۷سناتوراز رئیس جمهور آمریکا خواستار ندادن ویزا به رئیسی و هیئت همراهش برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک شدند

 

هفت عضو سنای آمریکا شامل سناتورها تام کاتن، ریک اسکات، مارکو روبیو، چاک گراسلی، جونی ارنست، مارشا بلکبرن و تد کروز طی نامه‌یی به رئیس جمهور این کشور، خواستار عدم صدور ویزا برای رئیسی و هیأت همراهش برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک شدند.

سناتورهای آمریکایی در این نامه تأکید کردند سابقه رئیسی به‌عنوان ناقض حقوق‌بشر دیرینه و روشن است. رئیسی در سال۱۳۶۷ در حالی که معاون دادستان تهران بود در کمیسیون اعدام حضور داشت و زندانیان را بدون حق تجدید نظر یا محاکمه عادلانه به اعدام محکوم کرد».

سناتورهای آمریکایی تاکید کردند:  اگر گزارشهای اخیر مبنی بر این‌که رئیسی قصد دارد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت کند، صحت داشته باشد، کاخ‌سفید باید رئیسی و سایر مقامات ایرانی را از صدور روادید برای حضور در مجمع عمومی محروم کند. اجازه دادن به رئیسی برای سفر به ایالات متحده - در حالی که عوامل وی فعالانه برای ترور مقامات ارشد آمریکایی در خاک ایالات متحده تلاش می‌کنند - با توجه به حضور احتمالی عوامل سپاه در هیأت ایرانی، امنیت ملی ما را به‌شدت به خطر می‌اندازد.