پرواز عقاب تیزپرواز مقاومت خلبان مجاهد سرهنگ بهزاد معزی

پیامهای تسلیت اعضای شورا و یاران مقاومت


پیام تسلیت کاک بابا شیخ حسینی

دبیر کل سازمان خه‌بات کردستان ایران


متأسفانه سرهنگ بهزاد معزی یکی از خلبانان کوشا و مبارز ایرانی، در سن ۸۳ سالی در کشور فرانسه درگذشت. سرهنگ معزی در مدت ۴۲ سال گذشته در برابر حاکمیت افسار گسیخته آ‌خوندی در ایران در میادین کار سیاسی و انقلابی، فعالانه شرکت داشته است.

به مناسبت درگذشت سرهنگ بهزاد معزی، مراتب تسلیتم را به خانواده ایشان و تمامی مبارزین راه آ‌زادی و اعضای شورای ملی مقاومت ایران تقدیم میدارم.

بابا شیخ حسینی- ۲۲ دی ۱۳۹۹ هجری شمسی

--------------------


نصرالله اسماعیلزاده

جناب سرهنگ معزی، بهزاد عزیزمان، عقاب تیز پرواز، قهرمان مجاهد با آخرین پروازش به سوی شهدای مقاومت پر کشید .
جناب سرهنگ عزیز ما، جناب سرهنگ ملت ایران، یکی از برجسته ترین و با تجربه ترین خلبانان ایران بود. او علاوه بر تمام مهارت ها، پشتوانه پرواز ۷ مرداد سال ۶۰ و بردن سالم برادرم مسعود و نشاندن هواپیما در پاریس بود و یک اعتقاد قاطع به آزادی مردم ایران داشت. بهزاد قهرمان، این انقلابی بزرگ، رسیدن به آزادی را در سازمان مجاهدین یافته بود. او با پذیرش بالاترین مسئولیت هاب با ایمان و اطمینان قلبی، با آرامش ضروری چنین پروازی، با برخورداری از همراهی کادر پروازش، توانست ساعت ها لحظات خطیر و پر هیجان را از میان موشک ها و تهدیدها پشت سر بگذارد، و هواپیما را سالم در پاریس بنشاند.
تصمیم مرکزیت مجاهدین و به ویژه شخص مسعود با مسئولیت پذیری بهزاد معزی قهرمان تکمیل می شد.
در ۴ دهه از صفات برجسته سرهنگ بهزاد معزی قهرمان؛ از جسارت، مسئولیت پذیری در سطح بالا، قاطعیت، مصمم و منضبط بودن و از طبع لطیف او بهره گرفتم . او یک قهرمان ملی در تاریخ میهنمان می باشد.
فقدان دریغ انگیز سرهنگ معزی را به خانواده او به خانم مریم رجوی رئیس جمهور مقاومت، به برادرم مسعود و به اعضای شورا به سازمان مجاهدین و مردم ایران تسلیت میگویم.
یادش همواره گرامی است.
نصرالله اسماعیلزاده


--------------------


فلور رام


تسلیت به آقای مسعود رجوی و خانم مریم رجوی
پیام های تسلیت به رهبر گرانقدر مقاومت آقاى مسعود رجوى و خانم مریم رجوى عزیزمان در کهکشان همیارى از طرف کانونهاى شورشى و هواداران مقاومت با صداى خودشان، در روز جاودانه شدن و پرواز ابدى سرهنگ عزیزمان مرا بر ان داشت که این شانس یکى بودن با مردم ایران عزیزمان همانا خصلت عقاب تیز پرواز آسمانها سرهنگ معزى عزیزمان است که در چنین روزى این پرواز اتفاق بیافتد.
عرض ادب وتسلیت مرا بپذیرید


--------------------


آهنگ رام


پرواز سرهنگ بهزاد معزی را به رهبران گرامی مقاومت ایران، اعضای شورا، مجاهدین عزیز، همه آزادیخواهان و خانواده ایشان تسلیت میگویم. جای این قهرمان بسیار بزرگ ملی همیشه و در روز آزادی ایران عزیزمان سبز خواهد بود.

