گردهمایی جهانی ایران آزاد - سخنرانی شماری از شخصیتها از ۵قارهٔ جهان

 

اریون اولیای – شهردار تیرانا

بسیار خوشحالم که دوستان بسیاری هستند که از آرمان ایران آزاد و از یک ایران غیراتمی، جدایی دین از دولت و از یک ایران دمکراتیک حمایت می‌کنند. شما دوستان زیادی در سراسر جهان دارید ولی دوست دارم فکر کنم شما در اینجا در تیرانا روابط خاصی دارید. اینجا خانه دوم شماست. آلبانی سالهاست که خانه هزاران فعال (سیاسی) از ایران است.

ما از این‌که شما در کشور ما و شهر ما هستید بسیار خوشحالیم. ما شما را از خودمان می‌دانیم و از آنچه شما به جامعه دمکراتیک ما می‌بخشید بسیار خوشحالیم.

بعضی وقتها همان‌طور که می‌گویند، درست قبل از طلوع، وضعیت تاریکتر می‌شود درست قبل از این‌که خورشید بدمد. من از کسانی که وضعیت ناآرامی‌ها و شرایط ایران را دنبال می‌کنند از تهاجماتی که علیه تظاهرات دمکراتیک در ایران انجام می‌شود مطلع هستم. کسانی که که می‌خواهند ایران را بسته نگه دارند، کسانی که دین را با دولت درهم آمیخته‌اند. کسانی که قدرتشان متکی به اعدام است و نه به حکومت قانون‌، کسانی که فکر می‌کنند با سرکوب مردم می‌توانند رو به جلو حرکت کنند، اشتباه می‌کنند. این همان تاریکی قبل از طلوع است. من افراد زیادی را در آلبانی می‌شناسم که برای ۵۰سال فکر می‌کردند که امیدی نیست، راه برون رفتی نیست و کشور هرگز نخواهد توانست روی پای خودش بایستد و به دنیای آزاد بپیوندد. ولی الآن ما اینجا هستیم. تیرانا امسال پایتخت جوانان اروپا در سال۲۰۲۲ شده است. آلبانی ریاست سازمان امنیت و همکاری اروپا OSCE را به‌عهده داشت و الآن عضو شورای امنیت سازمان ملل است و ماه گذشته ریاست شورای امنیت را به‌عهده داشت.

وقتی افراد درستکار، فعالین، جامعه مدنی وقتی که خانواده ما به نیروها برای تغییر جامعه بپیوندند، همه چیز امکان‌پذیر است، و اگر این می‌توانست در آلبانی در تاریکترین روزها اتفاق بیافتد، قطعاً در ایران هم می‌تواند اتفاق بیافتد.

قلب ما، دوستی ما و درهای ما باز است و ما مشتاقانه منتظر آن هستیم که ببینم در این اتحاد زیبا که بین مردم ما وجود دارد، چه کاری می‌توانیم با هم بکنیم.

لیندا چاوز - مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید

متشکرم، بسیار متشکرم

جای خوشوقتی زیادی است که اینجا در اشرف۳ با شما هستم. همان‌طور که به چهره‌ها نگاه می‌کنم، بسیاری از همکارانم را از آمریکا و سایر کشورها اینجا می‌بینم که از خانم رجوی و مردم ایران در مبارزه‌شان برای آزادی حمایت کرده‌اند. بسیار عالی است که شخصاً در کنار شما حضور دارم. من در سال۲۰۱۹ به‌خاطر مسأله سلامتی اینجا نیامدم، ولی در سال۲۰۱۸ در گردهمایی پاریس بودم. من احساس شعفی که داشتم را به‌یاد می‌آورم واقعاً دهها هزار نفر آنجا در حومه پاریس حضور داشتند. همه آنها آمده بودند تا از مجاهدین خلق و از مقاومت علیه آخوندها در ایران حمایت کنند و برای آزادی سخنرانی کنند. من آن گردهمایی را با یک احساس خرمی و سرزندگی ترک کردم. فکر می‌کنم در مسیر بازگشتم به آمریکا بود که متوجه شدم همه ما در معرض یک خطر هولناک بوده‌ایم، زیرا آخوندها در ایران قاتلانی را به خارج اعزام کرده بودند تا کنفرانس ۲۰۱۸ را برهم بزنند، و خانم رجوی را ترور کنند. آنها موفق نشدند و دستگیر شدند. ولی متأسفانه تا آنجایی که می‌دانیم، با وجود این‌که محکوم شناخته شدند، آن قاتلان بالقوه، ممکن است آزاد شوند، اگر که بلژیک در برابر رژیم ایران تسلیم شود و آن قاتلان را به ایران بفرستد.

من درباره این‌که در چه جهان خطرناکی زندگی می‌کنیم و این‌که تا چه حد از سال۲۰۱۸ تاکنون خطرناکتر شده فکر می‌کنم. چه کسی به ذهنش می‌رسید، چهار سال پیش وقتی در گردهمایی بودیم، در خاک اروپا جنگی برپا شود و مردم هزار هزار کشته شوند، و به‌قتل برسند.

وقتی که آن بمبگذاران می‌خواستند گردهمایی پاریس را در سال۲۰۱۸ منفجر کنند، می‌خواستند خون بریزند، می‌خواستند وحشت بیافرینند، و می‌خواستند کشتار کنند. البته می‌توانستند کشتار کنند، اگر که موفق می‌شدند. ولی آنچه را نمی‌توانستند بکشند، عشق به آزادی و آرزوی دموکراسی است. آنها نمی‌توانند این را بکشند، ما به آنها اجازه نخواهیم داد و خانم رجوی کسی است که می‌تواند به مردم ایران کمک کند تا به آرزوهایشان برای آزادی ‍برسند.

اینجا مکانی بسیار تأثیرگذار است، اشرف۳. جایی است که به همه ما امید می‌دهد. من وقتی با پسرم وارد اشرف می‌شدیم به این فکر می‌کردیم که چقدر عالی است، چگونه چنین چیزی می‌تواند تنها طی دو سه سال انجام شود. در اینجا ساختمانهای خارق‌العاده‌یی هست. ساکنان اینجا فقط ساختمان با هدف بهره‌برداری کاری نساخته‌اند، بلکه ساختمانهای بسیار زیبا. ساخته‌اند. من با خودم فکر می‌کردم وقتی خانم رجوی به تهران برود وقتی توسط مردم آزاد ایران به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب می‌شود، همه شما را با خودش به ایران می‌برد تا در بازسازی تهران کمک کنید.

ما باید قاطع باشیم، باید برای ارزشهایمان قیام کنیم. دموکراسی بسیار با ارزش است، اما بسیار شکننده هم است. ما در آمریکا همواره به خودمان افتخار کرده‌ایم که قدیمی‌ترین دموکراسی در جهان هستیم، اما حتی ما شکنندگی دموکراسی را دیده‌ایم. . ما نباید اجازه دهیم مردم آزاد ایران، آزادیشان را بیش از این از دست بدهند. لذا من همه شما را فرامی‌خوانم تا از خانم رجوی و مردم ایران حمایت کنید. امیدوارم که دفعه بعد که همدیگر را می‌بینیم، در این اشرف با تمامی زیبایی‌هایش نباشد، بلکه می‌خواهم اشرف ۴ را در مرکز شهر تهران ببینم.

سفیر رابرت جوزف – معاون پیشین وزیر امور خارجهٔ آمریکا

بسیار متشکرم

شب بخیر، تقریباً صبح بخیر!

اجازه بدهید بگویم من در حرفه‌ام ۵۰سال سابقه دارم. به‌عنوان یک دیپلمات، به‌عنوان محقق، به‌عنوان متخصص امنیت ملی.

و در این ۵۰سال من شاید هزاران سخنرانی را شنیده باشم، که بسیاری را به‌یاد نمی‌آورم.

باید بگویم که امشب سه مورد از انگیزاننده‌ترین سخنرانیهای عمرم را شنیدم و آنها را به‌خاطر می‌سپارم.

دو سخنرانی از سوی همکاران اوکراینی ما و البته سخنرانی دیگر از سوی خانم رجوی این سرگذشتها چه وجه اشتراکی دارند؟ داستان کهن نیکی در برابر اهریمن است، این‌که نیکی بر اهریمن پیروز می‌شود، سرگذشت مبارزه پرهزینه نیکی علیه اهریمن است.

