کنفرانس آنلاین خانم مریم رجوی  با شماری از نمایندگان پارلمان اروپا

کنفرانس آنلاین خانم مریم رجوی
 با شماری از نمایندگان پارلمان اروپا
به دعوت کمیته دوستان ایران آزاد در پارلما ن اروپا


وضعیت وخامت بار حقوق بشر در ایران
 رژیم متزلزل و تحریم سراسری انتخابات
وظایف اتحادیه اروپا در این شرایط چیست؟

سخنرانیهای ۱۰نماینده پارلمان اروپا 
و دکترآلخو ویدال کوادراس
 رئیس کمیته بین المللی درجستجوی عدالت
 آنا فوتیگا، وزیر خارجه پیشین لهستان، نماینده پارلمان اروپا 


•    در پارلمان اروپا، ما بسیار به هدف آزادی مردم ایران متعهد هستیم. ما بسیار استوار در کنار مردم ایران هستیم

میلان زوور عضو کمیسیون خارجه پارلمان اروپا و رییس مشترک دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا
•    برنامه ده ماده ای و خواسته های شما خانم رجوی برای ایجاد جمهوری واقعی جدید بر اساس انتخابات آزاد و منصفانه، شایسته حمایت ما است. این نه تنها وظیفه اخلاقی ما است که از جنبش دموکراتیک در ایران حمایت کنیم، بلکه برای امنیت و صلح در خاورمیانه و اروپا نیز ضروری است.

خاویر زارزالخوس، معاون کمیته ویژه دخالت های خارجی در تمامی پروسه های دمکراتیک اتحادیه اروپا و عضو کمیسیون خارجه پارلمان اروپا و رئیس مشترک «دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا» 
•    حکم دادگاه بلژیک اثبات این حقیقت بود که رژیم ایران با هدف قرار دادن مقاومت ایران، دست به اقدام تروریستی زده است. این موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا اتحادیه اروپا بتوان به استراتژی اثبات شده تروریستی رژیم در خاک اروپا واکنش مناسب نشان دهد.

آنتونیو لوپز استوریز وایت، دبیرکل حزب مردم اروپا و نماینده پارلمان اروپا از اسپانیا
•    اتحادیه اروپا باید یک سیاست جامع اتخاذ کند که شامل تمرکز بر وضعیت حقوق بشر، استفاده رژیم از تروریسم و دخالت آن در منطقه و همچنین یک سیاست محکم در مورد مسئله هسته‌ای باشد. 

پتراس استراویچیوس، نماینده پارلمان اروپا از لیتوانی عضو کمیسیون خارجه و سوکمیسیون امنیت و دفاع پارلمان اروپا، 
•    ما قتل عام ۳۰،۰۰۰ زندانی سیاسی توسط رژیم آخوندی در تابستان ۶۷ را کاملاً به‌عنوان جنایت علیه بشریت و جنایت سیاسی شناختیم. 
یان زهرادیل، نماینده پارلمان اروپا از جمهوری چک و معاون کمیسیون تجارت بین المللی در پارلمان اروپا
•    اسدی، بمب را در چمدان دیپلماتیک به اروپا آورد و این یک دلیل واضح است که وزیر امور خارجه رژیم ایران مستقیماً‌ در این جنایت دخیل بوده است و این شایسته پاسخ منسجم و تلاش متحد اتحادیه اروپا است. 

پاتریسیا تویا، نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا و معاون کمیسیون تجارت و تحقیقات و انرژی در پارلمان اروپا 
•    آمده ام که به شما بگویم من در این مبارزه به ویژه در مورد حقوق بشر، حقوق زنان و آزادی با شما هستم

هرمان ترتش، نماینده پارلمان اروپا از اسپانیا و معاون گروه ECR در پارلمان اروپا،
•    من فکر می کنم (اتحادیه اروپا) به ارزیابی درستی درباره ایران که با واقعیت روی زمین نزدیک‌تر خواهد بود، خواهد رسید و این یک موفقیت بزرگ و یک تغییر بزرگ در اذهان جریان اصلی در پارلمان اروپا خواهد بود 

ایوان استفانتس، نماینده پارلمان اروپا از اسلواکی
•    از تلاش های مقاومت دمکراتیک ایران برای برقراری آزادی و دمکراسی و از برنامه ۱۰ ماده ای خانم مریم رجوی حمایت می کنم. اتحادیه اروپا باید با ابزارهای حقوق بشری در اروپا از جمله «قانون مگنیتسکی»‌ را در قبال رژیم ایران به کار گیرد.