 

--------------------


نسرین سیفی و حمید عظیمی


آقای رجوی، مسئول شورای ملی مقاومت ایران
خانم رجوی،‌ رئیس جمهور برگزیده مقاومت
مراتب همدردی ما، در غم و اندوه فقدان سرهنگ خلبان، بهزاد معزی را بپذیرید.

خدمت بزرگ او به مقاومت نوین مردم ایران، در "پرواز پروازها"ی او را، تاریخ قضاوت کرده و خواهد کرد.

بدون شک همه ما، یاری ارزشمند و همسنگری گرانقدر را از دست دادیم. اما و هزار اما، که خود این "عقاب تیز پرواز آسمان وفا"، با قاطعیت و جسارت و خروشی که خاص خود او بود، حرف آخر را برای همه ما زد که: "برای مجاهد غم و غصه و عزاداری و گریه نداریم. فکر خواهر مریم و برادر مسعود را بکنید که با هر موردی که شهید می‌شود چه باید بکنند؟ سلاح مجاهد بر خاک افتاده را باید برداشت و جنگید تا روزی که حتی یک نفر از ما باقی بماند و در میدان آزادی سخنان و صدای مریم رجوی و برادر را بشنود."
باشد که ما، تمامی غم فراق او را در راه تحقق آرزوی بزرگ او،‌ "آرزوی پرواز آزادی به‌ سوی تهران" بکار گیرم و دست در دست هم، و با همان "سرمشق نه شاه و نه شیخ" در راه احقاق آن تلاش و کوشش خود را صد چندان کنیم.
تو در من زنده ای،‌ من در تو،‌ ما هرگز نمی میریم
از آن ماست پیروزی، از آن ماست فردا.
نسرین سیفی و حمید عظیمی


--------------------


محمد ناهید


پرواز سرهنگ بهزاد معزی به بی کرانه ها برای خانواده و یارانش که دهه ها در کنار او در راه مبارزه با دیکتاتوری حاکم بر میهنمان زیسته اند سخت دریغ انگیز اما شکوهمندست. سرهنگ معزی فرزند ایران‌زمین به ایران و ایرانی و رهایی آنان از چنگال حرامیان حاکم بر میهنش می اندیشید و برای تحقق دموکراسی و سکولاریسم و عدالت اجتماعی برای هموطنانش از همه چیزش گذشت. او بسیار کم گو اما گزیده گو و با اراده یی سترگ راه دشوار مبارزه یی سخت برای دهه ها را با شکوهمندی طی کرد.
برای یارانش آرش کمانگیری بود که جان و روحش را برای سربلندی ایران و پاک کردن آن از لوث وجود ولایت فقیه خامنه یی و جایگزینی آن با مردم سالاری و حقوق بشر گذاشت.
ساده زیستی او و گذشتنش از همه مواهب یک زندگی پر زرق و برق بیان تعهد عمیقش به دخترکان و پسران کار و زنانی که کالایی جز تن خویش برای گذران زندگی نداشتند و تلاش برای رهایی آنان بود.
از داشتن معلمی بزرگ در کنارمان محرومیم اما یاد او همواره با ماست و التیام بخش زخم هایمان. یقینا در فردای آزادی ایران از چنگال دین فروشان حاکم فرزندانش در سراسر آن یاد و راهش را آنگونه که شایسته اوست گرامی می دارند.

 

