اعدام دسته‌جمعی ۶زندانی در گوهردشت در روز چهارشنبه، حداقل ۱۰ اعدام در ۵روز و ۲۵ اعدام در دیماه

 

 

پرونده جنایات رژیم باید به شورای امنیت محول و سردمداران آن به‌خاطر جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی در برابر عدالت قرار گیرند

رژیم غرق در بحران آخوندی، در وحشت از نارضایتی عمومی و برای جلوگیری از انفجار خشم مردم به سرکوب و شکنجه و اعدام ادامه می‌دهد. از ابتدای دیماه دست کم اعدام ۲۵زندانی ثبت شده است اما شمار واقعی اعدامها بسا بیشتر است.

دژخیمان خامنه‌ای صبح امروز پنجشنبه ۲۳دیماه، یکی از هموطنان بلوچ را در زندان اصفهان و روز چهارشنبه ۶زندانی را در زندان گوهردشت حلق‌آویز کردند. روز سه‌شنبه ۲۱دیماه، دو برادر به نام‌های فرهنگ و یاسر علی‌اللهی را پس از پنج‌سال زندان در زنجان و روز یکشنبه ۱۹دیماه، یک زندانی را در زندان قزوین اعدام کردند. هفته گذشته ۳هموطن بلوچ به‌نامهای جلیل اشترک، محمد سالار زهی و امین علی‌پناهی در زندانهای زابل و شیراز به‌دار آویخته شدند.

در چهار ماه آخر سال میلادی پس از روی کار آمدن رئیسی جلاد۶۷ تعداد اعدامها، دو برابر چهار ماهه قبل از آن بوده است. در میان اعدام شدگان چهار ماه آخر سال میلادی سه زندانی که به هنگام بازداشت کمتر از ۱۸سال داشته‌اند و ۱۰زن به چشم می‌خورد.

مقاومت ایران دبیرکل ملل متحد و کلیه ارگانها و گزارشگران ذیربط این سازمان، اتحادیه اروپا و دولتهای عضو را به محکومیت قاطع افزایش موج اعدام و سرکوب در ایران فرا می‌خواند و خواستار اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام می‌باشد. معامله و مماشات با رژیمی که فقط با شکنجه و اعدام در قدرت مانده است و مرتکب بیشترین اعدام نسبت به جمعیت می‌شود، نقض آشکار اصول و معیارهای شناخته شده بین‌المللی حقوق‌بشر و دمکراسی در جهان امروز است. پرونده جنایات این رژیم باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود و سردمداران آن به‌ویژه خامنه‌ای و رئیسی و اژه‌ای به‌خاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳دی۱۴۰۰ (۱۳ژانویه۲۰۲۲)