من اینجا نیامده‌ام تا در مورد فداکاریهای شما صحبت کنم، فداکاریهای شما فراتر از تصور من است. شما برادران، خواهران، مادران، پدران و دوستانتان را از دست داده‌اید. من فقط می‌گویم که معتقدم نیکی بر اهریمن پیروز می‌شود. هر چند که این هزینه‌یی دارد، اما شایسته فداکاری‌است. لذا از همه شما به‌خاطر این فداکاری سپاسگزارم.

خوشحالم که دوباره به اشرف۳ بازگشته و شاهد تغییراتی که طی این چند سال داده‌اید هستم. جای خشنودی است به‌خاطر شنیدن تغییراتی که در ایران صورت گرفته و این‌که شاهد نبرد مداوم برای آزادی در ایران هستیم. بسیار جای شعف دارد که با هدف شریف شما همراه باشیم. این چیزی است که من همواره و همیشه به آن افتخار می‌کنم. یکبار دیگر بگویم، داشتن این احساس تعهد و عزم و شور شما برای پایان دادن به این دیکتاتوری مذهبی که بیش از چهل سال است کشتار کرده و مردم ایران را به گروگان گرفته، امیدوارکننده است. هم‌چنین عالی است که بار دیگر وفاداری عمیق و فداکاری شما برای یک ایران آزاد و دمکراتیک را حس کنم

این یک رژیم مستبد است. همان رژیمی که مردم را محروم کرده همان‌طور که همه گفتند از پایه‌یی‌ترین حقوق‌بشر و پایه‌یی‌ترین منزلت انسان یک دولت معمول و باثبات دهها هزار تن از شهروندان خود را نمی‌کشد. یک دولت معمول و باثبات یک قاتل کشتار جمعی را به‌عنوان رئیس‌جمهور عرضه نمی‌کند، کسی که به‌عنوان جنایتکار ثبت شده‌است به‌خاطر ارتکاب به جنایت علیه بشریت. این یک رژیم یاغی است که به‌طور مستقیم دست به تروریسم در سراسر جهان می‌زند. و مدتهای مدید است که حامی و تأمین کننده درجه یک تروریسم بین‌المللی است و همراه با شریک جرمهایش، دست به تجاوز مسلحانه در سراسر منطقه می‌زند و باعث کشتار صدها هزار شهروند بی‌گناه شده است. این یک رژیم یاغی است که بقای خود را در کسب سلاح اتمی می‌بیند تا بتواند همسایگانش را ارعاب کرده و به‌زیر سلطه بکشاند و وقتی زمان آن رسید، مانع از مداخله غرب در حمایت از مردم ایران، هنگامی که علیه ملاها قیام می‌کنند، بشود. وظیفه ما این است که آنرا از این مایه بقا که به سختی در پی کسب آن است، محروم کنیم. ما باید تضمین کنیم که رژیم در تلاش برای کسب سلاح اتمی ناکام بماند. برای این کار باید بدانیم که به‌رغم امتیازات پیاپی به رژیم، مذاکرات تنها زمان بیشتری برای پیشبرد برنامه اتمی به رژیم داده است. باید بدانیم که لغو تحریم‌ها تنها باعث رسیدن موشکهای بیشتر، تروریسم بیشتر و تجاوزگری بیشتر و مهمتر از همه، سرکوب و خشونت بیشتر در داخل برای مردم ایران می‌شود.

ما باید توافق شرم‌آور دولت بلژیک با رژیم را نفی کنیم. همان‌طوری که گفته شده «معامله با شیطان که منجر به آزادی یک تروریست محکوم می‌شود»، کسی که قصد هدف قرار دادن این گردهمایی را با هدف ترور خانم رجوی و کشتن صدها نفر داشته، باج دادن به یک رژیم تروریستی است که همه می‌دانیم باعث باج‌خواهی بیشتر، گروگان‌گیری بیشتر و تروریسم بیشتر می‌شود. ما باید سیاست استمالت غرب و این تصور واهی پایان‌ناپذیر را که رژیم از درون اصلاح‌پذیر است، خاتمه دهیم. اصلاح از درون نه خواهد شد و نمی‌تواند بشود. ما باید به‌طور بنیادین این طرز تفکر را تغییر دهیم و این را بپذیریم که تنها مردم ایران هستند که می‌توانند تهدید رژیم را از طریق سرنگون کردن آن از بین ببرند. ما باید از مقاومت پویای مردم ایران حمایت کنیم. ما باید از شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق حمایت کنیم. خانم رجوی، از شما به‌خاطر الهام‌بخش بودنتان سپاسگزارم. از رهبریتان، از دیدگاهتان تشکر می‌کنم و از این‌که می‌خواهید یک ایران دمکراتیک، بر پایه جدایی دین از دولت و غیرهسته‌یی بسازید.

من از شما تشکر می‌کنم و می‌دانم فرزندانم از شما تشکر می‌کنند، زیرا به آنها سرگذشت مبارزه‌تان را گفته‌ام. و می‌دانم که وقتی زمانش برسد، نوه‌هایم هم از شما تشکر خواهند کرد. زیرا شما نشان داده‌اید که با فداکاری نیکی بر اهریمن چیره خواهد شد.

از همه شما متشکرم

مارک گینزبرگ – سفیر پیشین آمریکا در مراکش

متشکرم. متشکرم.

خانم رجوی، من از خودم خیلی ناامید هستم. چند روز پیش پیامی از یکی از دوستان شما دریافت کردم که می‌گفت (رژیم) ایران یک لیست تحریم آمریکایی‌هایی که دشمنان رسمی رژیم هستند منتشر کرده و در آن لیست شماره ۹ هستم. برخی‌ها می‌گویند تو بین ۱۰نفر اول هستی، ولی می‌دانید، من امیدوارم که سخنرانی امشب من، شماره من را یکی دو عدد پایین‌تر بیاورد.

و می‌خواستم به شما بگویم، خانم رجوی که چقدر به این‌که رژیم ایران من را لایق آن دانسته که شماره ۹ در لیست دشمنانش باشم افتخار می‌کنم. من اراده کرده‌ام که به‌خاطر شما در این لیست پیشروی کنم. شما و سخنرانی امشب‌تان فوق‌العاده بودید. فوق‌العاده

شما یک روز رئیس‌جمهور ایران خواهید بود، درست مثل این خانم اوکراینی که رئیس‌جمهور کشورش خواهد بود.

۴۵ سال پیش، این رژیم، این رژیم وحشتناک، این رژیمی که چیزی جز بدبختی، شکنجه، کرونا، بیماری، قحطی، جنگ و تروریسم با خود نیاورده، به قدرت رسید. سال۲۰۲۴ چهل و پنجمین سالگرد آن خواهد بود.

طی ۲۵سال تا نقطه‌ای که الآن هستیم، ما همواره باور کرده‌ایم که به‌نحوی از انحاء این رژیم تبدیل به یک حکومت معمولی خواهد شد. پس بگذارید چیزی به شما بگویم، خانم‌ها و آقایان. وقتی ایالات‌متحده شروع به مذاکره درباره توافق اتمی با رژیم ایران کرد و یک نفر این نام را برای آن انتخاب کرد تا به‌نظر پاک و تمیز بیاید، برنامه جامع اقدام مشترک یا برجام (به انگلیسی JCPOA)، خب الآن به شما می‌گویم معنی واقعی JCPOA چیست. «علت بیمارگونه برای حفاظت از آخوندهای از دور خارج»

دلیل آن‌که ایالات‌متحده و کشورهای دیگر نحوه برخورد با تسلیحات اتمی رژیم ایران را اشتباه گرفته‌اند این است که رژیم ایران در نهایت سلاح اتمی خواهد داشت و آخوندها کنترل آنها را در دست خواهند داشت، اگر که ما کاری نکنیم اکنون نیاز فزاینده‌یی به این هست که یک اتحاد «ابراهیم» علیه رژیم ایران ایجاد شود.

