انتقال زندانیان سیاسی ارومیه با ضرب و شتم به بند شدیداً امنیتی و فاقد امکانات اولیه زیستی

 

 

۲۰زندانی به‌خاطر مقاومت در برابر این انتقال به سلولهای انفرادی منتقل شدند

دژخیمان رژیم آخوندی صبح روز دوشنبه ۲۰دیماه ۱۴۰۰، زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیه را به بند جدیدی منتقل کردند که فاقد حداقلهای اولیه زیستی است و با دوربینهای زیاد زیر کنترل قرار دارد و فاقد امکانات ارتباطی است. زمانی که زندانیان از رفتن به بند جدید خودداری کردند، به‌دستور رئیس جنایتکار زندان گارد ویژه آنان را شدیداً مورد ضرب و شتم قرار داد و به بند جدید منتقل کرد. علاوه بر این ۲۰تن از زندانیان را به سلول‌های انفرادی بردند که حال یکی از آنان به‌دلیل ضربات شدید وخیم گزارش‌شده است.

روز ۲۱ آذرماه سال جاری، ۴۷زندانی سیاسی زندان ارومیه در اعتراض به دستور رئیس زندان برای انتقال به این بند دست به اعتصاب غذا زدند و رئیس زندان برای پایان دادن به اعتصاب غذا موقتاً از این انتقال صرفنظر کرد.

رژیم ضدبشری آخوندی با تشدید سرکوب و فشار بر زندانیان سیاسی، زجرکش کردن آنها از طریق محروم کردن از خدمات پزشکی، صدور احکام جنایتکارانه اعدام و زندانهای طولانی‌مدت و تبعید به زندانهای دور افتاده، مذبوحانه تلاش می‌کند از یک‌سو آنان را به تسلیم و شرکت در شوهای اجباری وادار کند و از سوی دیگر با ایجاد جو رعب و وحشت، جوانان را از خیزش و اعتراض باز دارد.

مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و عموم مراجع مدافع حقوق‌بشر و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان سیاسی فرا می‌خواند. نادیده گرفتن نقض وحشیانه و سیستماتیک حقوق‌بشر در ایران به هر بهانه‌ای که باشد، نه تنها در تعارض شدید با اصول و معیارها و معاهدات به‌رسمیت شناخته شده بین‌المللی است، بلکه این رژیم را در صدور ترویسم و به خطر انداختن صلح منطقه‌ای و بین‌المللی و تلاش برای دستیابی به بمب اتمی جری‌تر می‌کند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۱دی۱۴۰۰ (۱۱ژانویه۲۰۲۲)