اشک تمساح خامنه‌ای پس از ۴ روز خفقان گرفتن از فروریختن ساختمان متروپل آبادان

رسانه های حکومتی: تهران در تسخیر متروپل ها

 

خامنه‌ای پس از چهار روز خفقان گرفتن در مورد فاجعه آبادان در وحشت از گسترش خشم و قیام مردم به صحنه آمد تا وقیحانه تسلیت بگوید و با ریختن اشک تمساح خواستار رسیدگی فوری شود. این در حالی است فوری‌ترین اقدامی که جنایتکاران تحت فرمانش انجام دادند اعزام یگان‌های سرکوبگر به صحنه به‌جای هرگونه کمکی بود.
ولی‌فقیه ارتجاع هم‌چنین مجبور شد از «پیگرد مقصران حادثه و مجازات آنان» با همکاری قضائیه جلادان دم بزند.

آمار قربانیان فاجعة فروریختن برج ۱۰ طبقة متروپل در آبادان همچنان رو به افزایش است. به گزارش رسانه‌های حکومتی شمار قربانیان تاکنون به ۱۹ تن رسیده و همچنان تعدادی از هم‌وطنانمان در زیر آوار محبوس هستند. اما رژیم آخوندی به‌جای اعزام تیم‌های نجات، از ترس اعتراض مردم گارد ویژه و نیروی سرکوبگر به‌محل فرستاده است.
در شرایطی که هنوز شمار زیادی از قربانیان در زیر آوار ساختمان فروریختة متروپل محبوس هستند و از طرف نهادهای حکومتی هیچ اقدام جدی برای خارج کردن آنها صورت نگرفته است، حسن نامی کارگزار رژیم در ستاد موسوم به مدیریت بحران وزارت کشور رئیسی جلاد گفته است که عملیات جستجوی زیر آوارماندگان متروپل تا آخر وقت امروز (پنجشنبه) به‌پایان خواهد رسید.

استاندار رژیم در خوزستان اعتراف کرده است که سازه ساختمان متروپل بسیار سنگین بوده و موارد فنی در آن لحاظ نشده است؛ طبق گزارش‌های اولیه، این ساختمان در شش طبقه طراحی شده بود اما بعد سه طبقه و بعد از آن مجدداً دو طبقه دیگر به آن اضافه شده است. بر اساس برآورد اولیه، علت این حادثه رعایت نشدن ضوابط فنی و استانداردها است.

درباره عبدالباقی سازنده و مالک برج متروپل دستگاه‌های خبری رژیم خبرهای ضد و نقضی منتشر می‌کنند. سایت چند ثانیه رژیم به این موضوع اعتراف کرد و نوشت: به‌نظر می‌رسد که بسیاری از مردم روایت رسانه‌های رسمی راجع به سرنوشت عبدالباقی را باور نکرده‌اند. آن‌ها بر اساس تجربه‌هایش پیشین و نفوذ و روابطی که عبدالباقی داشته، قبول ندارند که او مرده است.  پرلایک‌ترین کامنت‌ها در این خصوص عبارت است از: «متهم گریخت»، «خسته نشدید از این همه اخبار متناقض» و «بسه دیگه این همه دروغ».
تظاهرکنندگان روز چهارشنبه شعار دادند
عبدالباقی فراری دستگیر باید گردد
عبدالباقی نمرده دروغه دروغه

یک سایت حکومتی به نقل از امداد گران نوشت: مردم آبادان و هم‌وطنان از استان‌های مختلف برای کمک‌رسانی آمده‌اند که بیشتر از تهران و شیراز است. اینترنت بسیار ضعیف است. طبقه زیرین ساختمان کافی‌شاپ بود احتمال مرگ بالای ۴۰ نفر وجود دارد
گزارش‌های منتشرشده در شبکه‌های مجازی نشان می‌دهد در غیاب دستگاه‌های حکومتی، مردم از شهرهای مختلف برای کمک به هم‌وطنانمان به آبادان رفته‌اند.

به نوشته روزنامه حکومتی شرق اعضای سازمان حکومتی نظام‌مهندسی ساختمان می‌گویند صدها متروپل در تهران وجود دارد.  سرپرست سازمان نظام‌مهندسی ساختمان رژیم نوشته است در زمان ساخت این پروژه، چندین بار مهندسان ناظر هشدارهای لازم را درباره تخلفات و وضعیت بحرانی آن به شهرداری آبادان گزارش داده بودند.
بر اساس همین گزارش احمد خرم، وزیر سابق راه و شهرسازی رژیم اعتراف کرد: ده‌ها گزارش بی‌اثر و مشابه گزارش مهندس ناظر متروپل در تهران وجود دارد که کسی به آن‌ها توجه نمی‌کند.