کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی، می‌توان و باید ـ سخنرانی استفن هارپر- جان برکو - میهال کامینسکی - آنگرت کرامپ کارنبائر - فرانکو فراتینی


استفن هارپر- نخست‌وزیر کانادا (۲۰۱۵-۲۰۰۶)

خانم رجوی، مهمانان محترم از سراسر جهان، خانم‌ها و آقایان، دوستان،

واقعاً خوشحالم که می‌توانم دوباره با شما صحبت کنم. دوستان، این چند سال برای همه سخت گذشت، اما یک خط نقره ای وجود داشته است، و آن این است. دیکتاتوری مذهبی حاکم در تهران ضعیف تر از همیشه است.

دوستان، اندک کسانی در دنیا پیدا می‌شوند که به اندازه رژیم خامنه‌ای و رئیسی در این مدت بد عمل کرده باشند.

گزارش ها حاکی از آن است که پاسخ آنها به پاندمی کرونا با بی‌کفایتی بوده است. اما این تعجب آور نیست. در رژیمی که بیشتر به تامین مالی توسعه سلاح های هسته ای و سازمان های نیابتی تروریستی اهمیت می دهد تا ارائه خدمات به مردم.

با مرگ و میر ناشی از پاندمی، فروریختن ساختمان‌ها و افزایش ۳۰۰درصدی قیمت‌ها، اعتراض‌ها در همه جای ایران به راه افتاده است و دوستان، معترضان شعارهای ضد غربی و ضدیهودی سر نمی دهند. آنها فریاد مرگ بر دیکتاتور خامنه‌ای سر می دهند.

و این سازمان، شورای ملی مقاومت، و کانون‌های شورشی شما حضور شما را ملموس کرده‌اند. به من گفته می شود که بیش از دو هزار و پانصد فعالیتهای مقاومت در انواع مختلف، از جمله در فوریه گذشته، اختلال در رادیو و تلویزیون تحت کنترل دولتی، صورت گرفته است. دوستان، ما همیشه می گوییم مردم ایران باید آینده خود را انتخاب کنند. اما می دانیم که تنها یک انتخاب وجود دارد که همه مردم بزرگ آرزوی آن را دارند و آن انتخاب آزادی و دموکراسی است، نه دیکتاتوری امروز و نه دیکتاتوری گذشته. دوستان، خانم رجوی و شما، شورای ملی مقاومت به یک برنامه ده ماده‌ای برای آینده ای روشن برای مردم ایران تعهد آشکار داده اید.

بیایید یک بار دیگر آن ده ماده را تکرار کنیم، زیرا هرگز نمی توانیم آنها را به اندازه کافی بگوییم. دموکراسی، کثرت گرایی، حاکمیت قانون و عدالت، حقوق بشر، همزیستی مسالمت آمیز و برابری جنسیتی، اقتصاد آزاد، جدایی دین از دولت، و ایران غیرهسته ای. دوستان، آن برنامه ده ماده ای، برنامه ده ماده ای شما آینده است.

این آینده ای است که جهان می خواهد. این همان چیزی است که ایرانیان در آینده به آن نیاز دارند.

اما بیایید روشن کنیم که چرا ایرانیان و جهان به این آینده بهتر نیاز دارند. اولاً، رژیم به پیگیری بیمارگونه خود برای کسب توانایی تسلیحات هسته ای ادامه می دهد. علیرغم امضای برجام، تهران در حال حاضر ذخایر اورانیوم را بیش از ده برابر حد مجاز در توافق هسته ای انباشته و غنی کرده است. اکنون تنها دو تا سه هفته تا تکمیل غنی سازی اورانیوم درجه تسلیحاتی، باقی مانده است. دوستان، برخی از رهبران غربی ما چه ذهنیت ضعیفی دارند که می خواهند دوباره به چنین توافق ضعیف هسته ای با این متعصبان متعهد شوند؟

اما ماهیت بدخواهانه رژیم به سلاح های هسته ای ختم نمی شود. اکنون برای چندین دهه، آخوندها از طریق حمایت خود از تروریست‌های نیابتی در سراسر خاورمیانه، مرگ و ویرانی صادر می کنند. و همانطور که به خوبی به یاد داریم، در سال ۲۰۱۸، رژیم ایران قصد داشت جلسه ما را در پاریس منفجر کند.

