آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۵۴۱ شهر از ۲۷۰ هزار و ۷۰۰ نفر بیشتر است

وضعیت بحرانی در تهران: ۸۳۲۰ بیمار بستری در ۱۰۵ بیمارستان و ۲۰۱۰ نفر در ICU 

•    روحانی برای سرپوش گذاشتن بر سیاستهای جنایتکارانه رژیم در موضوع واکسن گفت: «با توجه به تردیدهایی که متخصصین نسبت به اثربخشی کامل واکسن‌ها مطرح می‌کنند، تنها راه‌حل مؤثر رعایت پروتکل‌ها و پرهیز از تجمعات غیرضروری است».
•    زالی: رکورد جدید در تهران، ۱۸۲۰ بستری جدید در ۲۴ ساعت گذشته داشتیم در حالیکه فقط ۱۲۳۰ نفر ترخیص شدند
•    رئیس شبکه بهداشت دشتستان: ظرفیت بیمارستان گنجی در حال تکمیل است. ۹۰ درصد خدمات به بیماران کرونایی ارائه می‌شود و سایر بیماران در معرض خطر هستند
•    دانشگاه پزشکی سمنان: تعداد بستری‌شدگان کرونایی در بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه در ۴٠ روز گذشته ۷ برابر شد
•    دانشگاه پزشکی شیراز: ۲۲۹۰ بیمار کرونایی بستری هستند که ۳۲۲ نفر آنها در ICU هستند. در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۲۴ بیمار جان باختند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۵۴۱ شهر از ۲۷۰ هزار و ۷۰۰ نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۱۰۸۸ نفر، در آذربایجان غربی به ۱۰۱۳۸ نفر، در البرز به ۷۰۵۳ نفر، در اردبیل به ۳۴۲۲ نفر، در اصفهان به ۱۷۷۱۰ نفر، در بوشهر به ۲۸۱۴ نفر، در تهران به ۶۲۰۷۱ نفر، در چهارمحال و بختیاری ۲۲۱۰ نفر، در خراسان جنوبی به ۲۶۴۱ نفر، در خراسان رضوی ۱۶۹۶۵ نفر، در خراسان شمالی به ۴۰۲۸ نفر، در خوزستان به ۱۶۴۸۴ نفر، در سمنان به ۴۷۸۰ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۶۱۷۶ نفر، در فارس به ۸۳۰۲ نفر، در قزوین به ۳۱۲۹ نفر، در کردستان به ۴۶۹۷ نفر، در کرمان به ۶۰۸۹ نفر، در کرمانشاه به ۵۴۲۴ نفر، کهگیلویه و بویراحمد به ۲۱۱۴ نفر، در گیلان به ۹۴۴۱ نفر، در لرستان به ۱۱۲۹۸ نفر، در مازندران به ۱۱۳۱۰ نفر، در مرکزی به ۵۶۵۸ نفر، در همدان به ۶۱۱۳ نفر و در یزد به ۴۷۳۲ نفر رسیده است.

آخوند روحانی در ستاد کرونا برای سرپوش گذاشتن بر سیاستهای جنایتکارانه و چپاولگرانه رژیم در موضوع واکسن در یک دروغ مضحک گفت: «به نظر می‌رسد این بیماری به زودی رو به پایان نیست و تنها راه مطمئن برای قطع زنجیره و کاهش ابتلا رعایت کامل پروتکل های بهداشتی است... با توجه به تردیدهایی که متخصصین نسبت به اثربخشی کامل واکسن‌ها در جهش‌های بعدی مطرح می‌کنند نمی‌توان نسبت به واکسیناسیون نیز زیاد اطمینان داشت لذا کماکان تنها راه‌حل مؤثر برای مقابله با این بیماری در تمام دنیا رعایت پروتکل‌ها و پرهیز از تجمعات غیرضروری است».

در تهران زالی رییس ستاد کرونا گفت: «آمار کرونا در تهران کماکان در شاخه صعودی و روبه افزایش است به شکلی که ما در طول ۲۴ ساعت گذشته رکورد جدیدی در بستری جدید به ثبت رساندیم. ۱۸۲۰ بیمار جدید در تهران در ۲۴ ساعت قبل بستری شدند که ۲۰۲ نفر مستقیما در ICU بستری شدند. کلیه موارد بستری در ۱۰۵ بیمارستان استان ۸۲۳۰ بیمار است که ۲۰۱۰ نفر در ICU بستری هستند. با توجه به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته۱۲۳۰ بیمار از بیما ستان‌ ترخیص شدند، تعداد بستری جدید از موارد ترخیصی فزونی دارد و این نشان دهنده بالا بودن سطح اشباعی بیمارستان‌ها است پس کماکان رو به صعود هستیم و هنوز به قله نرسیده‌ایم و پیش‌بینی ما تکرار این الگو تا اواسط هفته آینده است.در بخش مراجعین سرپایی کماکان عدد ما ۱۵۸۰۰ بیمار است که اگر بخش خصوصی را هم در نظ بگیریم عدد فراتر هم خواهد رفت. تا زمانی که شاخص سرپایی به روند افولی نزدیک نشود کماکان سایر شاخص‌ها افزایشی خواهند بود» (ایسنا ۹ اردیبهشت۱۴۰۰).

در فارس مدیر روابط عمومی دانشگاه پزشکی شیراز از فوت ۲۴ بیمارکرونایی در شبانه روز گذشته خبر دادو گفت هم اکنون ۲۲۹۰ بیمار بستری هستند از این تعداد، ۳۲۲ بیمار در ICUهستند» (ایسنا ۹ اردیبهشت۱۴۰۰).

در البرز،رییس دانشگاه پزشکی گفت: «۲۸ بیمار کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در استان البرز جان باختند و ۱۲۱ بیمار بدحال بستری شدند و هم اکنون ۱۰۴۶ بیمار کووید ۱۹ بستری هستند» (ایرنا ۹ اردیبهشت).

در همدان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: “با فوت ۱۸ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار متوفیان استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به ۱۹۲۱ نفر رسیده است» (ایرنا ۹ اردیبهشت۱۴۰۰).

در قزوین طبق اعلام دانشگاه پزشکی «در ۲۴ ساعت گذشته بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶۱۵ بیمار جدید کووید ۱۹ شناسایی و ۱۱۳ نفر بستری شدند و ۱۴ فوتی با علائم قطعی کرونا گزارش شد» (ایسنا ۹ اردیبهشت۱۴۰۰).

در بوشهر رئیس شبکه بهداشت دشتستان گفت: «ظرفیت بیمارستان گنجی در حال تکمیل است.۹۰ درصد خدمات به بیماران کرونایی ارائه می‌شود و سایر بیماران در معرض خطر هستند. آمار بستری روزانه و بیماران بدحال افزایش‌ یافته است. مطب‌ها و داروخانه‌ها قادر به پاسخگویی نیستند و هزینه‌های درمانی خانوارها نیز بیشتر شده است» (ایسنا ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰).

در سمنان، معاون دانشگاه پزشکی گفت: «تعداد بستری‌شدگان بیماری کووید١٩ در شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه در موج چهارم کرونا و در ۴٠ روز گذشته ۷ برابر شد» (ایرنا ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰).

در مازندران، «۱۲۲۲ بیمار کرونایی بستری و ۲۶۹ نفر در بخش ICU تحت درمان قرار دارند» (ایرنا ۹ اردیبهشت۱۴۰۰). 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۲۹ آوریل ۲۰۲۱)