قیام در اصفهان – شماره ۷

 

 

حمله وحشیانه مزدوران نیروی انتظامی به کشاورزان اصفهان و به آتش کشیدن چادرهای آنها

در اولین ساعات بامداد پنج‌شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰، یگان‌های ویژه و دیگر نیروهای سرکوبگر با خودرو و موتور و با استفاده از گاز اشک‌آور به چادر کشاورزان و متحصنین در بستر رودخانه زاینده رود یورش بردند و چادرهای متحصنین را به آتش کشیدند. کشاورزان با شعار هیهات منا‌لذله با پرتاب سنگ به مقابله با مزدوران پرداختند. 
 


متعاقبا نیروهای سرکوبگر بویژه لباس شخصی ها در بستر زاینده رود مستقر شده و به از بین بردن آثار جرم پرداخته و محل آتش زدن چادرها را به کمک ماشین آلات شهرداری صاف کردند. آنها مانع حضور کشاورزان در محل می‌شوند. 

رژیم جنایتکار آخوندی در شبهای قبل تلاش کرده بود از طریق مزدوران لباس شخصی و با پاره کردن و تخریب چادرها، کشاورزان را وادار به ترک محل و پایان دادن به تحصن کند، با شکست این تلاشها رژیم شب گذشته ناگزیر پرده‌ها را کنار زد و با نیروی سرکوبگر انتظامی و یگان ویژه مستقیما به سرکوب کشاورزان روی آورد. با اینحال در وحشت از اعتراضات مردمی، این حمله را کار برخی «اراذل و عناصر سودجو» که مخالف توافق کشاورزان با دولت بوده‌اند توصیف کرد.

کشاورزان و مردم اصفهان اعلام کرداند اگر مشکل آب حل نشود، روز جمعه ۵ آذر در ادامه اعتراضات خود تظاهرات بزرگی را در محل برگزار خواهند کرد. 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۴ آذر ۱۴۰۰ (۲۵ نوامبر ۲۰۲۱)

 

حمله به کشاورزان اصفهان-1 اصفهان - حمله شبانه به چادرهای کشاورزان توسط نیروهای امنیتی و انتظامی رژیم جنایتکار آخوندی و به آتش کشیدن چادرهای کشاورزان
 

حمله به کشاورزان اصفهان-2 اصفهان - نیروهای امنیتی و انتظامی رژیم پس از به آتش کشیدن چادرهای کشاورزان