اکنون، همان‌طور که می‌دانیم، دولت بلژیک با معاهده‌یی برای آزادی آن تروریست موافقت کرده است. انگیزة آن نجات جان خارجی‌های بیگناهی است که توسط جمهوری اسلامی به‌گروگان گرفته شده‌اند

اما انگیزه این توافق، ماهیت عمل آن را تغییر نمی دهد. این یک مماشات وحشتناک با فعالیت های تروریستی بین المللی رژیم ایران است و به استراتژی دیپلماسی گروگان گیری ایران اعتبار می‌بخشد.

این توافق به معنای واقعی کلمه یک معامله با شیطان است. و ما صدای خود را به صدای همه کسانی که در سراسر جهان هستند اضافه می کنیم و از دولت بلژیک می خواهیم که به این توافق پایان دهد.

دوستان، در گذشته، کسانی که می خواستند با رژیم منفور، افراطی و وحشی تهران کنار بیایند، ادعا می کردند که به دنبال توافق با به اصطلاح میانه روهای رژیم هستند. اما اکنون، با ولی فقیه رژیم، خامنه‌ای و رئیس‌جمهور رژیم رئیسی، تمام تظاهر به شبه جناح میانه‌روی کنار گذاشته شده است. همچنان که رژیم بی هیچ حساب و کتابی خارجی‌ها را گروگان می‌گیرد، به همین راحتی گلوله‌های جنگی را به سوی شهروندان معترض به شرایط بد زندگی‌شان شلیک می‌کند.

پس اجازه دهید از توافق با این اشخاص دست برداریم. مذاکرات را متوقف کنید، کنار آمدن را متوقف کنید، مماشات را متوقف کنید. همانطور که قبلا هم گفته ام، سیاست درست، تنها سیاست واقع بینانه در برخورد با این رژیم ضعف نیست. قاطعیت است، کاهش تحریم ها نیست، سفت کردن آنهاست. نپذیرفتن نقض حقوق بشرنیست، محکوم کردن آن است. توجیه و در بردن نهادهای آنها نیست، در لیست تروریستی قرار دادن آنهاست. و نباید روابط با این رژیم را توسعه داد.

سیاست درست همان کاری است که دولت من در کانادا انجام داد، سفارتخانه های رژیم در سراسر جهان را باید تعطیل کرد. سیاست درست این است که در کنار شورای ملی مقاومت و در کنار مردم ایران بایستیم. پس مجدداً به شما دوستان می گویم که در مبارزه خود تسلیم نشوید و هرگز و هرگز امید خود را از دست ندهید. رژیم آخوندها در زمان مقتضی با موج مردم بزرگی که به دنبال آزادی و دموکراسی هستند، از بین خواهد رفت. پس امید خود را به آزادی و دموکراسی زنده نگه دارید که در نهایت محقق خواهد شد.

یک بار دیگر از شما سپاسگزارم که به من اجازه دادید تا امسال بخشی از این رویداد بزرگ باشم.

 

 
جان برکو - رئیس و سخنگوی پارلمان انگلستان (۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹)

با سلام خدمت دوستان و همکاران. من جان برکو، رئیس سابق مجلس عوام بریتانیا هستم. خوشحالم که به شما ملحق می شوم برای اینکه حمایتم را از شما اعلام کنم. حمایت صریح، سرسختانه و قوی از شورای ملی مقاومت ایران، حمایت از کانون‌های شورشی مجاهدین خلق و حمایت از مریم رجوی.

منظور از حمایت چیست؟ منظور من حمایت بی‌قید وشرط از آزادی، دموکراسی، جدایی دین و دولت و ​​جمهوری در ایران مبتنی بر اصول صلح، عدالت، حاکمیت قانون و انتخابات مبتنی بر نظم، دموکراتیک، آزاد و منصفانه است. این جوهر راه‌حل دموکراتیکی است که من به دنبال آن هستم و معتقدم شما هم همین را برای ایران میخواهید. همراه با آن. نتیجتا ما باهم دراین موضوعات متحد‌یم که با انواع و اشکال دیکتاتوری مخالفیم. چه دیکتاتوری شاه باشد چه حاکمان مستبد مذهبی. با مماشات با رژیم ایران ولو بهترین معامله متصور باشد مخالفیم. و می‌توانم بگویم با معاهده بلژیک مخالفیم. موضوعی که سر زشت خود را بیرون داده است و منبع نگرانی واقعی شما و همچنین من است. قصد امضاکنندگان بلژیکی آن معاهده هرچه که باشد،

حاصل آن، چراغ سبزی است برای تروریستها، بنابراین تهدید مرگباری است برای جان انسان‌ها. شما نمی توانید با خواسته‌های دیکتاتورها سازش کنید و به دنبال آن باشید. این کارآیی ندارد. آنها به آن احترام نمی گذارند. آنها باز‌هم بیشتر خواهند خواست. مایه دلسردی است که دولت‌های دموکراتیک این را نمی‌فهمند.

