آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۵۴۱ شهر از ۲۸۴ هزار و ۱۰۰ نفر بیشتر است

 

•    جهانپور گفت روزانه ۱۰۵ هزار تزریق واکسن در کشور انجام می‌شود. اگر این وضع ادامه یابد واکسیناسیون ۳ سال طول میکشد
•    نماینده مجلس ارتجاع: تعدادی از واکسن‌ها از زنجیره رسمی توزیع خارج شده و در بازار سیاه تا ۲۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد
•    دانشگاه پزشکی تبریز: ۱۴۴۲ بیمار کرونایی در آذربایجان شرقی بستری هستند که حال ۲۰ درصد آنها وخیم است
•    دانشگاه پزشکی شیراز: بستری ۲۹۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در روز گذشته در استان، زنگ خطر جدی را در استان به صدا درآورد
•    مرکز بهداشت گیلان گفت:.در زمان حاضر آمار بیمار مبتلا به کرونا در این استان نسبت به اسفندماه ۲ برابر شده است
•    دانشگاه پزشکی زنجان: درصد CR مثبت نشان می دهد گردش ویروس در جامعه بالا است و خطر بازگشت به سطح بالاتری از درگیری با ویروس زیاد است. ممکن است واکسیناسیون یکسال طول بکشد

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۵۴۱ شهر از ۲۸۴ هزار و ۱۰۰ نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۱۶۰۳ نفر، در آذربایجان غربی به ۱۰۵۶۳ نفر، در البرز به ۷۶۴۳ نفر، در اردبیل به ۳۶۲۷ نفر، در اصفهان به ۱۸۶۹۵ نفر، در ایلام به ۳۰۲۶ نفر، در تهران به ۶۵۸۰۱ نفر، در خراسان جنوبی به ۲۶۸۶ نفر، در خراسان رضوی به ۱۷۵۰۰ نفر، در خراسان شمالی به ۴۱۸۳ نفر، در خوزستان به ۱۷۴۸۹ نفر، در زنجان به ۳۱۳۰ نفر، در فارس به ۹۰۵۲ نفر، در قم به ۹۳۹۵ نفر، در کردستان به ۴۹۰۲ نفر، در کرمان به ۶۳۷۳ نفر، در کرمانشاه به ۵۶۶۴ نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۲۲۱۹ نفر، در گلستان به ۷۰۲۰ نفر، در مازندران به ۱۱۶۷۵ نفر، در مرکزی به ۵۹۲۸ نفر، در هرمزگان به ۳۳۱۵ نفر و در همدان به ۶۳۹۳ نفر رسیده است.

پاشایی نماینده مجلس ارتجاع گفت: «بیش از ۳ میلیون دوز واکسن وارد کشور شده است، نزدیک به ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دوز تزریق شده است. متأسفانه تعدادی از واکسن‌ها از زنجیره رسمی توزیع خارج شده و با مبالغ هنگفت در بازار سیاه به فروش رسیده است؛ هر واکسن آسترازنکا در بازار سیاه تا ۲۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد، متأسفانه در برخی از مناطق با جانمایی افراد فاقد اولویت در لیست‌های تزریق در مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها روبرو هستیم» (اقتصاد نیوز ۲۰ اردیبهشت۱۴۰۰).

جهانپور، مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت امروز تاکید کرد روزانه ۱۰۵ هزار واکسن در کشور تزریق می‌شود (انتخاب ۲۰ اردیبهشت۱۴۰۰) که اگر این روال ادامه پیدا کند سه سال طول میکشد تا ۶۰ درصد جمعیت دو دوز واکسن دریافت کنند.
در آذربایجان شرقی، معاون دانشگاه پزشکی تبریز گفت: «۱۴۴۲ بیمار کرونایی در استان بستری هستند که حال ۲۰ درصد آنها وخیم است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۰ اردیبهشت۱۴۰۰).
 
در اصفهان، سخنگوی دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «۱۹۱۸ بیمار کرونایی به جز کاشان و آران و بیدگل در استان بستری هستند، ۳۸۹ نفر در ICU نگهداری می‌شوند. طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۴ بیمار جان خود را از دست داده‌اند» (ایمنا ۲۰ اردیبهشت۱۴۰۰).

در فارس مدیر روابط عمومی دانشگاه پزشکی شیراز گفت: «بستری ۲۹۶ بیمار جدید کرونایی در روز گذشته در استان، زنگ خطر جدی را به صدا درآورد. ۱۹۴۹ نفر در استان بستری هستند که ۲۸۹ نفر آنها در ICU، هستند و در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ نفر جان باختند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۰ اردیبهشت۱۴۰۰).

در زنجان، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «درصد CR مثبت نشان می دهد که همچنین گردش ویروس در جامعه بالا است و خطر بازگشت به سطح بالاتری از درگیری با ویروس همچنان بالا است. ممکن است واکسیناسیون یکسال طول بکشد»(ایلنا ۲۰ اردیبهشت۱۴۰۰). 

در البرز، رییس دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «۱۶ بیمار کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان باختند. هم اکنون ۹۵۹ بیمار کووید۱۹ در بیمارستان های استان البرز تحت درمان و مراقبت پزشکی قرار دارند» (ایرنا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰).
در گیلان، مدیر مرکز بهداشت گفت: «وضعیت بسیار شکننده است. ۵۲۳ بیمار کرونایی بستری می باشند که ۱۰۷ نفر در ICU هستند. آمار بیماران نسبت به "اسفندماه" پارسال نزدیک به دو برابر شده است» (ایرنا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰اردیبهشت۱۴۰۰(۱۰می۲۰۱۰)