--------------------


استاد جلال گنجه ای
به یاد عقاب مقاومت ایران که از میان ما پرکشید

با اطلاع از وفات ناگهانی سرهنگ معزی، اولین پرسش این بود که این فقدان به محبوبترین محبان سرهنگ چقدر گران خواهد آمد. منظورم برادر والاقدرمان مسعود رجوی و خواهر بزرگوارمان مریم رجوی است که الحق برای سرهنگ فقیدمان محبوبترین محبوبانش بودند. و اما آنچه تسلی بخش است اینکه چنین شخصیتهایی که درسهای جاودانه برجای گذاشته اند، هرگز فقدان نخواهند داشت.
برای نمونه باید بیان کنم که طی ۴۰سال روابط دوستی و همرزمی با سرهنگ معزی، آخرش نشد که یک بار آنچنان که دلم می خواست مراتب علاقه و ارادتم را به وی ابراز کنم و هر وقت که در این باب لب به سخن می گشودم در همان جمله های اولیه مانع می شد و فرصت نمی داد و بایستی برای اجتناب از اوقات تلخی و احیانا خشم این عزیز، قطع می کردم، و حتی در مواردی که با نقل قولی از خواهر مریم و یا برادر مسعود می خواستم شروع کرده و به این بهانه به وی ابراز علاقه کنم بازهم قطع می کرد.
تواضع کم نظیر و آموختنی این مرد بزرگ هیچگاه از یاد نخواهد رفت به‌خصوص اگر مدنظر داشته باشیم که پایداری بیش از ۴۰ساله سرهنگ معزی در صفوف مقاومت و مجاهدین خلق ایران نیز جنس و ماهیت خاصی داشت. می دانیم که اغلب چهره های این مقاومت که همچنان در صفوف رزم و ایستادگی استوار مانده اند، سالهای سال پیش از انقلاب ضدسلطنتی ۱۳۵۷ درگیر مطالعات و مبارزات سیاسی با دیکتاتوری شاه بوده، و از دانش و تجارب مبارزاتی طولانی برخوردار بوده اند. سرهنگ معزی اما تا اندکی قبل از انقلاب۵۷ خلبان ویژه و مورد اعتماد شاه بوده است، که یعنی فاصله بسیار زیاد و پر پیچ و خم از محیط بارگاههای شاهنشاهی تا نایل آمدن به شناخت و آنگاه دل بستن به سیمای نمادین مسعود رجوی را سرهنگ معزی ما در مدتی بسیار کوتاه طی کرده و در حقیقت پرواز کرده است و آنهم آنچنان جدی و عمیق که تمامی تلاشهای دو دیکتاتوری برای متزلزل کردن چنین چهره ای با انبوه پارازیتهای هرزه پردازان و بریده مزدوران جا خوش کرده در خارجه یا داخله، و همچنین فشار و آزارهای دولتهای خارجی، (برای مثال، رذالتهای دولت سارکوزی در ۱۷ژوئن) هرگز نتوانسته کمترین گردی بر دامن این مقاوم استثنایی بنشاند.
و فراموش ناشدنی که این فقید عزیزمان در تمامی این نزدیک به نیم قرن هم، زاهدانه ترین زندگی را برگزیده و حتی از میزان رفاه و تسهیلاتی که در چارچوب همین مقاومت برای نیروهایش فراهم شدنی است به کمترین و ساده ترینها اکتفا می کرده است. این چنین است که امثال من فقط می توانیم در برابر خصائص والای مبارزاتی و انقلابی این مرد بزرگ تواضع کرده و به فراخور از وی یاد بگیریم.
با تحسین و تواضع و تسلیت به برادر مسعود و خواهر مریم رجوی که قادر بوده و هستند تا از صدف وجود یکایک رزمندگان و عناصر این مقاومت درخشانترین گوهرها را استخراج کنند.
جلال گنجه ای ۲۳دیماه۹۹


--------------------

 

خانواده ارسطوپور


باسلام و درود به مجاهد کبیر سرهنگ افسانه‌یی
سرهنگ از پیش ما پرکشید ولی از مریم و مسعود جدا نشد. تک گلی بود که در سرزمینمان ایران روئید و امانت، و رهبریت مجاهدان را با پرواز بزرگ خود برای آزادی مردم ایران به یادگار گذاشت.
او هم چون شعله در میان اتش هاست. فتح یک ساعته و فتح یک روزه و فتح یک ساله فتح نیست، فتح و پیروزی که بتواند با بقای زمان برآسمان و تحولات و تغیرات باقی و ثابت و پررنگ بماند، آن فتح حقیقی است و آن پیروزی واقعی است. چنین اندیشه و فکری اگر در افراد پیدا شود انها را جاودانه می کند. سرهنگ جاودانه بود و جاودانه گشت.
 او در دل مجاهدان و مبارزان و هم‌رزمانش و در تاریخ سرزمینمان چون بنیان گذاران می درخشد. آدم از پشیمانی گریست، نوح از گمراهی قومش، یعقوب از فراق فرزندش یوسف، یحیی از ترس اتش دوزخ و فاطمه برای مرگ پدرش رسول خدا و میدانم سردار بزرگ مسعود بخاطر از دست دادن سرهنگ.
او در بلندای قله ها هم چون عقابی بزرگ همانطوریکه آرزو داشت با چشمانی تیزبین نظاره‌گر پرواز مسعود و مریم است. آن روز سرهنگ دوباره زنده و عقاب آسمانهاست .
خانواده ارسطوپور