زمان آن فرا رسیده است که انگلستان، اتحادیه اروپا و ایالات متحده برخیزند و باهم برای یک سیاست و دوستان من یک نظام، یعنی یک ترتیبات یا سیستم قانون اساسی در ایران که سرکوب مردم را متوقف کند و احترام بگذارد، صحبت کنند. در مورد وضعیت بی ثباتی که در حال حاضر در ایران وجود دارد، تردیدی ندارم. بحران اقتصادی، بلایای طبیعی، فرار سرمایه، فروپاشی کسب و کار، فقر گسترده، گرسنگی فزاینده، همگی حکایت از رژیمی در حال اضمحلال است و اکنون کاملاً ناکارآمد شده است.

خامنه ای فکر می کردند که با قرار دادن رذل جنایتکار، نسل کشی چون ابراهیم رئیسی، اوضاع را تثبیت می کند، جمعیت را تحت کنترل نگه می دارد، تمرکز قدرت ایجاد میکنند وپایه‌های آنرا سفت میکنند. چیزی که آنها به آن فکر نکردند مخالفت مردم است. آوردن رئیسی منجر به اعتراضات گسترده، تظاهرات هر هفته، وکانون‌های شورشی جدید شده. چرا که مردم به تعداد فزاینده ای مخالفت شدید، از بن وجود و بی امان خود را با رژیم ابراز میکنند و خواهان دموکراسی واقعی هستند. شعله آزادی همچنان به شدت در ایران زبانه می‌کشد و این تغییر نخواهد کرد.

و از آخرین باری که در ژوئیه سال گذشته و در واقع در دی ماه امسال با شما صحبت کردم، شاهد نمونه‌های بیشتری از قیام، و احیای خواسته‌های دمکراتیک علیه رژیم، به آتش کشیدن مجسمه سلیمانی پوسترهای خامنه ای و رئیسی بودیم. حامیان شما در رادیو و تلویزیون دولتی نفوذکردند، نمونه هایی از آن را در اوایل امسال دیدیم. و بر هزاران و هزاران دوربین نظارتی تسلط پیدا کردند که واقعاً باید برای حکومت دیکتاتوری ترسناک و نگران کننده باشد. آنها باید درک کنند که از دست شما و هواداران شما خلاصی ندارند. شکنجه گران افشا شده اند. آنها در معرض علن قرار می‌گیرند و با کار باشکوه شما افشا خواهند شد.

شما قدرتمندترین مبارزین برای تغییر دموکراتیک هستید که من در 35 سال گذشته در جریان خدمت عمومی‌ام با آنها روبرو شده ام. مشارکت در زندگی عمومی. و حامیان شما در سایر نقاط جهان، در بریتانیا، در اروپا، در ایالات متحده، آنهایی از ما که دارای شجره دموکراتیک هستیم، ما، حامیان شما نیز متوقف نخواهیم شد. پس من به شما می گویم ادامه دهید. و به یاد داشته باشید، به قول ملکه ویکتوریا، احتمال شکست وجود ندارد.

یا همانطور که چرچیل برای شرایط سخت بیان کرده است، همچنان به پیش بتازید. ظالمان مغلوب خواهند شد. و کسانی از شما که خواهان آلترناتیو، یعنی دولتی دموکراتیک، مبتنی بر جدایی دین و دولت، صلح طلب، آزادی محور و قانون محور هستند، پیروز خواهند شد. هر چه آنهایی که در قدرت هستند این پیام را زودتر دریافت کنند، بنفع شان است. موفق باشید.

به پیش بروید. من در پیکارتان برای آزادی همراه شما هستم. به‌پیش. خدانگهدار

 

 
سناتور میهال کامینسکی – نایب‌رئیس سنای لهستان، وزیر روابط رسانه‌یی (۲۰۱۵)

دوستان عزیز. خانم رجوی. دوستان عزیز.

