قیام در اصفهان – شماره ۱۰

 

جنگ و گریز میان مردم اصفهان و نیروهای سرکوبگر تا پاسی از شب ادامه داشت
شمار مجروحان اصفهان دست کم ۱۰۰ تن و شمار دستگیر شدگان بیش از ۳۰۰ نفر است 

 

سازمان مجاهدین ایران بعد از ظهر شنبه اعلام کرد تعداد مجروحان یورش نیروهای سرکوبگر به مردم و جوانان شورشگر در اصفهان در روز گذشته دست کم ۱۰۰ تن و آمار دستگیریها که همچنان ادامه دارد بیش از ۳۰۰ نفر است. 
کلیپها و تصاویر ویدئویی نشاندهنده شلیک مستقم نیروهای سرکوبگر به سوی تظاهرکنندگان در حوالی پل خواجوی اصفهان است. بسیاری از مجروحان از ناحیه صورت و چشم آسیب دیده‌اند. با اینحال جنگ و گریز میان مردم اصفهان و نیروهای سرکوبگر تا پاسی از شب در نقاط مختلف شهر ادامه داشت. تظاهر کنندگان در نقاط مختلف تجمع نموده و شعار «مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دادند. صدای تیراندازی در نقاط مختلف شهر شنیده می‌شد.


 طباطبایی نژاد امام جمعه خامنه‌ای در اصفهان، در نمایش جمعه روز گذشته، با ابراز وحشت گفت: «ما بارها و بارها گفتیم در ادامه این تظاهرات ادامه این کارها (مجاهدین) وارد می‌شوند افراد منافق می‌آیند در کار خوب همین امروز آمدند... جایی که ما دشمنان داخلی داریم ... و دنبال فرصت می گردند ... قطعاً گروه (مجاهدین) هستند».

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده مقاومت ایران با درود به مردم بپاخاسته اصفهان و با آرزوی بهبودی برای مجروحان، گفت اعتراض به این دستگیری‌ها و همبستگی با دستگیرشدگان یک وظیفه ملی است. وی ملل متحد و عموم کشورهای عضو و سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر را به اقدام فوری برای آزادی دستگیرشدگان فرا می‌خواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۶ آذر ۱۴۰۰ (۲۷ نوامبر ۲۰۲۱) 

 شلیک مستقیم در اصفهان-1شلیک مستقیم در اصفهان-2