این اتحاد نباید شامل مذاکره‌ای باشد که اساساً دستورالعمل یک دیوانه است که فکر می‌کند ممانعت امروز از آخوندها در دستیابی به سلاح اتمی، در حالی‌که فردا به آن دست خواهند یافت، ما را از مشکلاتی که با این کشور داریم بیرون خواهد کشید. نه. چیزی که ما به آن نیاز داریم یک اتحاد «ابراهیم» برای سرنگون کردن رژیم است، قبل از این‌که به سلاح اتمی دست پیدا کند و سرنگون کردن این رژیم به این معنی است که یک‌بار و برای همیشه تصمیم بگیریم که اتحادی از دموکراسی‌ها ایجاد شود که درک کند دولت ایران دیگر نباید مردم را سرکوب کند و سال۲۰۲۴ سالی خواهد بود که رژیم به زباله‌دان تاریخ پرتاب خواهد شد.

خانم‌ها و آقایان، من هر کاری از دستم بربیاید انجام خواهم داد تا خودم را در بین ۵نفر اول لیست کسانی که از رژیم ایران متنفر هستند جای بدهم.

متشکرم

 

پروفسور جان متر-مدیر پروژه تلسکوپ عظیم جیمز وب-برنده جایزه نوبل فیزیک ۲۰۰۶

خوشحالم که سخنان کوتاهی را در راه آرمان بزرگ آزادی برای ایران و آزادی همه در همه جا با شما به اشتراک می‌گذارم.  در ۴ژوئیه سال۱۷۷۶، گروه کوچکی از آمریکایی‌ها، به‌نمایندگی از ۱۳ مستعمره بریتانیا، با یک سند طولانی که توضیح می‌داد چرا ما این کار را انجام دادیم، از بریتانیای کبیر اعلام استقلال کردند. ما از ظلم شاه و وزیرانش خسته شده بودیم و از نداشتن نمایندگی در مجلس خسته شده بودیم. مؤدبانه درخواست کردیم اما رد شدیم. در آن زمان شهروندان عادی در بریتانیا یا هر جای دیگر به‌شدت فقیر بودند و تقریباً هیچ حقی نداشتند. اعلامیه انقلابی استقلال ما می‌گوید: «ما این حقایق را بدیهی می‌دانیم، این‌که همه انسان‌ها برابر آفریده شده‌اند، از سوی خالق خود حقوق غیرقابل انصرافی به آنها عطا شده است، که از جمله آنها می‌توان به زندگی، آزادی و جستجوی خوشبختی اشاره کرد. «این که برای تأمین این حقوق، دولتهایی در میان مردم تأسیس می‌شوند که قدرتهای عادلانه خود را از رضایت حکومت‌شوندگان می‌گیرند». این در واقع یک اعلان جنگ بود، و این یک مبارزه بسیار دشوار بود، که بدون کمک خارجی که از فرانسه دریافت می‌کردیم، می‌توانست بسیار متفاوت از آب در بیاید. شاید فکر کنید واضح بود که آمریکایی‌ها پیروز می‌شوند، اما این‌طور نبود. با آب و هوای کمی متفاوت و استراتژیهای جنگی کمی متفاوت، انقلاب می‌توانست شکست بخورد.

من ۱۳سال است که مقاومت ایران را از طریق انواع حملات تروریستی دولت ایران و عوامل آن دنبال می‌کنم و با نوشتن نامه به افرادی که می‌توانستند کمک کنند، در اینجا در دولت آمریکا و به‌ویژه سازمان ملل از شما حمایت کرده‌ام. امیدوارم این نامه‌ها مفید بوده باشد.

وقتی شنیدم که بالاخره به افراد کمپ اشرف اجازه داده شد تا به مکان امن در آلبانی بروند، بسیار خوشحال شدم. اکنون شما هنوز چالش نمایندگی امید آینده برای ایران را دارید، این ایده که صلح و آزادی ممکن و دست یافتنی است. شما به‌خوبی می‌دانید که این مهم به چه چیزی نیاز دارد. فی‌الواقع آمریکایی‌هایی که در سال۱۷۷۶ اعلامیه استقلال را امضا کردند، "زندگی، ثروت و شرافت مقدس خود" را در راه آزادی مایه گذاشتند. بسیاری از شما قبلاً همین کار را کرده‌اید و من از شما تشکر می‌کنم و مردم ایران آزاد آینده از شما تشکر خواهند کرد.

من می‌شنوم و می‌خوانم که ایران همیشه در بحران است، مردم از حکومت راضی نیستند، هر روز تظاهرات می‌شود. حکومت کنونی ایران رضایت حکومت‌شدگان را ندارد و ماندن آن درست نیست. نمی‌دانم چه مسیری برای موفقیت پیدا می‌کنید، اما تلاش کردن ضروری است.

طرح ۱۰ ماده‌ای آینده ایران را که خانم رجوی معرفی کرده‌اند را خوانده‌ام. این طرح آن‌قدر خوب است که همه ملتها می‌توانند از آن درس بگیرند. از پشتیبانی جهانی برخوردار است. این ضروری است. یک ایران بر اساس جدایی دین و دولت، دمکراتیک و غیراتمی می‌تواند در صلح با همسایگان خود زندگی کند. می‌تواند به یک قرن رنج پایان دهد.

همان‌طور که می‌دانید من دانشمند ارشد تلسکوپ فضایی جیمز وب هستم که یک موفقیت علمی و مهندسی فوق‌العاده است. این تنها به این دلیل امکان‌پذیر بود که مردم اروپا، کانادا و ایالات متحده از طریق دولتهای منتخب دمکراتیک خود از آن حمایت کردند. این طرح به ۲۰۰۰۰نفر نیاز داشت که با یک چشم‌انداز مشترک موفقیت همکاری کنند. ما اعضای این تیم جهانی به مدیران و رهبرانی که این همکاری را ممکن ساخته‌اند اعتماد داریم. ما ثابت کرده‌ایم که با همکاری یکدیگر می‌توانیم کارهای باور نکردنی انجام دهیم. جان کندی ایالات متحده را متعهد به رفتن به ماه کرد، نه به این دلیل که آسان بود، بلکه دقیقاً به این دلیل که سخت بود و بهترینها را در بین مردم برجسته و به نمایش می‌گذاشت. کار شما هم آسان نیست، اما می‌تواند بهترینها را در بین مردم برجسته و نشان دهد. برای شما انگیزه و کار گروهی درخشان آرزو می‌کنم زیرا شما برای ایرانیان الهام‌بخش صلح و آزادی هستید. من مطمئن هستم که جنبش مجاهدین خلق می‌تواند این کار را انجام دهد و برای یافتن مسیری به جلو روی رهبری، اندیشه خلاق و کار گروهی شما حساب می‌کنم.

سناتور رابرت توریسلی

برای من مایه شعف بسیار است که امروز در کنار شما باشم. می‌خواهم به دوستان و همکارانی که از سراسر جهان آمده‌اند تا آرمان آزادی ایران را جشن بگیرند و فعالیت و تعهد و فداکاریهای خانم رجوی و کل سازمان مجاهدین خلق ایران را مورد توجه قرار دهند تبریک بگویم. این اولین سالی است که من نتوانستم حضوری با شما باشم. اما می‌خواهم بدانید که هیچ چیز در قلب و ذهن من تغییر نکرده است.

من متعهد هستم که بخشی از این هدف باشم و هر سال تا زمانی که بتوانم در کنار شما خواهم بود تا همه در تهران جشن بگیریم. امسال به‌طور خاص حضور شما که در اشرف مستقر هستید و شما که از سرتاسر دنیا آمده‌اید قابل‌توجه است.

این یک نقطهٔ عطف مهم دیگر است. نقطهٔ عطف در مبارزه‌یی است که با تصمیم به‌جدا کردن مسیر خود از این رژیم شروع شد، به‌خاطر آزادی‌های از دست‌رفته و امید برباد رفتهٔ انقلاب ایران. این تعهد در سال۶۷ هم ادامه یافت، زمانی که دهها هزار نفر به‌قتل رسیدند، بدون هیچ دلیلی به‌جز ارادهٴ آنها برای به‌ارمغان‌آوردن آزادی به‌ایران و مفهوم‌بخشیدن به‌آن انقلاب. این امر در دههٔ ۱۳۷۰ ادامه یافت، زمانی که رژیم با موفقیت کارزاری را برای قرار دادن سازمان مجاهدین خلق به‌نحوی ناشایست در لیست‌های تروریستی در سراسر اروپا و آمریکای شمالی به‌راه انداخت.