آنها تلاش زیادی کردند تا من را از آمدن به اینجا بازدارند. ولی از همان ابتدا می دانستم که من باید اینجا حضور داشته باشم. و من اینجا هستم.

آنها تلاش کردند و سعی کردند مرا متقاعد کنند که آمدن به اینجا خطرناک است.

اما من به آنها گفتم، من چیزی بزرگتر از یک کشور و یک نهاد مانند سنای لهستان را نمایندگی میکنم.

من ایده ها را نمایندگی میکنم. من در سنای لهستان براساس این ایده ها انتخاب شدم ، ایده آزادی و دموکراسی. این ایده ها هستند که ما را در اینجا متحد می کنند،

چراکه آزادی، زبان، نژاد و مذهب نمی‌شناسد. آزادی برای همه است.

ما آن را درک می کنیم. بنابراین ما درک می کنیم که مبارزه ای که اکنون در اوکراین در جریان است، دقیقاً همان مبارزه‌ئی است که مردم ایران علیه این رژیم خونخوار در تهران انجام میدهند.

و من عمیقاً معتقدم که ما پیروز خواهیم شد زیرا آزادی پیروز خواهد شد. و من بدون شک مطمئن هستم که در دنیای امروز، رهبری اهمیت دارد.

و به این دلیل است که مردم اوکراین اینقدر شجاعانه می جنگند، چرا که یک رهبر کاریزماتیک دارند.

و مردم ایران نیز یک رهبر کاریزماتیک دارند.

و من فکر می کنم که ما به زودی شاهد یک اوکراین آزاد و جهانی آزاد خواهیم بود. بسیار از شما متشکرم.

 

 
آنگرت کرامپ کارنبائر – وزیر دفاع آلمان تا دسامبر۲۰۲۱، رهبر اتحاد دمکرات‌مسیحی ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱

خانم‌ها و آقایان، خانم رئیس‌جمهور عزیز، مریم رجوی

از دعوت محبت آمیز شما برای سخنرانی برای این حضار محترم تشکر میکنم. برایم بسیار ویژه و با ارزش است که شما را مورد خطاب قرار دهم، بیشتر به این دلیل که در این جمع، ما زندانیان سیاسی سابق بسیاری را با خود داریم که سالها در زندان شکنجه تحمل کرده‌اند. برخی در دوران دیکتاتوری شاه و بیشترشان در دیکتاتوری مذهبی. شما بهای گزافی را برای آزادی کشورتان، برای همه ما، به ویژه برای خودتان پرداخته‌اید. تصمیم دادگاه سوئد مبنی بر مجرم شناختن حمید نوری، یک مقام سابق رژیم ایران، به جنایات جنگی در ارتباط با اعدامهای دسته جمعی زندانیان سیاسی در ایران در سال ۱۹۸۸،(۱۳۶۷) تصمیم خطیری بوده است. همانطور که دیده بان حقوق بشر گفت. پیام این حکم به بلندپایه‌ترین مقامات رژیم ایران که در این جنایات دست دارند این است که آنها برای همیشه نمی‌توانند از دسترس عدالت مصون باشند. این تصمیم پیروزی شما و پیروزی اصل صلاحیت جهانی بوده و هست. این ثابت می‌کند که برای مبارزه با یک رژیم دیکتاتوری، داشتن تعهد بین المللی قوی یک ضرورت است و دیکتاتوری، یعنی آنچیزی که رژیم تهران است و بدتر از آن، رژیمی است که از تروریسم و ​​گسترش بنیادگرایی اسلامی حمایت می‌کند، رژیمی‌ست که کماکان مردم ایران را تا به امروز سرکوب می‌کند.

بنابراین به خصوص ما به عنوان کشورهای غربی باید به این سوال پاسخ دهیم که سیاست صحیح در قبال ایران چیست؟ می خواهیم به چه چیزی برسیم؟ ما آن چیزی را می‌خواهیم که شما برای آن می‌جنگید. ایرانی دموکراتیک، آزاد و امن برای زندگی. نزدیک به چهار دهه، ما به دنبال یک سیاست سازنده به منظور تشویق رژیم ایران به تغییر رفتارش بوده‌ایم. فرقی نمی‌کند که آنرا چگونه نامگذاری کنیم: سیاست سازنده، گفت‌وگوی انتقادی، یا همکاری با جناح میانه‌رو.