 

--------------------


 

رضا اولیا


قلبم در این سوگ جانگداز خونین است.
رهبر مقاومت، دوست عزیزم آقای مسعود رجوی و رئیس جمهور برگزیده مقاوت مریم رجوی و همه اعضای محترم شورای ملی مقاومت ایران و مردم ایران و مخصوصاً خانواده جناب سرهنگ معزی،
انسان عزیزی و شخصیتی ویژه را از دست داده ایم.
رضا اولیا


--------------------


محمد حسین تسوجی


با دلی بسیار اندوهگین عمیق ترین تسلیت هایم را برای فقدان برادر مجاهد سرهنگ معزی به حضور مسئول شورای ملی مقاومت برادر مجاهد مسعود رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی و سایر خواهران و برادران مجاهد و همرزمان در شورای ملی مقاومت تقدیم میدارم.
باشد که در فردای آزادی ایران روح بلند پرواز سرهنگ قهرمان چون سیمرغ رهایی بر آسمان ایران زمین به پرواز درآید.
محمد حسین تسوجی

--------------------

 

سیمین منافی و محمد بهروزی

 

«معراج شاهین بلند پرواز مقاومت ایران زمین به سپهر ازادی»

خانم مریم رجوی

درگذشت سرهنگ بهزاد معزی را به شما و برادر مسعود و مجاهدین و خانواده ارجمند سرهنگ و اعضای شورای ملی مقاومت تسلیت می گوییم.

فقدان پوریای ارتش و سرمشق؛ نه شاه و نه شیخ (به روایت مسئول شورا) بسیار سخت و حسرت انگیز است، فرزانه ای که صفت‌های انسانی و ساده زیستی او گذشته از ویژگی های نظامی و فرماندهی و...هر انسانی را که با او دیداری داشت شیفته و مفتون آن وجود نازنین و نادر می کرد.

یاد و مرام شکوهمندش تا همیشه آزادی ایران زمین ماندگار و مانا باد.

هرگزم نقش تو از لوح دل و جان نرود «حافظ»

باقلبی سرشار ازعشق به آن سفر کرده

سیمین منافی و محمد بهروزی

دی‌ماه یکهزار و سیصد و نود ونه خورشیدی

 

--------------------

 

مهدی سامع

 با دریغ و اندوه فراوان، خلبان جسور و مجاهد پرشور، بامداد امروز یکشنبه ۲۱ دی، در آخرین پروازش ما را ترک کرد. زنده یاد جناب سرهنگ معزی، عضو شورای ملی مقاومت ایران و از پاکبازان در راه رهایی مردم ایران و از عاشقان آزادی و عدالت بود. برای او رهایی از سلطه استبداد مذهبی همه چیز بود و برای همین از همه چیز خود گذشت.

سرهنگ معزی عُقاب تیز پرواز و تیزبینی بود که از فراز قله های بلند، میدان آزادی در روز رهایی را می دید.

از جانب خود و رفقایم در سازمان چریکهای فدایی خلق ایران، فقدان تاسف آور جناب سرهنگ بهزاد معزی را به خانواده و بستگان وی، به اعضای شورای ملی مقاومت ایران، به همرزم مجاهد مسعود رجوی و به همه آزادیخواهان تسلیت می گویم.