جیانا گانچا، نماینده پارلمان اروپا از ایتالیا
•    برای ما،کار شما در مقاومت ایران بسیار مهم است. ما برای شما می جنگیم.ما با شما می جنگیم و خواستار یک ایران دموکراتیک هستیم.

آلخو ویدال کوادراس، رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت
•    سیاست گفتگوهای مضحک و سیاست مماشات باید با یک سیاست قاطع، همراه تحریم ها و فشارهای سیاسی و دیپلماتیک جایگزین شود تا زمانی که این رژیم با تلاشهایی که در داخل کشور توسط مقاومت ایران انجام می‌شود درهم بشکند

سخنرانی خانم مریم رجوی
نمایندگان محترم، دوستان عزیز! 
خیلی خوشحالم که فرصت دیدار با شما را از این طریق دارم. ابتدا مایلم از همه شما به‌خاطر توجه‌تان به وضعیت وحشتناک حقوق بشر در ایران و حمایت از مردم و مقاومت ایران برای آزادی تشکر کنم. 
موضوع اول وضعیت وخیم حقوق بشر در ایران است. ایران به نسبت جمعیت، بالاترین نرخ اعدام را در جهان دارد. اینترنت به شدت فیلتر می‌شود. زنان تحت سرکوب مضاعف هستند. سرکوب‌شدگان واقعی محدود به یک یا دو نام شناخته شده، نیستند، بلکه شامل صدها زندانیان سیاسی و افرادی است که درجریان اعتراضات دستگیر می‌شوند و تحت شدید‌ترین شکنجه ها قرار می‌گیرند. بدون این‌که کسی از سرنوشت آن‌ها خبر داشته باشد.
اخیرا برای اولین بار بعد از سال ۲۰۱۳ در اتحادیه اروپا، شماری از سران سپاه و نیروی انتظامی رژیم مورد تحریم قرار گرفتند. این قدم مثبتی بود ولی کافی نیست. افراد بیشتری از جمله وزیر اطلاعات کابینه روحانی، باید مورد تحریم قرار گیرند. 
موضوع دوم نمایش انتخابات ریاست جمهوری است که در ماه خرداد برگزار می‌شود.
البته این نمایش، انتخابات نیست. 
اولا هیچ کسی خارج از باندهای حاکم حق دخالت و شرکت در امور سیاسی در ایران ندارد.
 ثانیا یک شورای نگهبان وجود دارد که شامل ۱۲نفر است. که شش عضو آن توسط خامنه‌ای منصوب شده‌اند و شش نفر دیگر توسط رییس قوه قضاییه که خود او هم توسط خامنه ای انتخاب شده، تعیین می‌شوند. شرط کاندیداتوری هم وفاداری عملی به ولی‌فقیه رژیم است.
 ثالثأ از آن‌جا ‌که مردم در انتخابات شرکت نمی‌کنند، کل پروسه به‌اصطلاح انتخابات مهندسی شده است. 
بنابراین، نتیجه انتخابات با آراء مردم مشخص نمی‌شود، بلکه بازتاب تعادل قوا بین جناح‌های درونی رژیم است. 
موضوع سوم مذاکرات هسته‌یی است که هم‌اکنون در وین جریان دارد. از نظر ما، برنامه هسته‌یی رژیم تماما علیه منافع مردم ایران و فقط در خدمت جاه‌طلبی‌های رژیم است. رژیم می‌خواهد با دستیابی به سلاح‌ هسته‌یی، هژمونی خودش را بر منطقه اعمال کند. علاوه بر سرکوب در داخل کشور، پایه دیگر بقای رژیم، مداخله در منطقه و صدور تروریسم و افراطی‌گری است. به‌همین دلیل هم برای اولین بار، ما برنامه سلاح هسته‌یی مخفی رژیم را افشا کردیم. 