همة راهها را با امید به تأثیرگذاری بر رژیم طی کرده‌ایم . پس از سالها جستجو برای یافتن یک جناح واقعاً قدرتمند و میانه رو در داخل رژیم و سالها تلاش برای تغییر رفتار رژیم، به هیچ پیشرفت واقعی راه نبرده است. اما برعکس، امروز این رژیم بیش از هر زمان دیگری درگیر تروریسم، گروگانگیری، مداخله در مسائل بین‌المللی سایر کشورها از طریق گروههای نیابتی تروریستی‌اش بوده و با شدت هر چه بیشتر نیز ادامه می‌دهد.

به صراحت بگویم، تلاشهایمان شکست خورده و ما باید منقدانه از خود بپرسیم چرا اینطور شد؟ چه اشتباهی کردیم؟ آیا ما ماهیت واقعی رژیم حاکم را به وضوح دیده‌ایم؟

واقعیت این است که این یک رژیم مستبد مبتنی بر حاکمیت مطلق یک ولی فقیه است که فراتر از قانون عمل می کند. آیا ما به مدت خیلی طولانی در جستوی چیزی بوده‌ایم که در رژیم وجود ندارد، یک جناح میانه رو و واقعا قدرتمند؟ آیا ما مردم ایران و تمایل آنها برای دستیابی به دموکراسی، آزادی و صلح را دست کم گرفته‌ایم؟ و بالاخره آیا همواره از اپوزیسیون سازمان‌یافته در داخل و خارج ایران حمایت کافی کرده‌ایم؟ فکر میکنم ما اینکار را به اندازه کافی انجام نداده‌ایم. اما کاملاً متقاعد هستم که می‌توان بر این رژیم غلبه کرد اگر ما با هم در این راستا ، و به ویژه به عنوان کشورهای غربی با عزم بیشتر کار کنیم، با همان عزمی که در چهره کسانی می‌بینم که در گذشته رنج بسیاری را متحمل شده‌اند اما هرگز تسلیم نشدند. همین عزم را در زنان و مردان شجاع در سراسر ایران می‌بینم که برای آینده‌ای بهتر و روشن‌تر می‌جنگند.

ما باید از این عزم الهام بگیریم.

ما باید سیاست قاطع‌تری را در قبال رژیم ایران اتخاذ کنیم. ما نباید در این راه به رژیم امتیاز بدهیم به این امید که رفتارش را تغییر دهد.

ما باید به صراحت اعلام کنیم که به رژیم حاکم اجازة باجگیری نخواهیم داد.

اما به جای این، بگذارید حقوق بشر عامل موثری در سمت و سو دادن سیاست ما در قبال ایران باشد و در مورد جنایات رژیم ایران علیه مردم ایران و تروریسم و ​​رفتار مخرب آن در خارج از ایران پاسخگو باشند.

بیایید به آرمان مردم ایران که در جستجوی آزادی و دموکراسی هستند، توجه کنیم.

می‌دانیم که نمی‌توان تغییر را از بیرون ارائه کرد.

ما باید هر چه بیشتر در کنار مردم ایران و مبارزه آنها برای آزادی بایستیم. آنها دیکتاتوری شاه و دیکتاتوری مذهبی را رد کرده و خواهان یک جمهوری مبتنی بر ارزشهای دموکراتیک هستند. مریم رجوی چشم انداز چنین جمهوری و راه پیش رو را در یک برنامه ۱۰ماده‌ای برای آیندة ایران مشخص کرده است. این آلترناتیو واقعی‌ست، دیدگاه درست مردمی که برای یک سیستم دموکراتیک، آزاد، صلح آمیز به ایران احترام میگذارد. این همان ایرانی است که جهان به آن نیاز دارد. بیایید با هم روی آن کار کنیم.