مهدی سامع

یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ـ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۱

 

--------------------

 

مهین مشکین فام و مسلم اسکندر فیلابی

 

از شمار دو چشم یک تن کم

وز شمار خرد هزاران بیش

خبر جگرسوز پرواز جاودانه یاد، عقاب تیز پرواز مقاومت، برادر گرامیمان قهرمان ملی و مجاهد خلق سرهنگ‌ خلبان بهزاد مغزی ما را در سوگی عمیق فرو نشاند. این رادمرد گرانقدر بدلایل گوناگون بعنوان یک شخصیت والای ملی در قلب تاریخ ایران جاودانه و ماندگار خواهد ماند. او در دوران حکومت تبهکار و ضدایرانی ایلغار خمینی به سوگند خود در مقام یک سرباز وطن در 

«دفاع از ملک و ملت» تا به آخر وفا دار ماند و جاودانه شد. 

او با انجام بزرگ‌ترین ماموریت و پرواز زندگیش که خود آنرا «پرواز پروازهایش» مینامید، آقای مسعود رجوی رهبر پاکباز مقاومت را از پایگاه یکم شکاری تهران به پاریس منتقل کرد. این پرواز تاریخساز آینده مقاومت ایران را رقم زد. از این بابت تا به ابدالدهر نام این پهلوان وارسته که همه زندگی خویش را بر سر آرمانش فدا کرد در تاریخ ما زنده و جاودانه خواهد ماند. 

براستی همرزمی با این انسان انقلابی و سلحشور، شریف و جوانمرد، نعمت و توفیق بزرگی برای ما بعنوان اعضای شورا محسوب میشود. درگذشت دریغ انگیز سرهنگ مغزی گرانقدر را، بمثابه یار و برادر شهید بزرگ حقوق بشر، دکتر کاظم رجوی به آقای مسعود رجوی مسئول گرامی شورای ملی مقاومت ایران و خانم مریم رجوی رئیس جمهور محبوب مقاومت، مجاهدین سرفراز، همرزمان شورایی، خانواده دلبند سرهنگ مغزی و نیز مردم داغدار ایران صمیمانه تسلیت عرض مینماییم.

باشد تا با اراده و عزمی سترگ راه و آرمان آن فرمانده سرفراز را طی طریق کنیم.

درود بر سرهنگ سرفراز و خلبان آسمان آزادی ایران

با احترام: مهین مشکین فام و مسلم اسکندر فیلابی

 

--------------------

 

پرویز خزایی

 

برادر گرامی مسعود و خواهر ارجمند مریم رجوی

اندوه آخرین پرواز یک قهرمان ملی مقاومت- سرهنگ بهزاد معزی- جانکاه است اما بلافاصله این احساس بر جان و روان غلبه میکند و دست بالا را میگیرد- که قهرمانان ملی و مبارزین برحق در مقاومت های جهان هرگز نمیرند و نمی روند.

سرهنگ بهزاد عزیز ما به جاودانه قهرمانانی پیوست که رهبران مقاومت کشورهای خودشان را در یک لحظه تاریخی به نقطه امن رساندند تا سر مقاومت بریده نشود و آن مقاومت در شرایط مناسب و درست جدید نه تنها از بین نرود بلکه به اوج اعتلا و استحکام و سازماندهی برسد. سرهنگ بهزاد معزی – قهرمان ملت ایران- نیز چون کاپیتان ها ی کشتی ها و خلبانان قهرمان این اروپا در نبرد ومقاومت علیه نازیسم و فاشیسم و هیتلری و موسیلینی و فرانکو- رهبران مقاومت خود چون هاکن رهبر مقاومت نروژ و چون شارل دوگل رهبر مقاومت فرانسه و همچنین رهبران و فرماندهان بزرگ مقاومت های لهستان و هلند ووو را- با رشادت سرهنگ معزی نشان- برای اعتلای مقاومت و استحکام و تداوم مبارزه آنان به لندن و نقاط امن دیگر رساندند. بویژه دوگل رهبر مقاومت فرانسه و رئیس جمهور منتخب برای دوره گذار که از توطئه های خطرناک مارشال پتن خائن که همچون خامنه ای غاصب حاکمیت ملی و رییس دولت فاشیسم هیتلری در ویشی فرانسه شد- برست وچون مسعود رجوی شورای ملی مقاومت را به اوج اعتلای ملی و بین المللی رساند.

درود سراسر تاریخ مبارزات مردم جهان و تاریخ پر افتخار ایران زمین نثار بهزاد معزی قهرمان ملی میهن باد.

