان معاونت وزارت کشور و معاونت وزارت تبلیغات را بر عهده داشت. حاج حمزه با سلطه انحصارطلبی کناره‌گیری کرد و به مقاومت پیوست.
مهندس حاج حمزه که در شمار کاندیداهای ترقیخواه و انقلابی در نخستین انتخابات مجلس شورای ملی پس از انقلاب ضد سلطنتی بود، پس از سرفصل سی خرداد و تأسیس شورای ملی مقاومت ایران، به عضویت شورای مقاومت در آمد و تا آخرین نفس زندگی با تمام توان و تجربه و دانش سیاسی و اقتصادیش در پیشبرد فعالیتهای شورا کوشید.
مهندس یزدان حاج حمزه در یورش پلیس فرانسه به دفاتر شورای ملی مقاومت در پاریس در سال ۱۳۶۶ دستگیر و به همراه شمار دیگری از اعضا و هواداران مجاهدین و شورا به گابن تبعید شد و پس از ۳۷ روز اعتصاب غذا در گابن و برخی از پایتختهای غربی، دولت فرانسه ناگزیر به بازگرداندن تبعید شدگان از جمله آقای حاج حمزه شد.
حاج حمزه در دوران پایداری ۱۴ ساله، یکی از یاران وفادار و ثابت قدم اشرفیان بود و در صفوف مقدم همه آکسیونها و اقدامات و کارزارهایی بود که در دفاع از اشرفیان صورت میگرفت.
خانم مریم رجوی با یادآوری شش دهه مبارزه پیگیر با دیکتاتوری‌های شاه و شیخ فقدان آقای حاج حمزه را تسلیت گفت و ارزشها و فضیلتهای این عضو ارزنده مقاومت را مورد تاکید قرار داد.