نقاط عطف بسیاری وجود داشته است، و موانع بسیاری نیز وجود داشته است. ما بر همه آنها غلبه کردیم. تصمیم مقابله با رژیم، وقایع وحشتناک سال۶۷ با تلفات جانی وحشتناک. غلبه بر لیستهایهای تروریستی نادرست. ما از تک‌تک آنها جان سالم به در برده‌ایم و به این نقطه رسیده‌ایم که جنبش هرگز قوی‌تر از این نبوده است. در داخل ایران، تقریباً در هر شهر و شهرستانی در سراسر کشور کانونهای شورشی تشکیل شده است. کانونهای شورشی آماده‌اند تا هر لحظه در راستای آرمان آزادی ایران اقدام کنند. با شجاعت باور نکردنی. در سطح بین‌المللی، بعد از لیست‌گذاری نادرست و باور نکردنی سازمان مقاومت مجاهدین خلق، که برای آزادی می‌جنگد، به‌عنوان یک گروه تروریستی، ما بر این لیست‌گذاری پیروز شدیم، در هر کشور، در هر دادگاه، و در هر پارلمان. امروز، ما رؤسای جمهور سابق، نخست وزیران، و وزرای خارجه، تقریباً از هر دموکراسی بزرگ در سراسر جهان را در کنار خود داریم. ما از بیرون به داخل رفته‌ایم. اکنون مجاهدین خلق از روابط بهتری با کشورهای پیشرو جهان نسبت به حکومت ایران برخوردار است. این رژیم است که در لیستهای تروریستی قرار دارد.

از ما استقبال می‌شود و امروز میزبان رهبرانی از سراسر جهان هستیم. می‌دانم که این یک مبارزه طولانی است و می‌دانم که چقدر سخت بوده است. اما مهم است که توجه داشته باشیم که مسیر این سالیان ما را بیش از هر زمان دیگری به هم نزدیک‌تر کرده است. چرا؟ چون ما هرگز تسلیم نشدیم.

زیرا مجاهدین خلق ایران تنها سازمانی است که در برابر آخوندها مقاومت می‌کند. تعهد، پشتیبانی، و رهبری خانم رجوی را دارد که هرگز سازش نکرده، تزلزل نداشته، هرگز با آخوندها معامله نکرده، و هرگز به‌دنبال سهیم شدن یا سود بردن از زندانی شدن مردم ایران نبوده است. مجاهدین خلق و خانم رجوی به تنهایی این را پیش برده‌اند.

این مقاومت جایگاه ویژه‌یی در قلب مردم ایران و جایگاه ویژه‌یی در تاریخ برای ما به ارمغان آورده است. می‌دانم که مبارزه طولانی بوده است. اما ما هرگز نزدیکتر از این به پیروزی نبوده‌ایم. ما اکنون به‌عنوان اپوزیسیون مشروع در سراسر جهان پذیرفته شده‌ایم. ما اکنون از تمام این موانع عبور کرده‌ایم و شاهد محکومیت قاتلان رژیم و زندانی شدن آنها هستیم.

ما هنوز اینجا هستیم. ما هنوز ایستاده‌ایم، محکم ایستاده‌ایم. محکم ایستاده‌ایم. و دوستان ما پیروز خواهیم شد.

سال آینده شما را می‌بینم چه در اشرف باشد چه در پاریس و چه در تهران. هر سال. هر سال تا زمانی که مردم ایران از آزادی و رفاهی که بسیاری دیگر در سراسر جهان از آن برخوردارند، بهره‌مند شوند. ایرانی بودن نباید مترادف فقر باشد. نباید به‌این معنی باشد که فرزندان‌تان امیدی ندارند. نباید مترادف از دست رفتن همه آزادی‌ها باشد. ایرانی بودن باید معنای خود در طول تاریخ را داشته باشد: مردمی بزرگ و سرفراز که به رهبری جهان کمک می‌کنند. متشکرم. من مشتاقانه منتظر هستم که به‌زودی دوباره در کنار شما حضور داشته باشم.

سفیر لینکلن بلومفیلد – معاون پیشین وزیر امور خارجهٔ آمریکا

خانم رجوی، ساکنان اشرف۳، مردم ایران، ایرانیان تبعیدی و دوستان جنبش ایران آزاد در سراسر جهان،

من می‌خواهم به این سؤال بپردازم که رژیم در تهران چقدر قوی است؟ این را در خود ایران در نظر بگیرید. رژیم بیش از هر دولتی در جهان شهروندان را اعدام می‌کند.

همان‌طور که می‌دانید، آنها به خارج از کشور نیرو می‌فرستند و شبه‌نظامیان شیعه را در کشورهای همسایه مسلح می‌کنند تا منطقه را بی‌ثبات کنند. آنها در سراسر جهان اقدامات تروریستی انجام می‌دهند و در سطوح تحریک‌آمیز اورانیوم را غنی‌سازی می‌کنند. همه اینها برای ایجاد رعب و وحشت و جلب توجه جهان است. و آنها برای برخورداری از مقداری قدرت چانه زنی، گروگانها را می‌گیرند، کاری که سال‌هاست انجام می‌دهند. حمید نوری در سوئد محاکمه شد. او در سال۶۷، در جریان قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی، که یکی از بزرگترین جنایات علیه بشریت از زمان جنگ جهانی دوم به این سو بود، یکی از مقامات زندانهای رژیم بود.

رژیم ایران یک شهروند سوئدی به نام آقای احمدرضا جلالی را دستگیر کرد. اما پس از آن‌که نتوانستند سوئدیها را بترسانند، فرصت بهتری پیدا کردند تا او را برای آزادی اسدالله اسدی با بلژیک مبادله کنند. اسدی جاسوس رژیم است که به‌عنوان یک دیپلمات در وین ظاهر شد و توطئه مرگبار بمب‌گذاری در گردهمایی ایران آزاد در سال۲۰۱۸ در شمال پاریس را طراحی کرد. خیلی از ما آنجا حضور داشتیم. او یک سال پیش در دادگاه بلژیک حکم بسیار سنگینی دریافت کرد

بنابراین آزادی او ضربه هولناکی به مبارزه با تروریسم بین‌المللی خواهد بود. رژیم خبرنگاران را به گروگان گرفته است تا آنها را ساکت کند و آنها را از بیان حقیقت بترساند. و اگر به انقلاب بهمن ۵۷ برگردیم، معتقدم گروگانگیری در سفارت ایالات متحده تأثیری اساسی بر رژیم آخوندی در تهران داشت. خمینی نه تنها ابر قدرت بزرگ یعنی آمریکا را فلج کرد، بلکه او را بسیار قدرتمندتر از نیروهای دمکراتیکی ساخت که فکر می‌کردند بعد از حکومت فاسد سلطنت و شاه، می‌توانند انتخابات برگزار کنند و دمکراسی داشته باشند.

و البته این اتفاق نیفتاد. اما این بحران گروگانگیری تأثیر فراتر از این هم داشت. دیپلماتهای آمریکایی دیگر نتوانستند وقایع ایران را دنبال کنند. آنها آنچه را که در سال۱۹۸۱ اتفاق افتاد، درک نکردند، زیرا یک مبارزه گسترش یابنده بین نیروهای دمکراتیک از یک طرف، که بسیاری از آنها تحت رهبری مسعود رجوی و سازمان مجاهدین خلق ایران بودند، و خمینی و دیکتاتوری آخوندی در طرف دیگر در جریان بود. این البته زمانی به اوج خود رسید که مسعود رجوی از مردم خواست به خیابان‌ها سرازیر شوند. آنها این کار را در ۳۰خرداد ۱۳۶۰ انجام دادند اما رژیم تیراندازی کرد و حکومت وحشت را آغاز کرد.