امید است که بازماندگان آن قهرمان بویژه سارا و امیر – تسلیت های عمیق مرا بپذیرند.

با درود و احترام

پرویز خزایی یکشنبه دهم ژانویه۲۰۲۱

 

 

--------------------

 

زینت میرهاشمی

سرهنگ معزی از اعضای شورای ملی مقاومت، نامی آشنا، تصمیم بزرگ و انتخابی تاریخ ساز و انسانی هماره مقاوم و شورشگر در برابر دیکتاتوری ولایت فقیه، ما را ترک کرد. بدون شک چهره خندان و مصمم او همیشه با ما خواهد بود. فقدان او را به همه یاران، همرزمان و دوستان تسلیت می گویم. یادش جاودان و مانا باد

زینت میرهاشمی ۲۱ دی۹۹

--------------------

 

 ابراهیم مازندرانی

با قلبی مالامال از درد و تاسف از درگذشت دریغ انگیز و جانگداز سرهنگ خلبان، مجاهد قهرمان بهزاد معزی همرزم و‌دوست دیرینه ام که ۴۲ سال افتخار مودت و رفاقت و همسنگری با او داشتم با خبر شدم.

فقدان جگرسوز این انسان وارسته و شریف، بی ریا و پاکباز که همه وجودش را وقف آرمان آزادی مردم ایران و مقاومت و مجاهدین نمود را به رهبر خردمند مقاومت برادر مجاهد مسعود رجوی و خانم مریم رجوی رئیس جمهور محبوب مقاومت و همه مجاهدین پاکباز و کانونهای قهرمان شورشی و نیز یاران شورایی و خاندان محترم معزی و مردم قهرمان ایران صمیمانه تسلیت عرض مینمایم. سرهنگ عزیزمان مظهر اخلاق و انسانیت و مبارزه و مرزبندی با شاه و شیخ بود.

دوستی و رفاقت بیش از چهار دهه با این انقلابی بزرگ برای من مایه افتخار و مباهات است.

باشد تا با عزمی راستین راهش را با همان شیوه و اراده آهنین ادامه دهیم .

با درود به روان پاک سرهنگ خلبان بهزاد معزی

ابراهیم مازندرانی

 

--------------------

 

عزیز پاک نژاد

دوست، برادر و همرزم شورایی عزیزم سرهنگ خلبان بهزاد معزی، برای آخرین بار به پرواز در آمد و مرا با غمی جانکاه برجا گذاشت. «بهزاد برانداز» شورشگری از نسل دلاوران از جان گذشته که سختی نبرد با ظلم و تباهی آخوندها را با تمامی وجود پذیرا، و وجودش تجسم امید و عزم جزم و اراده برای ریشه کن کردن نظام پلید آخوندی بود. او دشمن ناامیدی و عجز و ناله و فغان بود. به بیماری پشت پا می زد و آنرا به سخره می گرفت. انسانی استوار و معتقد به راه و آئینش در همه زمینه ها بود. سالها افتخار همرزمی و همکاری و دوستی عمیق و صمیمانه اش را داشتم. طبع شوخ و خصلتهای انسانی او استثنایی بود و در هر دیدار از صفا و بزرگ منشی خارق العاده او غرق شادی و شور می شدم

درگذشت این یار و همرزم قهرمان را به برادرم مسعود رجوی و خانم مریم رجوی و خانواده و فرزندان عزیزش و همچنین به سازمان مجاهدین خلق ایران و خانواده بزرگ مقاومت از صمیم قلب تسلیت می گویم. عزیز پاک نژاد

 

--------------------

 

 بهرام مودت و فیروزه اجاق

رئیس جمهور برگزیده مقاومت

خانم مریم رجوی،

برادر بزرگوار مسعود رجوی مسئول شورای ملی مقاومت ایران

 عقاب کهکشان هستی و مقاومت با پروازی ابدی جاودانه شد

 فقدان سرهنگ بهزاد معزی این نماد انسانیت، شجاعت، عشق به ایران، عشق به مسعود، عشق به مقاومت را با تاثر و اندوه بسیار تسلیت میگوئیم. سرهنگ معزی شخصیتی والا و بی همتا داشت و با صداقت، رفاقت و با اراد ه ای آهنین به واقع یک سمبل بود. نقش ممتاز زنده یاد سرهنگ معزی بعنوان خلبان در حماسه پرواز موفق تاریخی هر روز بیشتر و بیشتر روشن میشود. سرهنگ با قبول یک انتخاب و تصمیم شجاعانه تاریخ آینده ایران زمین را در راستای سرنگونی رژیم فاشیستی مذهبی آخوندها و رهایی و آزادی ملت قهرمان ایران رقم زد.

