محکومیت سه زن زندانی سیاسی به‌خاطر هواداری از مجاهدین به ۱۲سال زندان و ضبط ملک شخصی

 

 

این سه زندانی پیش از این برای سالهای متمادی در دهه ۶۰ و ۹۰ در زندان به‌سر برده‌اند

روز پنجشنبه ۱۶دیماه ۱۴۰۰ شعبه ۲۶ بیدادگاه انقلاب تهران سه تن از زنان زندانی سیاسی را به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور از طریق همکاری با سازمان مجاهدین» در مجموع به ۱۲سال زندان محکوم شدند.

بر اساس این احکام جنایتکارانه خانمها مخصوص بخارایی ۶۳ساله و آذر موسی‌زاده ۵۹ساله هر یک به ۵سال و رقیه سلطان میرزایی ۶۹ساله به ۲سال زندان و ضبط باغ شخصی وی در شهریار محکوم شدند. طبق این حکم این سه زندانی در باغ خانم میرزایی که ۴تن از اعضای خانواده‌اش به دست دژخیمان همین رژیم به‌شهادت رسیده‌اند، «اجتماع و تبانی» کرده‌اند! هر سه نفر از زندانیان سیاسی دهه۶۰ هستند و سالهای زیادی را در زندانهای رژیم آخوندی به‌سر برده‌اند. علاوه بر این مخصوص بخارایی و آذر موسی‌زاده که همسرش از شهیدان قتل‌عام۱۳۶۷ است در دهه۹۰ نیز دستگیر و چند سال در زندان به‌سر برداه‌اند.

مقاومت ایران توجه ملل متحد و عموم مدافعان حقوق‌بشر هم‌چنانکه اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به محکوم کردن این احکام جنایتکارانه و قرون‌وسطایی و اقدام فوری برای آزادی زندانیان سیاسی به‌ویژه زندانیان زن فرا می‌خواند. پرونده نقض وخیم حقوق‌بشر توسط رژیم آخوندی باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود و سردمداران آن در برابر عدالت قرارگیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۷دی۱۴۰۰ (۷ژانویه۲۰۲۲)