چیزی که واشنگتن هرگز نفهمید - زیرا آنها توجهی به این موضوع نداشتند - این است که سازمان مجاهدین خلق ایران همیشه یک جنبش مدرن، معتقد به برابری زن و مرد و دموکراسی بود و سعی داشت به بی‌عدالتی سلطنت شاه پایان دهد. و قطعاً با دیکتاتوری که توسط خمینی ایجاد شده بود مخالف بودند. آنچه مسعود رجوی را دشمن شماره یک این رژیم می‌کند مسلمان بودن مجاهدین خلق است و آنها نه تنها مشروعیت سیاسی، بلکه مشروعیت دینی خمینی و علی خامنه‌ای و کل رژیم را به چالش می‌کشند. و بنابراین، اگر به گروگان‌گیری رژیم در طول سالها نگاه کنید، خواهید دید که به مبارزه علیه سازمان مجاهدین خلق ربط دارد. این واقعیت که واشنگتن چنین موضوعی را درک نمی‌کند، آسیب پذیری بزرگی ایجاد کرده است.

این امر به رژیم اجازه داد تا یک روایت کاملاً نادرست در مورد این‌که مجاهدین خلق واقعاً چه کسانی هستند، مسعود رجوی کیست، خانم مریم رجوی کیست، همه افراد در اشرف-۳ واقعاً چه کسانی هستند، ترویج کند. و این فریب بیش از ۴۰سال است که ادامه دارد. من برای شما یک مثال می‌زنم. آخرین باری که مقاله نیویورک تایمز را در مورد اشرف-۳ خواندم، آنها با اعضای سابق مصاحبه می‌کردند، در کافه‌های تیرانا در آن نزدیکی نشسته بودند و داستانهای وحشتناکی درباره آنچه در داخل اشرف-۳ اتفاق می‌افتد تعریف می‌کردند. اما گزارش ادعای صحت دعاوی آنها را کرد.

من را به یاد گزارش سال‌های قبلی سازمان دیده‌بان حقوق‌بشر انداخت که در آن با اعضای سابق از طریق تلفن مصاحبه شد و داستانهای وحشتناکی ارائه گشت. این داستانها همگی بسیار مشکوک بودند و در نهایت رد شدند. خب، اکنون متوجه شده‌ایم که مقامات آلبانی در حال تحقیق درباره اعضای سابق مجاهدین در آلبانی هستند که منبع این روایات و داستانها بودند. و بنابراین من امروز اینجا هستم تا از رسانه‌های اصلی در غرب، بریتانیا، ایالات متحده و جاهای دیگر بخواهم: وقت آن رسیده است که متوجه شوید که روایت‌های نادرست را تکرار کرده‌اید.

همه چیزهایی که شما در مورد مجاهدین خلق، شورای ملی مقاومت، می‌گویید، تحریف شده و نادرست است و هدف رژیم را دنبال می‌کند. زمان بیان حقیقت فرا رسیده است. من مطمئن هستم که در اجتماع امروز، بسیاری از مقامات سابق دولتهای سراسر جهان حضور دارند. آن بزرگواران همگی باید به مقامات کنونی دولتهای خود رجوع کنند و بگویند، شجاعت صحبت کردن با شورای ملی مقاومت را داشته باشند.

خب، در اینجا یک جنبش است، یک جنبش شجاعانه، که عمدتاً توسط زنان در اشرف-۳ رهبری می‌شود که خیلی سختیها را پشت سر گذاشته است. حتی ده سال پیش، نام آنها هنوز بدون هیچ دلیل موجهی در لیست تروریستی بود. و امروز ما این فرصت را داریم که خطا را پاک کنیم، حقیقت را بگوییم و اشاره کنیم که رژیم تهران دیگر نمی‌تواند به این ابزارهای سرکوب و دروغ تکیه کند. این رژیم دیگر نمی‌تواند به تجارت انسان به‌مثابه طعمه و به تهدید و به تشدید تنش هسته‌یی و بی‌ثبات کردن کشورهای همسایه مستقل تکیه کند. اینها اقدامات یک رژیم بسیار ضعیف و آسیب‌پذیر است. وقتی حقیقت را در مورد رژیم تهران بگوییم، و وقتی آشکار کنیم که چقدر نامشروع است و اعتبارات دینی آنها چقدر دروغین است، چقدر فاسد هستند، و از حمایت ناچیزی برخوردارند، آنگاه می‌توانیم به روزی بنگریم که همگی به ایران آزاد برگردیم. متشکرم.

سفیر میچل ریس – مدیر پیشین سیاست‌گذاری وزارت‌خارجهٔ آمریکا

می‌خواهم سخنان خود را با محکوم کردن صریح تصمیم اخیر دولت بلژیک برای بازگرداندن اسدالله اسدی به تهران آغاز کنم. این را دقیقاً همان چیزی باید بدانیم که اسمش هست: مماشات. این مماشات است که تنها منجر به خشونت بیشتر و گروگانگیری بیشتر توسط رژیم ایران می‌شود. بلژیک را به یک پناهگاه و بروکسل را به شهر پناهگاهی در قلب اروپا برای تروریسم و ​​فعالیت‌های تروریستی تبدیل خواهد کرد. این امر باعث می‌شود که همه اروپایی‌ها و در واقع مردم در سراسر جهان از امنیت کمتری برخوردار شوند. هم‌چنین با حقوق‌بشر، قوانین بین‌المللی و روندهای اخیر مغایرت دارد.

اینها ارزش‌هایی هستند که توسط رئیس‌جمهور زلنسکی و مردم اوکراین تجسم یافته‌اند. ما می‌دانیم که مبارزه اوکراین متعلق به همه است.

همین امر در مورد مبارزه شما صادق است برای آینده‌ای بهتر، آینده‌ای امن‌تر، آینده‌ای دمکراتیک تر برای ایران. رژیم می‌خواهد باور کنید که اعتراضات شما صرفاً فراخوانی برای تحمیل نوع دیگری از استبداد بر مردم ایران است. فراخوانی به دوران شاه و سرکوب او. این بسیار دور از حقیقت است. همه اینها صرفاً یک پوشش است، یک پرده دود توسط رژیم برای منحرف کردن اذهان مردم از ادامه تروریسم خود در سراسر خاورمیانه، ادامه سرکوب در داخل کشور علیه مردم ایران و فساد گسترده آن‌که به آخوندها و این رژیم فرصت ادامه حیات می‌دهد.

هزینه‌های واقعی ترور و سرکوب رژیم ایران اکنون بسیار بهتر از چند سال پیش درک شده است. جهان هم‌اکنون در کنار شما و تمامی ایرانیان آزادیخواه در سراسر جهان در حمایت از آرمانهای شما ایستاده است، همان‌طور که آنها در کنار آرمانهای مردم اوکراین ایستاده‌اند. در ایالات متحده، اکنون حمایت گسترده دوحزبی از خانم رجوی و برنامه او برای احترام به حقوق‌بشر و دموکراسی وجود دارد.

او مانند مشعلی در این راه بوده و هست و راه پیش رو را برای همه مردم ایران روشن می‌کند. مسیری رو به جلو که به یک ایران دمکراتیک منتهی خواهد شد که در آن همه بتوانند در امنیت، سلامت و در رفاه زندگی کنند. امروز برای شما و همه مردم ایران زندگی با آرامش، سلامت و امنیت آرزو می‌کنم. و بنابراین من یک بار دیگر به شما می‌گویم، از شما برای این افتخاری که به من داده‌اید تا امروز با شما صحبت کنم، سپاسگزارم. و باشد که سال آینده مملو از شادی و بهترین آرزوها باشد.

متشکرم.

ژنرال جک کین - معاون پیشین ستاد نیروی زمینی ارتش آمریکا

خانم مریم رجوی و اعضای شورای ملی مقاومت ایران که امروز مرا دعوت کردید از شما متشکرم. شما همه مایه الهام ایرانیانی هستید که تحت حاکمیت آخوندها زندگی می‌کنند. خطاب به مردم آزادیخواه در سراسر جهان که شجاعانه و قاطعانه زندگی شخصی خود را برای خلاصی از رژیم وحشی آخوندها و برقراری آزادی و دموکراسی در ایران فدا کرده‌اید. شورای ملی مقاومت و مردم ایران دیکتاتوری را به هر شکلی، چه شاه و چه شیخ، رد می‌کنند.

