کرونای ولایت - اعتراف به حمایت از گروه‌های تروریستی 

 

تازه ترین سخنان پاسدار رستم قاسمی، وزیر پیشین نفت در دیکتاتوری ولی فقیه، مبنی بر حمایت های مالی، نظامی و لجستیکی سپاه از گروه تروریستی حوثی ها در یمن نشان آشکاری از دخالت های خامنه ای در کشورهای همسایه و اسلامی را دارند.

ولی فقیه طلسم شکسته که اکنون در چنبره ای از بحران های لاعلاج و بویژه فشارمردم بجان آمده در داخل در تله ای مرگبار افتاده است، به مانند همیشه راهکار را برای جلوگیری از انفجار جامعه، در صدور بحران به خارج جستجو میکند.
 
ابعاد این سیاست که با شلیک موشک به مراکز دیپلماتیک و تاسیسات نفتی، ارسال پهپادهای انفجاری، نقل و انتقال سلاح و یا بمب گذاری در عراق، سوریه و یا یمن مشاهده می شود، در حالی است که رژیم آخوندی ظاهرا دست مذاکره بسوی آمریکا و نیز کشورهای منطقه از جمله عربستان دراز کرده است.

بدین سان ولی فقیه تلاش دارد تا در سایه دو سیاست موازی، یکی افزایش فشارهای تروریستی و دیگری اظهار تمایل به گفتگو، بر طرف های مقابل فشار وارده کرده و بدین سان در بده و بستان های دیپلماتیک، امتیاز بگیرد.
سایت حکومتی انتخاب ( ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰) در رابطه با مواضع اخیر پاسدار قاسمی از جمله به نقل از وی نوشته است:”وی ضمن انتشار کلیپی از اظهارات سرلشکر باقری،رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، درباره کمک های مستشاری ایران به مجاهدان یمنی نوشت: آقایان وزارت امور خارجه چنان درگیر بازیِ مذاکرات بی فرجام شده اند که سیاست های انقلاب اسلامی ایران را فراموش کرده اند! ».

ترجمان این جملات همان اشاره به وصیتنامه خمینی مبنی بر سرنگون نمودن رهبران کشورهای عربی و اسلامی در پاستخت های منطقه بویژه در عربستان می باشد. وی از جمله در این رابطه به بازماندگان حکومت اش گوشزد کرده بود: «اگر از صدام بگذریم، اگر مسأله قدس را فراموش کنیم، اگر از جنایت های امریکا بگذریم از ال سعود نخواهیم گذشت. ان‌شاالله اندوه دلمان را را در وقت مناسب با انتقام از آمریکا و ال سعود برطرف خواهیم کرد». (سایت حکومتی مشرق ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰)

به یقین از درب و دیوار سفارتخانه های خارجی بالا رفتن و به آتش کشیدن آنان از همین منظر و از همین سیاست ناشی می گردد. این همان پاردوکسی است که اکنون کلیت نظام آخوندی با آن روبرو می باشد زیرا از یک سو باند آخوند روحانی میخواهد تا با راه اندازی مذاکره با آمریکا و کشورهای منطقه، دستان خالی خود را برای نمایش انتخابات قلابی پر نماید و از سوی دیگر با دیواری بتونی بنام سیاست صدور ترویسم و بنیادگرایی و کشورگشایی در چارچوب سیاست های کلی نظام روبرو است.

همچنین سخنان پاسدار قاسمی به یقین اظهارات یک سرکرده دون‌پایه و یا یک کارگزار درجه چندم نظام آخوندی نمی باشد، وی علاوه بر وزارت نفت که بخشی از تیول مالی برای خامنه ای است، پیشتر فرماندهی قرارگاه خاتم را عهده دار بوده و اکنون نیز خود را برای گرفتن پست ریاست جمهوری نظام آماده کرده است. دراین رابطه نیز وی حمایت بخش بزرگی از فرماندهان سپاه را در جیب دارد.
واقعیت دیگر در این جملات همان نقش ویژه نیروی تروریستی قدس در سیاست خارجی رژیم بویژه در منطقه می باشد. 
جواد ظریف نیز در تابستان گذشته و به هنگام استیضاح در مجلس بصراحت اعتراف کرده بود که وی هفته ای یکبار با قاسم سلیمانی برای هماهنگ نمودن سیاست های خارجی رژیم بویژه در منطقه ملاقات می کند.