اعدام سه زندانی در زندان اصفهان، ۱۲اعدام در ۵ روز

 

 


حکم اعدام قهرمان بین المللی ووشو و قتل قهرمانهای وزنه برداری و کشتی فرنگی توسط دژخیمان رژیم آخوندی

روز پنج‌شنبه ۲۳ دیماه، رژیم جنایتکار آخوندی سه زندانی به نامهای عبدالرحیم سرگلزایی، محمد جعفر صالحی و شاهین خسروی را در زندان اصفهان حلق‌آویز نمود. به این ترتیب در فاصله ۱۹تا ۲۳ دی‌ماه دست کم ۱۲ زندانی اعدام شده‌اند. روز چهارشنبه ۶ زندانی در زندان گوهردشت، روز سه‌شنبه، دو برادر زندانی در زنجان و روز یکشنبه یک زندانی در قزوین اعدام شدند. 

همزمان بیدادگاه رژیم آخوندی در زاهدان طی حکمی، یزدان میرزایی ۲۷ ساله، قهرمان ووشوکار ایلامی و دارنده مدال‌های طلای مسابقات بین‌المللی راکه در زندان زاهدان بسر می برد به اعدام محکوم کرد.

در یک جنایت دیگر، روز یکشنبه ۱۹ دی ماه، کامران بذرکار ۲۵ ساله قهرمان وزنه برداری و بدنسازی اهل ایلام که در پی شلیک نیروی انتظامی در یاسوج به شدت زخمی شده بود پس از انتقال به بیمارستان جان باخت. 

در همین حال یک ورزشکار دیگر محسن قاسمی قهرمان کشتی فرنگی، برنده مدال طلای آسیا در ۲۰۱۱ و مدال طلای جهان در ۲۰۱۲، که دو سال پیش بدلیل ضرب و شتم توسط ایادی رژیم به کما رفته بود، روز ۲۳ دی‌ماه در ۳۱ سالگی درگذشت.

مقاومت ایران خواستار اقدام فوری ملل متحد، مجامع مدافع حقوق بشر و همچنین اتحادیه اروپا و دولت‌های عضو برای نجات جان زندانیان زیر اعدام و از جمله قهرمان ورزشی یزدان میرزایی می‌باشد. 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۵ دی ۱۴۰۰ (۱۵ ژانویه ۲۰۲۲)