خیزش علیه گرانی – شماره ۴ خیزش در نیشابور، قوچان، هفشجان، بروجرد، فارسان و بابا حیدر، بروجن و شهرک رضویه تهران و دیگر شهرها

 

خیزش علیه گرانی – شماره ۴
خیزش در نیشابور، قوچان، هفشجان، بروجرد، فارسان و بابا حیدر

بروجن و شهرک رضویه تهران و دیگر شهرها

شامگاه شنبه ۲۴اردیبهشت، به‌رغم اقدامات و تدابیر گسترده سرکوبگرانه، اعتراضات مردمی علیه گرانی وارد چهارمین روز خود شد و مردم خشمگین در شهرهای قوچان، هفشجان، فارسان و باباحیدر در چهارمحال بختیاری، بروجرد، بروجن و شهرک رضویه تهران با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای، رئیسی، مرگ بر اصل ولایت فقیه دست به تظاهرات زدند و در بسیاری موارد با نیروهای سرکوبگر درگیر شدند. صبح شنبه نیز مردم نیشابور دست به تظاهرات ضدحکومتی زدند. در هفشجان نیروهای سرکوبگر به روی مردم آتش گشودند و مردم خشمگین یک مرکز بسیج ضدمردمی را آتش زدند.

رژیم آخوندها برای جلوگیری از گسترش اعتراضات در شهرهای مختلف دست به اقدامات گسترده امنیتی زده است. در تهران حضور گسترده نیروهای سرکوبگر به‌خصوص در مناطق مرکزی شهر به چشم می‌خورد. در شهرهای خوزستان و بسیاری از شهرهای دیگر مانند بروجرد، سنندج، مهاباد و ایلام حضور سنگین نیروهای اطلاعاتی و انتظامی و نظامی محسوس است. طی روزهای گذشته شمار زیادی از جوانان در شهرهای مختلف دستگیر و اینترنت قطع یا کند شده است.

در خیزشهای اخیر شماری از معترضان در اثر تیراندازی به‌شهادت رسیده و یا مجروح شدند اما رژیم از افشای اخبار آن جلوگیری می‌کند. امروز آوایی عضو مجلس ارتجاع از دزفول گفت: «فردی که در تجمعات اخیر کشته شده از دزفول نبوده و اندیمشکی بوده است». ایزدپناه عضو مجلس ارتجاع از ایذه نیز به دستگیری تعدادی از جوانان معترض اعتراف کرد.

امروز رئیسی و قالیباف و اژه‌ای نشست مشترکی برگزار کردند و به دفاع از طرح گران کردن کالاها پرداخته و بر «همراهی و همکاری همه دستگاه‌ها با دولت برای اجرای این طرح تأکید کردند». و برای فریب دادن مردم گفتند: «باید به‌نحوی اقدام شود که هم کالاها و اقلام مورد نیاز مردم به موقع در بازارها» توزیع شود.

آخوند لائینی روز گذشته در نمایش جمعه ساری گفت: «اگر به گوشی هوشمند شما کلیپهای منفی پیامهای منفی رسیده از طرف دشمنان است از طرف منافقین هست، نخوانید یا اگر خواندید به دیگران ارسال نکن! این دامنه بگذار فروکش بکند!... یک عده آشوب‌طلب از خارج و داخل از این فرصت می‌خواهند سوء‌استفاده کنند ماجراهای ۹۸ و ۸۸ و اینها را باز دوباره در کوچه و خیابان»!

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت با درود به مردم شهرهای بپا خاسته گفت آنها با استمرار اعتراض و با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای، رئیسی و مقاومت در برابر پاسداران و بسیجیان، طلیعه پیروزی نهایی بر رژیم غارت و جنایت آخوندها را نوید می‌دهند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴اردیبهشت۱۴۰۱ (۱۴می‌۲۰۲۲)