این عقاب همیشه در پرواز اکنون در کهکشان مقاومت با ایمانی که به شما برادرعزیزم مسعود و شما خانم رجوی داشت نظاره گر تداوم راهی است که خود تضمین کننده به حق آن نیز بوده است.

البته که فقدان سرهنگ معزی برای همه ما و ملت ایران بسیار سخت و ناباورانه هست ولی آنطور که خودش اعتقاد داشت نه تنها نبایستی مرثیه سرایی کرد بلکه بایستی که با تعهد بیشتر رهرو راهش و برآورده شدن آرمان هایش باشیم. 

فیروزه اجاق، بهرام مودت

--------------------

 

دکتر منشور وارسته

خانم مریم رجوی عزیز، رئیس جمهور برگزیده شورا،
آقای مسعود رجوی عزیز، مسئول محترم شورا،
چه ناباورانه می روند آنهایی که دوستشان داریم. با نهایت تأسف و تاثر فقدان خلبان برجسته، قهرمان ملی، سرهنگ بهزاد معزی را به شما، به رزمندگان و مجاهدان در اشرف ۳، به اعضای شورای ملی مقاومت و بازماندگان ایشان و خانواده بزرگ مقاومت، صمیمانه تسلیت عرض می کنم. دوست و برادر گرامی، سرهنگ معزی که الگوی شرافت و انسانیت بود، همواره مرگ با عزت را بر زندگی پر لذت برگزید و با انتخاب تاریخی خود و پرواز تاریخ ساز، خود را در مسیر رهایی و آزادی مردم ایران از چنگال استبداد دینی بیمه کرد و نامش بر تارک مبارزات آزادی خواهانه مردم ایران ثبت خواهد بود. گفته می شود نحوه برخورد ما با وقایع، پیروزی ها و ناکامی ها، همه بیانگر شخصیت و کاراکتر ماست. در حقیقت، خلبان معزی به ما آموخت که که زندگی میدان آزمایش برای تک تک ماست. او الگوی انسانی انقلابی جسور، میهن پرست بود و مهربان بود. آتشی که نمیرد همیشه در دل ماست. با درود به روان پاکش.
یاد عزیزش گرامی، راهش و مسیرش برای تحقق آزادی پررهرو باد.
دکتر منشور وارسته

 

--------------------

 

دکتر حمیدرضا طاهرزاده

دوستان و هم میهنان عزیز

«پرواز را به خاطر بسپار

پرنده مردنی است»!

یکی از برجسته ترین، شریف ترین انسان‌های پاکباز این زمانه از میانمان پرکشید. همانگونه که ساده و بی هیچ پیرایش زیست با همان آرامش نیز از این جهان خاکی رخت بربست و جاودانه شد.

عقاب تیزپرواز بلند آسماسرخ فام مقاومتمان مجاهد قهرمان سرهنگ بهزاد مغزی ساعاتی پیش بعلت ابتلا به سرطان خون در ۸۳ سالگی در بیمارستانی در شمال پاریس در آخرین پرواز چه سبکبال رو بسوی معبود خویش شتافت.

سوگش بسیار سخت و جانگداز و باور کردنش غیرممکن!

او که با پرواز تاریخساز، خطیر و بی باکانه‌ خود برادر مسعود عزیزمان را از قلب فرودگاه نظامی یکم شکاری تهران با تقبل تمامی ریسک‌های آن، سالم به پاریس منتقل کرد، تا ابد همه عاشقان و رهروان مسعود و مجاهدین و نیز آینده ایران را وامدار خویش ساخت. از این نظر نام نیک و عمل انقلابی فراموشی ناپذیر او تا ابد در دل تاریخ ایران جاودانه و سرفراز خواهد ماند.

