اعتراف روحانی به نقش شورای عالی امنیت باحضورسران قوا در تروریسم، جنایت و جنگ افروزی 


روحانی: عملیات تهاجمی یک جایی باید انجام دهیم در شورای عالی امنیت تصویب و به تایید خامنه ای میرسد
همه مسایل مهم منطقه، عراق، سوریه، افغانستان، یمن، لبنان، در شورای عالی امنیت ملی تصمیم‌گیری شد
ظریف: سفرا و وزاتخارجه ساختار امنیتی دارد، دستور کار وزارت خارجه از ابتدا سیاسی امنیتی بوده است

مقاومت ایران پیش از این بارها اعلام کرده است عملیات تروریستی از جمله در آلبانی(نوروز۹۷)و در گردهمایی ایران آزاد در پاریس(تیر ۹۷) در شورایعالی امنیت تصویب وبه تایید خامنه ای رسیده است

آخوند روحانی روز ۸ اردیبهشت در جلسه هیات دولت اذعان کرد عملیات تروریستی و جنایت و جنگ افروزی در شورای عالی امنیت رژیم با حضور روسای سه قوه و سرکردگان سیاسی و نظامی رژیم تصمیم گیری میشود و به تایید خامنه ای میرسد. 
وی گفت: «کشور ما، نظام و چارچوب بسیار دقیقی دارد. تمام مسایل پیچیده سیاست خارجی و میدان دفاعی در شورای عالی امنیت ملی بحث می‌شود، چه وقتی می‌خواهیم یک عملیاتی دفاعی (بکنیم) و (چه وقتی) عملیات تهاجمی یک جایی باید انجام دهیم. چه وقتی که می‌خواهیم کار سیاسی مهم انجام دهیم... حتماً در شورای عالی امنیت ملی بحث می شود. شورای عالی امنیت ملی درست شده برای اینکه روسای سه قوه آنجا حضور داشته باشند. برای اینکه بخش لشکری و کشوری در کنار هم قرار بگیرند. فرماندهان نظامی و مقامات سیاسی آنجا حضور دارند. بحث و بررسی می‌کنیم و در نهایت هم تصمیمی که اتخاذ می‌شود باید به تأیید مقام معظم رهبری برسد، بنابراین مشکل نداریم، ممکن است اختلاف سلیقه و اختلاف نظر داشته باشیم، اما در نهایت در یک شورایی بحث و تصمیم‌گیری می‌شود. در همه مسایل مهم منطقه، چه عراق، چه سوریه، چه قبلاً افغانستان، چه یمن، چه لبنان، همه اینها در شورای عالی امنیت ملی بحث و تصمیم‌گیری شد».

ظریف وزیر خارجه آخوندها نیز در کلیپ صوتی که اخیرا از او منتشر شده تصریح میکند: «بیشتر سفرای وزارت خارجه ما ساختار امنیتی دارد. وزارت امور خارجه ما از وقتی که چشم باز کرده با مسائل امنیتی مواجه بوده، دستور کاری که برای وزارت خارجه تعیین شده، از ابتدای انقلاب، دستور کار سیاسی امنیتی بوده... در دهه ۷۰، معاونت اقتصادی وزارت خارجه را تعطیل و به جای آن معاونتهای منطقه‌ای درست کردند که گرایشهای آنها هم بیشتر سیاسی امنیتی بود». 
ظریف، پیش از این در جلسه ۱۴ آبان ۱۳۹۷مجلس ارتجاع اعلام کرد: «ما یک دستگاهی نیستیم که سر خود عمل کنیم... مگر می‌توانیم ما تو این کشور کاری را بکنیم بدون اینکه گزارش بدهیم؟» وی افزود: «اینطور نیست که ما خواسته باشیم خلاف منویات مقام معظم رهبری کاری بکنیم». 

مقاومت ایران در سه دهه گذشته به کرات اعلام کرده است که عملیات جنایتکارانه تروریستی از جمله توطئه تروریستی علیه مجاهدین در آلبانی(نوروز ۹۷) و در گردهمایی ایران آزاد در ویلپنت پاریس(تیر ۹۷) در شورای عالی امنیت رژیم به ریاست روحانی و با حضور سرکردگان پاسداران و وزیر خارجه و وزیر اطلاعات تصویب و توسط خامنه ای تایید شده است.

دادگاه برلین نیز در سال۱۳۷۶ در حکم خود تصریح کرد تصمیم به عملیات تروریستی در خارج کشور توسط خامنه ای رهبر رژیم، رفسنجانی رییس جمهور، ولایتی وزیر خارجه و فلاحیان وزیر اطلاعات گرفته شده است. 

به این ترتیب یکبار دیگر این حقیقت به اثبات میرسد که هرگونه تئوری پردازی در مورد بی اطلاعی خامنه ای یا روحانی و ظریف و دیگر سردمداران رژیم از جنایات تروریستی، هدفی جز سرپوش گذاشتن بر تروریسم دولتی و در بردن تمامیت رژیم از عواقب این جنایات بزرگ ندارد. خامنه ای و روحانی و رییسی و قالیباف و ظریف و علوی و دیگر سرکردگان رژیم که در چند دهه گذشته مستقیما در قتل عام زندانیان سیاسی و کشتار تظاهر کنندگان، صدور تروریسم و جنگ افروزی دست داشته اند، باید بخاطر جنایت علیه بشریت در برابر عدالت قرار گیرند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۲۹ آوریل ۲۰۲۱)