کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی، می‌توان و باید ـ پیام‌های نمایندگان کنگره آمریکا:  اندی بار - دیوید اسکات - کارولین بوردو - کاتلین رایس - سنفور دبیشاپ

 

پیام اندی بار – نماینده کنگره آمریکا

من افتخار می‌کنم که برای شما این پیام را بدهم.

به‌عنوان یک عضو کمیته خارجی کنگره از هدف جوامع ایرانیان مقیم آمریکا برای رسیدن به یک ایران آزاد حمایت می‌کنم.

من هم‌چنین متعهدم که با اهداف ویرانگر رژیم ایران مقابله کرده و از برقراری دموکراسی در منطقه حمایت کنم. به همین دلیل از قطعنامه ۱۱۸ حمایت کردم که از خواست مردم ایران برای یک جمهوری دمکراتیک، غیرمذهبی، و غیرهسته‌یی حمایت کرده و نقض حقوق‌بشر و ترروریزم دولتی رژیم ایران را محکوم می‌کند.

در مقابله با آرزوهای هسته‌یی رژیم آخوندها من طرح قرارداد هسته‌یی ایران را در سال۲۰۲۱ ارایه کردم. این طرح برای جلوگیری از اختصاص بودجه برای پیوستن مجدد به برنامه جامع اقدام مشترک بود مگر این‌که دولت بایدن این برنامه را برای تصویب به سنا بفرستد که کنترل کنگره طبق اصل اول قانون اساسی روی این برنامه اجرا شود.

مطمئن باشید که من به همکاری با شما در حمایت از آزادی و دموکراسی ادامه خواهم داد و امید به یک آینده خوب که مردم ایران سزاوار آن هستند را دارم.

خداوند حافظ شما و حافظ ایالات متحده آمریکا باشد.

 
پیام دیوید اسکات-نماینده کنگره آمریکا

خانم رجوی گرامی،

به‌عنوان نماینده کنگره از منطقه ۱۳ جورجیا، مفتخرم که در میان ۲۵۲نفر از همکارانم هستم که از قطعنامه ۱۱۸ و از تلاش مردم ایران برای رسیدن به جمهوری دمکراتیک، غیرمذهبی و غیرهسته‌یی در ایران حمایت کرده‌ایم. دولت ایران به صراحت اعلام کرده است که زنان، روزنامه‌نگاران، اقلیتهای قومی و دیگران حق رفاه اقتصادی و اجتماعی را ندارند. در عوض، شهروندان ایرانی از حقوق اساسی خود محروم شده‌اند و زیر یوغ یک رژیم نشأت گرفته از ترور زندگی می‌کنند.

من به مردم ایران، ایمان دارم، زیرا ما مسیری را به سوی جمهوری آزاد ایران می‌سازیم. تاریخی غنی که مبتنی بر هنر و پیشرفت علمی است، بار دیگر جامعه ایران به نقطه کانونی تبدیل خواهد شد، ما با تحریم، بازیگران بد را پاسخگو می‌کنیم.

 

 
پیام کارولین بوردو – نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا

دوستان عزیز،

بیش از ۵۰سال است که مردم ایران در تلاش برای رسیدن به‌یک ایران دمکراتیک، آزاد و مبتنی بر جدایی دین و دولت به‌خیابان‌ها آمده‌اند. رژیم ایران به‌نقض حقوق‌بشر شهروندان ادامه می‌دهد و آزادی بیان را با زندانی‌کردن و اعدام هزاران نفر از منتقدان خود محدود می‌کند.

من با افتخار نمایندهٔ یک منطقهٔ متنوع با یک جامعهٔ پر جنب و جوش ایرانیان مقیم آمریکا هستم و همیشه از آزادی بیان و مذهب و حقوق‌بشر برای جوامع داخل و خارج از کشور حمایت می‌کنم.

من از مردم ایران در مبارزه آنها برای دموکراسی و آزادی حمایت می‌کنم.

 

کاتلین رایس – نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا، عضو کمیتهٔ امنیت

از شما به‌خاطر ادامهٔ فعالیت و فداکاریتان در حمایت از مردم ایران سپاسگزارم.

مفتخرم که از قطعنامهٔ ۱۱۸ در محکومیت تروریسم حکومتی (رژیم) ایران و اعلام پشتیبانی از مردم ایران که در اعتراضات مشروع علیه رژیم ایران شرکت می‌کنند حمایت کردم.

ما به‌عنوان آمریکایی، همگی باید در کنار مردم ایران باشیم و از تظاهرات برحق آنها علیه حکومت سرکوبگر حمایت کنیم. مبارزه مداوم آنها برای حقوق بنیادین بشر چیزی کمتر از حمایت بی‌دریغ ما را طلب نمی‌کند.

من مفتخرم که به‌اعضای جامعهٔ ایرانیان مقیم آمریکا (در ایالت) خود در حمایت از زنان و جوانان ایران و همهٔ مبارزان شجاعی که در راستای تحقق این آزادی‌ها برای مردم تلاش می‌کنند، بپیوندم.

 
سنفورد بیشاپ–نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا عضو کمیتهٔ تخصیص بودجه

به‌عنوان یکی از حامیان مفتخر قطعنامهٔ ۱۱۸ مجلس نمایندگان، مشتاقانه در انتظار آینده‌یی هستم که ایران به‌شهروندانش این امکان را بدهد که به‌بالاترین ظرفیتهای خود برسند، به‌حقوق بشر احترام بگذارد و به‌عضوی یاری کننده در جامعهٔ بین‌المللی تبدیل شود.

ایران تاریخی باشکوه با هزاران سال قدمت دارد. اگر چه ۴۰سال گذشته دوران سیاهی برای ایران بوده است، ولی من مطمئنم که با تلاش‌های شما، ایران به یک کشور دمکراتیک، غیراتمی و مبتنی بر جدایی دین و دولت تبدیل خواهد شد که در صلح با همسایگان خود خواهد بود.