استقبال خانم مریم رجوی و مجاهدین از پروفسور ریچارد رابرتس یکی از برجسته‌ترین دانشمندان انسان‌دوست و آزادیخواه دنیای معاصر

 

روز یکشنبه ۵تیرماه ۱۴۰۰، پروفسور ریچارد رابرتس، دانشمند برجسته و یکی از مهمترین چهره‌های علمی معاصر از اشرف۳ بازدید و با خانم مریم رجوی ملاقات و گفتگو کرد.

پروفسور رابرتس برنده پیشگام جایزه پزشکی نوبل در رشته فیزیولوژی و داروشناسی در سال۱۹۹۳ و کاشف ساختمان موزائیکی ژن‌هاست.

ریچارد رابرتس تاکنون در حملات مزدوران رژیم به اشرف و لیبرتی و در سرفصل‌های گوناگون ۲۲بار به حمایت از مجاهدین برخاسته است.

در این دیدار، پروفسور رابرتس گفت: من بسیار تحت تأثیر کارهای فوق‌العاده‌یی که در این مقاومت انجام داده‌اید، هستم. به‌طور خاص نقش زنان در جنبش شما بسیار مهم است و فکر می‌کنم که بدون رهبری زنان در چنین موقعیتی نبودید. این یک نمونهٴ فوق‌العاده در جهان است.

خانم مریم رجوی ضمن قدردانی از مقام ممتاز علمی و انسانی پروفسور رابرتس و دفاع مستمر و بی‌دریغ وی از مجاهدین و مقاومت ایران، وضعیت بحرانی رژیم و شرایط اجتماعی در داخل ایران و شدت نارضایتی مردم از گرانی و اعتراضات اجتماعی را توضیح داد. وی گفت: در برابر دیکتاتوری مذهبی که مبلغ نفرت، سرکوب و قدرت‌طلبی است، جنبش ما مبلغ امید، برابری، رهایی و صلح و امنیت برای همه است.

در پایان این دیدار پروفسور رابرتس گفت: من همواره مبلغ علم هستم و زمانی که شما پیروز شوید و به ایران برگردید هر کمکی از دستم بربیاید برای شما و مردم ایران خواهم کرد.