از ذکر فضائل ‌و صفات والای ملکوتی، انسانی و انقلابی او چه بگویم که در وصف او باشد، جز آنکه درویشی بود وارسته و پاکباز و بی خویش، انقلابی بی هیچ ادعا و چشمداشتی که تمام زندگی و عالیترین تخصص‌های نظامی و غیره را فدای مقاومت و آزادی ایران کرد. ۴۲ سال مبارزه برای آزادی و‌ در یک زندگی بغایت ساده در کنار برادران مجاهد در بک بنگال کوچک در اور سور آواز که دفتر کارش بود،از او چهره ای تابناک و اسطوره ای در ذهنم ایجاد کرده است که همواره مرا به تعظیم و تکریم در مقابلش وامیداشت. انسانی دوست داشتنیبا قلبی بزرگ و دریادل و روحی لطیف اما عزمی استوار و راسخ که در تاریخ مقاومت ما همیشه ماندگار و ستودنی است.

او هیچ سودایی جز سرنگونی این نظام تباهی و سیاهی در سر نداشت و دریغا که دست روزگار قبل از تحقق این آرزوی دیرینه اش گل هستیش را شوربختانه و نابهنگام چید.

چندی پیش وقتی خبر درگذشت مجاهد کبیر حمید اسدیان در جلسه دبیرخانه شورا مطرح شد، همه سوگوار و در ماتم و شوک بودیم که بناگاه نهیب و بانگ بلند سرهنگ ما را از بهت خارج کرد و با همان لحن خاص خودش گفت در مورد مجاهدین که نباید ذکر مصیبت گرفت و زار زد ! بلکه باید پرچم حمید را برداریم و راهش را قاطعانه ادامه دهیم.

حال او با پروازی ابدی بسوی ملکوت اعلا کار و مسئولیت خویش را به پایان برد و جاودانه شد. بر ما است که همچون او بقیه راه را بپیماییم.

میدانم که این خبر برای برادر عزیزمان مسعود رجوی رهبر کبیر مقاومت و خواهر بزرگوار مریم رجوی که یکی از رشیدترین و پاکبازترین فرماندهان بی بدیل خویش را از کف داده اند چقدر دردناک و جانگداز است. تسلیت به آنان که این روزها بخاطر فقدان عزیزانشان و بخصوص سرهنگ عزیز چقدر دلسوخته و بیقرارند. تسلیت به مجاهدان شرف و آزادی ستان و همرزمان شورایی و خانواده دلبند سرهنگ گرامیمان و خانواده بزرگ مقاومت و مردم ایران بخاطر از دست دادن این فرزند شایسته و دلیر .

باشد تا با پذیرش تعهدهای صد برابر و رزمی هزار چندان فقدانش را پر کنیم گرچه سخت است و جگرسوز

با مهر و احترام حمیدرضا طاهرزاده

--------------------

دکتر حسین سعیدیان

درگذشت بسیار غم انگیز سرهنگ بهزاد معزی، برجسته ترین خلبان تاریخ ایران و یار شورایی را به برادرم آقای مسعود رجوی و به خانم مریم رجوی خیلی خیلی تسلیت میگویم.

همینطور به فرزندان او و تمام دوستان و یاران شورایی خیلی خیلی تسلیت میگویم.

چگونه میتوان باورکرد سرهنگ معزی عزیز و لبخندهاش و قلب بزرگ و شخصیت آرام, انسانی, و وارسته و طبع شوخ او دیگر در میان ما نیست؟ هر وقت در دبیرخانه شورا نیازهای اینترنتی و یا تلفنی داشتم بسراغش میرفتم و همیشه با لبخند و یکی دو تا جوک کمکم میکرد. درب دفترش همیشه برای کمک و یا یک گپ کوتاه باز بود. از آخرین تحولات صنعت هواپیمایی، تخصص خلبانی و یا حتا تحولات انفورماتیکی آگاهی بالایی داشت.

بدرود برادر عزیز. بدرود!