روایتی که آخوندها نشر داده‌اند این است که اگر سرنگون شوند، مردم طرفدار بازگشت دیکتاتوری شاه هستند و این یک دروغ محض است. مردم ایران خواهان و شایسته آزادی خود هستند. طرح ده ماده‌ای مریم رجوی به‌وضوح آنچه را که برای مردم ایران بهتر است مشخص می‌کند، همان‌طور که اعلامیه استقلال برای پدران بنیانگذار آمریکا در مبارزه برای برچیدن قید و بندهای سرکوب در آمریکا انجام داد. انتصاب ابراهیم رئیسی، یک قاتل و تندرو که مسئول کشتار سی هزار زندانی سیاسی در ایران در سال۶۷ بود، برای ایجاد ترس در مردم ایران، دلسرد کردن و مجازات خشونت‌آمیز مخالفان و شتاب به سمت دستیابی به سلاح اتمی و افزایش جنگ‌افروزی رژیم در منطقه بود. اما رئیسی نتوانسته است قیامها را متوقف و سرکوب کند.

قیامها هم‌چنان ادامه دارند، مانند قیام اخیر استان خوزستان در اردیبهشت ماه سال جاری. معترضان شجاعانه شعار مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه‌ای، مرگ بر رئیسی سر می‌دادند. مردم شجاع ایران و اعضای شورای ملی مقاومت الهام‌بخش جهانیان هستند و می‌گویند که آلترناتیوی در برابر آخوندها وجود دارد، و مردم ایران خواهان تغییر رژیم هستند و این باید مهمترین هدف کشورهای آزادیخواه در سراسر جهان باشد.

آلترناتیو جدی علیه آخوندها به رهبری خانم مریم رجوی وجود دارد که نه تنها زندگی هر ایرانی را به سمت بهتر شدن تغییر می‌دهد، بلکه خطر مسابقه تسلیحات هسته‌یی خاورمیانه را از بین می‌برد، خطر جنگ را از بین می‌برد و ایران را به نقش خود باز می‌گرداند یعنی عضو مسئول جامعه بین‌المللی. اینها همه ممکن است. شما باید هم‌چنان صدای بلند و مستدل برای همه ایرانیان باشید. تنها جایگزین قابل‌قبول ایران آزاد است. بله، ایران آزاد. بسیار از شما متشکرم.

ژنرال جیمز کانوی

با سلام خدمت دوستان. زمان کم است، اما من می‌خواهم امروز سه نکته را خطاب به شما بیان کنم. شماره یک، من می خواهم از افرادی که میزبان ما هستند قدردانی کنم.

آنها شهروندان آلبانی هستند. جهان شش سال پیش شاهد بود که مردم آلبانی تصمیم بسیار شجاعانه‌ای گرفتند و شما با اندکی بیشتر از دارایی و لباسهای خود عراق را ترک کردید. اما با ارزشهای خود رفتید. آن ارزش‌ها سخت‌کوشی، خلاقیت، و درستکاری بود. شما آن ارزش‌ها را با خود به آلبانی آوردید. شما بلافاصله مهارتهای حرفه‌یی خود را با افراد جامعه به اشتراک گذاشتید. شما آداب و رسوم و ادب آنها را پاس داشتید و به آنها احترام گذاشتید و حتی در زمان بحران و بلایای طبیعی کمک کردید. صادقانه بگویم، گاهی اوقات یک جمعیت مهاجر می‌تواند بار سنگینی بر دوش منطقه‌یی باشد که آنها را می‌پذیرد.

اما در مورد شما دقیقاً برعکس بود. وقتی رژیم متوجه موفقیت شما شد، مأمورانی را به آلبانی فرستادند تا تلاش‌های شما را بی‌مقدار نشان دهند و به اعتبار شما ضربه بزنند. اما مردم آلبانی به‌سرعت متوجه این موضوع شدند و از آنها خواستند که لطفاً کشور را ترک کنند و دیگر برنگردند

نکته دو: اعتقاد من این است که دولت ما در مورد ایده توافق هسته‌یی با رژیم ایران نقطه کور دارد. آنها احتمالاً نمی‌توانند با نزدیکی به مجاهدین خلق خطر دشمنی با رژیم را بپذیرند. خبر خوب این است که شما هنوز دوستان زیادی در کنگره دارید. شما اخیراً در اشرف بازدیدکنندگان بسیار برجسته‌ای داشته اید، بازدیدکنندگان ارشد در دولت ما. و ۸۳درصد از جمعیت آمریکا رژیم ایران را بد و نابخشودنی می‌دانند.

نکته شماره سه: در حال حاضر کشور ایران در بحران است.

در حال حاضر در ایران تورم وجود دارد. کالاها فوق‌العاده گران است. درعین‌حال، کارگران و بازنشستگان یا حقوق کمتری دریافت می‌کنند یا به‌طور بالقوه اصلاً حقوق دریافت نمی‌کنند. رژیم در حال انتقال پول از بانکهای مرکزی برای پرداخت سیستم‌های تسلیحاتی و سایر موارد است. در نتیجه همه اینها، پدران برای تغذیه خانواده خود تحت فشار هستند.

در مقایسه، تورم در ایالات متحده و در اکثر کشورهای اروپایی حدود ۸درصد است. تورم ایران در ماه ژوئن ۲۰۲۲، ۵۲درصد بود. من فکر می‌کنم که مردم، به‌سادگی نمی‌توانند این وضعیت را ادامه دهند. اما تشویق من به شما این است که تغییر دیر یا زود اتفاق خواهد افتاد.

وقتی که زمان تغییر فرا برسد، شما فقط باید آماده باشید. ایران به شما نیاز دارد. ایران به رهبری خانم رجوی و برنامه ده ماده‌ای او برای یک دولت کارآمدتر نیاز دارند. و مهمتر از همه. شما پاسخ دعاهای ۸۵میلیون هموطن ایرانی خود هستید

بیل ریتر- فرماندار پیشین ایالت کلرادو در آمریکا

سلام. من بیل ریتر، چهل و یکمین فرماندار ایالت کلرادو در ایالات متحده آمریکا هستم. و من امروز اینجا هستم با پیامی برای همه شما در بین مخاطبان و سایر افرادی که ممکن است این را ببینند

خطاب به اعضای اپوزیسیون دمکراتیک علیه رژیم در ایران، به زنانی که در میان مخاطبان در طول تمام زندگی خود نابرابری جنسیتی را در ایران تجربه کرده‌اند، به زندانیان سیاسی که به‌خاطر عقایدشان شکنجه شده‌اند و به‌خاطر اصول خود زندانی شده‌اند و سختیها را متحمل شده‌اند.

خطاب به آن دسته که از ایران خارج شده‌اند و حالا بخشی از جامعه تبعیدی ایرانیان هستند. و خطاب به کسانی که در ایران تحت سرکوب رژیم استبدادی حاکم بر ایران هستند. خطاب به همه شما می‌گویم که پیامی از ایالات متحده آمریکا در ایالتی به نام کلرادو می‌آید. این یک پیام امید است و از سوی من آنرا می‌شنوید، و من معتقدم از سوی بسیاری از رهبران سیاسی دیگر در ایالات متحده که مانند من هستند، و آن پیام این است که تغییر رژیم در ایران در راه است.

رژیم ضعیف‌تر از همیشه است. و رهبرانی مانند مریم رجوی هستند که معتقدند ایران دیگری وجود دارد و آنها به یک دولت دمکراتیک در ایران معتقدند. و تنها رهبرانی مانند مریم رجوی هستند که طرحی را برای یک دولت پسا توتالیتر که به حقوق و آزادیهای معینی که برای دموکراسی اساسی است، باور دارند و آن برنامه را تنظیم کرده‌اند. حق آزادی بیان، حق رأی دادن و به‌رسمیت شناختن آرای مردم، حق تجمع آزادانه، حق اعتراض، حق اطمینان از جدایی دین و دولت، و این‌که بتوانید دین خود را پیروی کنید به دور از دخالت حکومت و یقینا، همان‌طور که قبلاً گفتم، حق برابری جنسیتی که با زنان مساوی با مردان رفتار شود.