این یک امر اثبات شده است که برنامه هسته‌ای رژیم از ابتدا یک برنامه نظامی بوده. رژیم به هیچ ‌یک از توافقاتی که با جامعة بین‌المللی داشت، پایبند نبود. 
بنابراین، یک سیاست قاطع ضروری است. اروپا و آمریکا نباید در مقابل شانتاژ رژیم کوتاه بیایند. من با اطمینان به شما می‌گویم که امتیاز دادن مانع دستیابی رژیم به بمب اتمی نخواهد شد. 
موضوع چهارم تروریسم است. بعد از محکومیت دیپلمات رژیم در یک دادگاه بلژیک در بهمن ماه گذشته به‌خاطر اقدام به بمب‌گذاری در گردهمایی مقاومت ایران در پاریس، متاسفانه اتحادیه اروپا هیچ اقدامی نکرد و حتی از صدور یک بیانیه که رژیم را محکوم کند، اجتناب کرد. در حالی‌که اسناد و مدارک پرونده ثابت کرد که این یک تروریسم دولتی بود. تصمیم در تهران اتخاذ شده بود و بمب در کیف دیپلماتیک به اروپا منتقل شده بود. علاوه بر وزارت اطلاعات در واقع وزارت خارجة رژیم مستقیما در این توطئه تروریستی درگیر بود.
موضوع پنجم شرایط در ایران است که بسیار متحول است. رژیم با بحران‌های متعددی مواجه است که هیچ برون‌رفتی ندارد. ساختار‌های اقتصادی در ایران به‌دلیل سیاست غلط و مهمتر از آن، به خاطر اختلاس و فساد فروپاشیده است. فساد مالی در رژیم نهادینه شده و سرتاپای رژیم را فرا گرفته است. رژیم برای مقابله باکرونا نه‌تنها هیچ اقدامی نکرد بلکه خامنه‌ای آن را یک نعمت توصیف کرد و از آن به‌عنوان سپری در مقابل قیام استفاده کرد. 
شرایط عینی برای تغییر آماده است. در قیام‌های سال ۹۶و ۹۸ مردم ایران خواسته‌شان برای تغییر رژیم را با صدای بلند فریاد زدند و با شعار «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا»‌ تمامیت رژیم را نفی کردند و از طرف دیگر خواست‌شان را برای یک جمهوری براساس موازین دمکراتیک با نفی هر نوع دیکتاتوری در شعار «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشد چه رهبر، به‌نمایش گذاشتند.» 
ما خواهان یک ایران دمکراتیک مبتنی بر انتخابات آزاد، جدایی دین و دولت، برابری جنسی، لغو حکم اعدام و یک ایران غیر اتمی هستیم. و تردید نداریم که مردم و مقاومت ایران، این رژیم را سرنگون می‌کنند و دمکراسی در ایران برقرار خواهد شد.
نمایندگان کنگره آمریکا اعلام کردند که یک قطعنامه در مورد ایران مورد حمایت اکثریت مجلس نمایندگان قرار گرفته است. این قطعنامه بسیار به‌موقع است چرا که در صد روز اول دولت جدید، نظر کنگره را ابراز می‌دارد. 
در این قطعنامه، اعضای مجلس نمایندگان در کنار مردم ایران در مبارزه مشروع‌شان علیه رژیم سرکوبگر و فاسد می‌ایستند و حق مردم ایران برای استقرار یک جمهوری دمکراتیک مبتنی بر جدایی دین و دولت را ابراز می‌کنند.
متشکرم و بسیار خوشحال می‌شوم که شما را بشنوم.