 
 
فرانکو فراتینی - وزیر خارجه ایتالیا (۲۰۱۱)

خانم رئیس‌جمهور، خانم‌ها و آقایان مقاومت علیه رژیم ایران،

فرصت خوبی است تا بار دیگر دو نکته را خاطر نشان کنم و تاکید کنم که متاسفانه رژیم ایران دوباره قصد خود برای ادامه و تشدید نقض تمام اصول قوانین و مقررات بین المللی را بارز میکند. اول از همه غنی سازی اورانیوم که می گویند به زودی یک بمب هسته ای خواهند داشت. در این رابطه یکی از وزیران (رژیم) اعلام کرد که روند غنی‌سازی اورانیوم تسریع می‌شود و به زودی بمب هسته‌ای خواهند داشت. چرا؟

البته آنها دارند از فرصت یک بحران بین المللی بین روسیه، اوکراین و بخشی از غرب استفاده می کنند. و فکر می‌کنند که به یمن بحران بین‌المللی، به تلاش برای تبدیل ایران به یک ابرقدرت در خاورمیانه ادامه خواهند داد تا با تهدید هسته‌ای، با نقض تمام اصول منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای، تمام تصمیمات اتخاذ شده توسط سازمان ملل را در معرض تهدید قرار دهند. این خود تأیید دیگری است بر اینکه آنها می خواهند از خشونت به عنوان ابزاری برای کنترل روابط بین الملل استفاده کنند. اما نکته‌ای که جدی‌تر و حتی کاملاً غیرقابل قبول بود، چرا که خطر بی‌ثباتی تمام اصول قانونی بین‌المللی در مورد حمایت از حقوق بشر را در پی دارد، توافق اخیری است که به یک قانون دوجانبه بین پادشاهی بلژیک و رژیم ایران تبدیل شده است.

متأسفانه پس از محکومیت یک ایرانی از سرویس های مخفی که به اتهام اقدام تروریستی و طراحی حمله تروریستی در پاریس و طبق رویه های اروپایی و بین المللی به طور قانونی زندانی شد، رژیم ایران مذاکرات محرمانه ای را با پادشاهی بلژیک آغاز کرده است. جنایت تروریستی ۲۰۱۸ از نظر قانونی محکوم شد. و این توافق بین المللی و دوجانبه با هدف اجازه مبادله، مبادله دوجانبه چنین تروریستی که در بلژیک در زندان به سر می برد و دو فرد کاملاً بی گناهی که در ایران اسیر شده اند و در بازداشت هستند.

متاسفانه همانطور که می دانید پادشاهی بلژیک پذیرفت. پادشاهی بلژیک یکی از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است. کشوری است که در ایجاد معاهدات اروپایی، امضا و اجرای کنوانسیون اروپایی حقوق بشر مشارکت داشته است، کنوانسیون بین المللی سازمان ملل متحد برای حقوق بشر. و ضمنا می پذیرد که به موجب قانون، بازاری را تولید کند. بازار خودرو که نیست، بازار حقوق بشر است.

این نقض وحشتناک تمام اصول بین المللی است که از جان و کرامت انسان ها محافظت می کند. و این یک نمونه وحشتناک برای همه حکومتهای غیر دموکراتیک مانند رژیم ایران است.

فکر می‌کنم این موید این واقعیت است که با حکومتی (مثل) رژیم ایران نمی‌توانیم مذاکره کنیم.

و مقاومت شما که روز به روز رو به اعتلاء است بهای بسیار سنگینی را پرداخت کرده است. چون می دانیم چقدر از مردم، برادران، خواهران، خانواده های شما شکنجه شده اند، زندانی شده اند و بدون هیچ گونه محاکمه قانونی کشته شده اند.

راه حل ما باید یک بار دیگر، قبل از هر چیز از کل اروپا، بخواهد که چگونه ممکن است که بنیانگذار اروپا، بلژیک، چنین نمونه ای را برای مذاکره در مورد زندگی حقوق بشر،در مورد زندگی انسان در برابر جهان قرار دهد. این دقیقاً همان کاری است که تروریست ها، شبه نظامیان انجام می دهند و می خواهند در مقیاس بین المللی تکرار کنند.

درخواست از اروپا، درخواست از سازمان ملل، من فکر می‌کنم با درخواست یک تحقیق بین‌المللی برای تحقیق از اعضای فعلی رژیم‌ ایران، و از سلف آنها در ارتکاب جنایات باید پیش برویم و خواهان لغو فوری این قانون بلژیک بصورت کامل با ارائه این موضوع در برابر همه دادگاه‌های بین‌المللی باشیم. این همان چیزی است که اصل حقوق ملی بین المللی بیان می کند.

بسیار از شما متشکرم.