فقط در کشوری با این نوع آزادیها می‌توانید یک دولت دمکراتیک و نهادینه داشته باشید که در خدمت مردم باشد. رهبر بزرگ منتخب ما، آبراهام لینکلن، شانزدهمین رئیس‌جمهور ایالات متحده، گفت که باید دولتی سرکار باشد که از مردم، توسط مردم و برای مردم باشد. و این چیزی است که یک ایران دمکراتیک نماینده آن خواهد بود. تنها و تنها اگر چنین حکومتی وجود داشته باشد می‌توانید از مردم ایران در برابر نقض حقوق‌بشر، از شکنجه، از زندانی شدن به‌خاطر عقاید و به‌خاطر اصول جلوگیری کنید. در ایران کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، اما در کشورهایی مانند بلژیک هم باید کارهای زیادی انجام شود. معاهده‌ای بود که رژیم ایران با بلژیک تنظیم کرد تا یک تروریست از زندان بلژیک آزاد شود و به‌خاطر فعالیت تروریستی در داخل بلژیک به ایران بازگردد.

این امر نباید اتفاق بیفتد. و بسیاری از رهبران و مردم در جهان غرب هستند که می‌دانند این اقدام اشتباه است. همه شما باید بدانید که امید وجود دارد. ما می‌دانیم هزینه زیادی پرداخت کرده‌اید در تلاش برای رسیدن به نهادهای دمکراتیک و آزادی‌هایی که من از آنها صحبت کردم، و ممکن است هزینه‌های بیشتری نیز بپردازید. اما ما با شما همبستگی می‌کنیم و می‌گوییم این کار ارزش پرداخت هزینه دارد. شما با تلاش و موفقیت خود، رفاه و سعادت را برای همیشه از آن خود خواهید کرد. متشکرم.

ژنرال چاک والد - جانشین پیشین فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا

خانم رجوی، رئیس‌جمهور

من نمی‌توانم حتی نیمی از صحبتهایی که اکثر افراد اینجا گفتند را بگویم. اوکراینی‌ها از صمیم قلب صحبت کردند، بسیار تأثیرگذار بود.

من شانس این را داشتم که دیشب را در قرارگاه اشرف۳ بگذرانم به همراه واحد شماره ۲ از اشرف که تا سر حد امکان شکوهمند هستند. من خوش‌شانس بودم، فکر نمی‌کردم اینجا بمانم. ۶تن از آنها صحبت کردند. آنها درباره تجربه‌شان و این‌که چرا اینجا هستند، صحبت کردند، سرگذشت زندگیشان را گفتند و اعضای خانواده‌شان که برای آزادی آنها و آزادی آینده مجاهدین فدا شده‌اند. دو نفر از آنها در واقع به من هدیه‌یی دادند. یکی از آنها شقایق بود که به‌معنی گل شقایق است، به من یک کارت با دستخط خودش داد. کارت بسیار زیبایی است. به او گفتم باید یک نمایشگاه برپا کند و کارهای دستی خودش را به نمایش بگذارد، چشمگیر بود. یادداشت بسیار بسیار شگفت‌انگیزی بود که بسیار با ارزش است.

زن جوان دیگر ندا بود. او یک جاکلیدی بسیار زیبا برایم درست کرده بود، دست ساز، چشمگیر. من این هدایا را گرامی می‌دارم. ولی می‌دانید، من چیزهای زیادی دارم. در آمریکا زندگی می‌کنم، زندگی خوبی دارم،

یکی از آرزوهای من این است که اغلب آمریکایی‌ها بتوانند ۱۵ تا ۲۰دقیقه اینجا وقت بگذارند ببینند شما چه‌کار می‌کنید و کی هستید و ببینند کاری را که شما برای ایجاد زندگی بهتر برای مردم کشور تان و آزادی آنها انجام می‌دهید. چشمگیر است و من شما را به این خاطر ستایش می‌کنم.

تنها چیزی که باید بگویم این است «شما می‌توانید و خواهید کرد» حاضر

کنت بلکول - سفیر پیشین آمریکا در کمیسیون حقوق‌بشر ملل‌متحد

خانم رجوی، دوستان، رزمندگان آزادی و سفرای حقوق بشر! ما در لحظه انتخاب کردن قرار داریم. در واقع ما در برهه تاریک زمان خود و این رژیم وارد شدیم. این رژیم، رژیمی است که سخنرانان قبلی و متحدان ما به درستی آن را فاسد و عامل جنایت علیه بشریت نامیدند. و آیا ما در واقع سیاهی این رژیم را به چالش خواهیم کشید؟

ما در طول تاریخ بشر دریافتیم که کسانی که شرارت می‌کنند عاشق تاریکی هستند. به‌عنوان افراد، لحظه انتخاب برعهده هر یک از ما قرار دارد. آیا ما آن نور درونی کرامت انسانی را که با پایداری در جستجوی آزادی است، در نظر خواهیم گرفت؟ آیا آن چراغ را می‌گیریم و زیر کاهدان مخفی می‌کنیم؟ یا در واقع آن را برافراشته، روشن نگاه می‌داریم؟ 

آیا ما به‌عنوان رزمندگان آزادی و عاشقان کرامت انسانی، به خانم مریم رجوی و مقاوت می‌پیوندیم تا راهنمای صبح جدید در ایران باشیم؟ قادر به انجام آن هستیم. بایستی انجامش دهیم. این کار را خواهیم کرد.

مارتین لوتر کینگ رهبر عالی جنبش حقوق مدنی در آمریکا به این درک رسید که در نیروی فعال انسانی سرمایه‌گذاری می‌کنیم و می‌توانیم قوس تاریخ را تغییر دهیم. اما باید عزم و ارادهٴ انجام آن را داشته باشیم.

نیروی پراکنده در خارج دارای قدرت و موتوری برای تغییر است و تهدید مستقیم برای یک رژیم فاسد به‌شمار می‌آید.

ما شاهد حملات آنها به شما بوده‌ایم هم‌چنین شاهد کسانی که حامی شما هستند. پدرم سابقاً به من می‌گفت پسرم سگ‌ها، به ماشینهای که پارک شده پارس نمی‌کنند. منظورش این بود که سگ‌ها فقط به ماشین‌هایی پارس می‌کنند که در حرکت هستند. علتی که رژیم این قدر وحشت‌زده است و در اظهاراتش نسبت به ما نیشدار است این است که آنها می‌دانند ما در حرکت رو به جلو هستیم و پیروز خواهیم بود، این‌چنین عامل تغییر رژیم خواهیم بود.

بگذارید آوردندگان سپیده دم تازه‌یی در ایران باشیم. بگذارید همین الآن چنین کنیم. «می‌توان و باید

نذیر حکیم – عضو هیأت سیاسی ائتلاف ملی سوریه

تشکر از شما

میهمانان گرامی

برادان و خواهرانم در مقاومت ایران در ایران و در اشرف۳ و در هر مکان

خواهر مجاهد، بانوی رهبر، مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیدهٴ شورای ملی مقاومت، که به خواست خدا به‌زودی رئیس‌جمهور ایران آزاد خواهند شد.

آرزومندم کنفرانس آینده ما در تهران باشد؛ کنفرانس پیروزی و کرامت و سربلندی.

پیروزی از آن مردم ایران و سوریه است. مردمی که رنج کشیدند و رنج کشیدند و رنج کشیدند از رژیمی که در طول بیش از ۴دهه سلطه خود را بر کشور و مردم اعمال کرده است

یک حاکم ستمگر بر ایران حکمرانی می‌کند. به‌طوریکه ایران را به یک زندان بزرگ تبدیل کرده است تحت عنوان ولایت‌فقیه.

از آن روز، مردم ایران زیر فشار سپاه پاسداران و ارگانهای آخوندی قرار دارند. و رژیم ایران خودش را بر مردم ایران با زندانی‌کردن و کشتار و کوچاندن تحمیل کرده است. حتی هیچ اثری از زنان باقی نگذاشت. به‌عنوان مثال فاطمه ساجدی و فاطمه انصاری و نسرین میهنی و صدها و صدها تن از خواهرانم که در زندانهای آخوندی ناپدید شدند، تنها به‌دلیل یک واژه: آنها می‌خواستند بگویند نه به حکومت آخوندی و شعار مقاومت و آزادی مردم ایران را سر دادند؛ درود بر آنها.

امروز در جهان رژیمی دیکتاتوری، خطرناک‌تر و تلخ‌تر و بی‌رحم‌تر از رژیم آخوندی در تهران وجود ندارد.

