کنفرانس در واشینگتن با حضور شخصیتهای برجسته سیاسی و نمایندگان کنگره

حمایت از مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران

برای برقراری یک جمهوری دموکراتیک

و غیر اتمی بر اساس جدایی دین از دولت

روز دوشنبه، ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۱، هم‌زمان با اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، یک کنفرانس در واشنگتن دی سی برگزار شد

رئیس جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی پیامی به این کنفرانس فرستاد.

در این کنفرانس همچنین مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا تا ژانویه ۲۰۲۱ شرکت و سخنرانی کرد.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت در پیام به کنفرانس واشینگتن گفت:‌

 

 سخنرانی مریم‌رجوی 

  سخنرانی خانم مریم رجوی:

هم‌وطنان عزیز،
حامیان مقاومت ایران،
به همه شما صمیمانه درود می‌فرستم که هم‌زمان با اجلاس مجمع عمومی ملل متحد، برای رساندن خواست مردم ایران برای آزادی گرد آمده‌اید که بگویید رئیسی یک جلاد است او نماینده مردم ایران نیست و باید در برابر عدالت قرار گیرد. شما پیام‌رسان دهها میلیون ایرانی به‌پا خاسته هستید که یک‌صدا می‌گویند رژیم فاشیسم مذهبی باید سرنگون شود.

حدود ۴۳۵هزار تن از مردم ایران، به‌خاطر سیاستهای جنایت‌کارانه خامنه‌ای مانند خودداری از خرید واکسن از آمریکا و انگلستان بر اثر کرونا جان‌باخته‌اند.
خامنه‌ای در محاصره بحرانهای بی‌شمار، رئیسی جلاد ۶۷ را به‌عنوان رئیس‌جمهور رژیمش انتخاب کرد. رئیسی عضو هیأت مرگ در تهران بود که فتوای خمینی را با اعدام هواداران مجاهدین خلق ایران که بر مواضع خود استوار بودند، به اجرا درآورد. ۳۰هزار نفر زندانی سیاسی قتل‌عام شدند که ۹۰درصد آنها اعضا و هواداران مجاهدین بودند.(جزئیات بیشتر)

 رابرت توریسلی 

سناتور رابرت توریسلی

ما در مقاطعی از آرمان ملت ایران دفاع می‌کنیم ویک زن هست که همواره و در تمامی لحظات از حقوق مردم دفاع می‌کند و آن مریم رجوی است.
یک بحث تاریک در تاریخ وجود داشت قتل‌عام ارمنیان و کشتار در رواندا بسیار فوق‌العاده است که بدانیم در دوران ما چنین جنایاتی انجام می گیرد.
خمینی در سال۶۷ یک فتوا برای نابودی مجاهدین داد که یک جنایت بزرگ بود.
رژیم به‌طور سیستماتیک جنایت می‌کند. مسعود رجوی در رابطه با قتل‌عام نامه‌یی به دبیرکل نوشت اما پاسخش سکوت بود.
ما و تاریخ فراموش نمی‌کنیم این جنایت را، عادلانه نیست فراموشی این جنایت.
سرمایه‌گذاری در رژیمی که جنایت می‌کند عادلانه نیست. ما نباید مانند کسانی باشیم که از نسل‌کشی حمایت کردند.
به همه شما درود که رنجی کشیده‌اید که نمی‌توان آنرا توصیف کرد. افتخار من این بوده سرباز ساده‌ای برای جنبش شما باشم.

 
سناتور داگ جونز 

سناتور داگ جونز

این کنفرانس در لحظه مهمی انجام می‌شود. ابراهیم رئیسی می‌خواهد در نیویورک سخنرانی کند. خدا را شکر که او به آمریکا نمی‌آید. از نظر من به‌جای این‌که اجازه بدهیم فردا سخنرانی کند باید به‌جای آن او را بیاورند مثل پرده‌ای که پشت من هست به جهان بگوییم او به پای میز عدالت کشیده می‌شود. حسابرسی و پاسخگویی اولین و مهم‌ترین گام برای دمکراسی هست. این طبلها برای آزادی همه جا بگوش می‌رسد به‌خصوص از آلبانی که ۱۰۰۰تن از آنان زن هستند. به‌خوبی روشن است که رژیم ایران اشرف۳ را منبع الهام در ایران می‌دانند سفیر رژیم که یک مقام اطلاعاتی و امنیتی بود اخراج شد به همراه ۳تن از دیپلماتها. این رژیم روی حذف ساکنان اشرف۳ متمرکز هست و شیطان‌سازی علیه آنان می‌کند. باید به زنان اشرف۳ درود فرستاد به‌خاطر اتفاقاتی که در خاورمیانه افتاد. آنها نه تنها الهام‌بخش زنان ایرانی هستند بلکه در کل خاورمیانه تاثیر می‌گذارند. شما همه الهام‌بخش تغییر هستید. می‌دانیم یک سند یک برنامه ده ماده‌ای از طرف خانم رجوی برای آلترناتیو وجود دارد که شامل یک سیاست خارجی بر اساس عدالت و ایران غیراتمی و اقتصاد آزاد می‌باشد.
تغییر بادوام فقط با فداکاری مستمر محقق می‌شود همان ویژگی‌هایی که ایرانیان دارند. چالشها برای ایران غیراتمی و برای عدالت و آزادی وجود دارد ولی شما هرگز تسلیم نمی‌شوید این طبلها برای آزادی را ادامه بدهید تمامی کسانی که در اشرف۳ هستند آزاد کنندگان ایران هستند