آتش گرفتن و غرق شدن ناو خارک  بزرگترین کشتی نیروی دریایی رژیم آخوندی 


خبرگزاری آسوشیتد پرس: علت آتش گرفتن و غرق شدن بزرگترین کشتی نیروی دریای رژیم ایران نامعلوم عنوان شده است.
روز چهارشنبه ۱۲ خرداد ناو خارک بزرگترین کشتی نیروی دریایی ارتش تحت امر خامنه ای بعداز آتش گرفتن در دریای عمان در نزدیکی بندر جاسک غرق شد. 
ناو خارک، یک ناو پشتیبانی و هلیکوپتربر ۳۳ هزار تنی با ۲۰۷متر طول و ۲۶ متر عرض و ساخت انگلستان و یکی از بزرگترین ناوهای نظامی رژیم است بود 
روز سه شنبه درپی انتشار گزارش‌هایی درباره انفجار و آتش‌سوزی در ناو خارک و مجروح شدن شماری از پرسنل آن، منطقه دوم دریایی جاسک وقوع آتش‌سوزی در این ناو متعلق به ارتش رژیم را تایید کرد و افزود که حریق در این ناو همچنان ادامه دارد. 
به گزارش رسانه های رژیم این آتش سوزی بمدت ۲۰ ساعت ادامه داشته. و در بامداد چهارشنبه، همزمان با اقدامات اطفای حریق پرسنل آن کشتی به ساحل منتقل شدند". 
 خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد علت آتش گرفتن و غرق شدن بزرگترین کشتی نیروی دریایی رژیم ایران در دریای عمان نامعلوم عنوان شده است.
خبرگزاری رویترز گفت: این حادثه در آبراه حساسی رخ داده که در آن اتهاماتی از حمله به کشیتهای رژیم ایران و اسرائیل وجود داشته است. خبرگزاری رویترز‌ افزود:‌ در ماه آوریل رسانه‌های خبری از حمله به یک کشتی رژیم ایران با مینهای چسبده در دریای سرخ خبر دادند. در آن هنگام رژیم ایران و اسرائیل یکدیگر را به انجام مجموعه یی از حملات علیه کشتیهای باری متهم می کردند. 
پیشتر در نوزدهم اردیبهشت ماه نیروی دریایی ارتش تحت امر ولایت فقیه اعلام کرده بود که ناو خارک مدتی پیش همراه با ناو البرز برای انجام یک «ماموریت آموزشی، اطلاعاتی و رزمی» راهی آبهای آزاد شده است. 
رسانه های رژیم برای مقابله با وضعیت بهم ریخته رژیم که قادر به حفظ ناو خودنیز نیست، از ناو خارک بعنوان شناور دریاییِ پشتیبانی نام بردند و هیچ اشاره ای به مشخصات آن نکردند. 
دو ماهواره آمریکایی که آتش سوزی ها را از فضا ردیابی می کنند آتش سوزی در ناو رژیم را در نزدیکی بندر جاسک از بعدازظهر سه شنبه مشاهده کردند.. 
سال گذشته نیز ناوچه کنارک رژیم با شلیک موشک کروز از کشتی خودی، منفجر شد و ۱۹ سرنشین آن کشته و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند. 
روز گذشته نیز دو خلبان یک شکاری اف پنج رژیم در پایگاه هوایی دزفول بدلیل نقص فنی در هواپیما قبل از پرواز به بیرون از هواپیما پرت شده و کشته شدند.