این رژیم تعالیم دین با کرامت اسلام را تبدیل کرده است به باورها و واژه‌هایی که به وسیله آنها می‌خواهد چهره متمدن ایران را تغییر دهد که مردمش آنرا با بزرگی و سربلندی ساختند. و هیچ روزی نیست که مردم ایران این حاکمیت را قبول کرده باشند.

از این رو به شما می‌گویم که تحقق عدالت و صلح و آرزوهای مردم برای رسیدن به آزادی در ایران و سوریه و در تمام نقاط دنیا ممکن نخواهد بود، مگر با حمایت و پشتیبانی از راه و رسم مقاومت در سوریه و ایران؛ زیرا راه و رسم و سرنوشت ما یکی است و بنابراین مقاومت ما یکی است.

سوریه امروز به آتش هجومی گرفتار شده است که تلاش می‌کند پس از آن که کشور ما را نابود کرد، آنرا به مزرعه مواد مخدر تبدیل کند.

به شما می‌گویم که این مواد مخدر در یونان متوقف شد، و در مرزهای اردن متوقف شد، اما میزان زیادی به مردم شما در اروپا و آمریکا و تمام دنیا رسید.

و کشور من بدون حمایت رژیم آخوندی، به این مزرعه تبدیل نمی‌شد؛ رژیمی که با حمایت مالی این اقدام را انجام داد؛ و مردم ایران را رها کرد در حالی‌که آنها نیازمند آب و غذا و پیش از هر چیز، نیازمند آزادی هستند.

خانمها و آقایان

توافق اتمی بر اموال میلیاردی خامنه‌ای و سپاه پاسدارن افزود. امری که به آنها کمک کرد تا شبکه‌هایشان و شبکه‌های جنایت سازمان‌یافته‌شان را گسترش دهند. اما توافق اتمی به نتیجه نرسید و مانع از پیشرفت برنامه اتمی و تولید سلاحشان و تجارت در بازار سیاه و جنایت نشد.

بنابراین شما و جامعه بین‌المللی را فرا می‌خوانم به ارجاع پرونده آخوندهای رژیم و افسران و فرزندخوانده‌شان در سوریه و در هر مکانی در دنیا، به دادگاههای بین‌المللی؛ جنایتکاران باید به‌دست عدالت سپرده شوند.

هم‌چنین فراخوان می‌دهم به به‌رسمیت شناختن حق مردم ایران برای مقاومت با هدف ایجاد تغییر، و هم‌چنین (برسمیت شناختن) همین حق مقاومت برای مردم سوریه و حق آنها برای سرنگون کردن حاکمیت بشار اسد که دنبالچه آخوندها در سوریه است.

ممکن است برخی بگویند ما حملات هوایی انجام می‌دهیم علیه مواضع شبه‌نظامیان رژیم آخوندی در سوریه. این حملات، تنها به‌مثابه برچیدن جزء کوچکی است. در حالی‌که تروریسم رژیم آخوندی در کشور ما به‌صورت صدها و صدها سرازیر شده است، به‌طوریکه سوریه به کارخانه‌ها و مرکزهای بازاریابی برای این رژیم فاشیستی تبدیل شده است.

حضار محترم،

مبارزه مردم ایران و مجاهدین خلق و مقاومت ایران برای سرنگونی رژیم جنایتکار آخوندی خواسته مردم ایران و همه مردم منطقه به‌طور خاص مردم سوریه است. زیرا این رژیم فاشیستی در قتل‌عام یک میلیون از مردم سوریه دست دارد.

باید از خواست مردم ایران و مقاومت ایران برای سرنگونی این رژیم حمایت کنیم.

شایان ذکر است که شورای ملی مقاومت ایران که مجاهدین خلق نیروی محوری آن هستند، جایگزین مناسب و شایسته برای این رژیم فاشیستی است که از پایگاه مردمی گسترده و پرقدرتی در ایران برخوردار است. هم‌چنانکه از حمایت بین‌المللی نیز برخوردار است.

برنامه ده‌ماده‌یی خانم مریم رجوی، چشم‌انداز دمکراتیک و صلح‌آمیز ایران آینده را ترسیم کرده است.

ما پیروزی این مقاومت را پیروزی مردم سوریه به‌شمار می‌آوریم.

ما اینجا اعلام می‌کنیم که مقاومت ما مشروع است. ما سرزمین‌مان را گسترده خواهیم کردم و به سوی خلقمان باز می‌گردیم و حاکمیت آخوندها را شکست می‌دهیم و پروژه جاه‌طلبانه‌یی که از مرزهای ما عبور کرده و به خلقهایمان رسیده است را از بین می‌بریم.

ما به نسلهایمان معنی مقاومت کردن را آموخته‌ایم و از خاکستر شهیدانمان سوگند خورده‌ایم که پیروز شویم.

آزادی از آن مردم ایران و سوریه است.

پیروزی از آن مقاومت ایران و سوریه است.

تشکر از شما.

عبدالحکیم بشار - نایب‌رئیس ائتلاف ملی سوریه

ما به‌عنوان ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و اپوزیسیون سوریه، قویاً از مبارزات مردم ایران برای آزادی و رهایی از شر رژیم آخوندهای (حاکم بر) تهران حمایت می‌کنیم.

ما قویاً از مبارزات مقاومت ایران، تحت رهبری رئیس‌جمهور منتخب خانم مریم رجوی حمایت می‌کنیم. امیدواریم سالی که در پیش داریم، سال پیروزی، دستیابی به‌آزادی، دستیابی به‌دموکراسی برای ایران و حقوق مسلم همهٔ اجزای ملت ایران باشد و ایران به‌یک عضو فعال و مثبت در منطقه و جامعهٔ جهانی تبدیل شود.

حمایت تمام‌عیار خود را از مجاهدین خلق و پشتیبانی همه‌جانبهٔ خود را از رئیس‌جمهور منتخب خانم مریم رجوی اعلام می‌کنم.

دکتر ریاض یاسین – وزیر خارجهٔ یمن (۲۰۱۵)، سفیر یمن در فرانسه

بسم‌الله الرحمن الرحیم

السلام علیکم و رحمة‌الله و برکاته

درودها، قدردانی و تقدیر و تشکر خود را به‌مردم قهرمان ایران تقدیم می‌کنم که در داخل ایران مقاومت می‌کنند و به‌رهبری مبارز و پایدار و استوارشان به‌ریاست خانم مریم رجوی.

امروز من از دخالت‌های غیرقابل قبول رژیم ایران در کشور ما یمن و منطقه صحبت می‌کنم که این دخالتها عامل بی‌ثبات‌کنندهٴ امنیت و ثبات است.

این رژیم آشکارا و به‌صورت غیرقابل قبول در امور داخلی کشورهای عربی و کل منطقه مداخله می‌کند و صلح و امنیت جهانی، ثبات و رفاه مردم این منطقه را تهدید می‌کند.

من در اینجا به‌نمونه‌هایی از این دخالت‌های تأیید شده و آشکار رژیم با هدف بی‌ثبات کردن امنیت و ثبات و دامن‌زدن به‌جنگ‌های داخلی و اختلافات در یمن اشاره می‌کنم.

حمایت نظامی (رژیم) ایران از حوثی‌ها عامل مهمی است که باید متوقف شود تا امنیت و ثبات باز گردد.

حوثی‌ها حمایتها و پشتیبانی نظامی بیشتر و بیشتر و به‌روش‌های مختلف و پیچیده به‌صورت قاچاق دریافت می‌کنند، چه دریایی و چه زمینی که توسط رژیم ایران و سپاه پاسداران (رژیم) ایران و شبه‌نظامیان حزب‌الله و دیگر گروه‌های افراطی در منطقه صورت می‌گیرد.

رژیم ایران باید با در اختیار گذاشتن موشکهای ضد کشتی و قایق‌های کنترل از راه دور، با استفاده از فن‌آوری و قطعات ایرانی به‌حوثی‌ها متوجه شده باشد که تهدیدی برای کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ است.

حسن ایرلو سفیر وقت (رژیم) ایران که سال گذشته در یمن کشته شد، متخصص موشک بود و این گواه روشنی بر میزان دخالت (رژیم) ایران در سطوح مختلف در ادامهٔ جنگ یمن است که قطعاً متوقف نخواهد شد، مگر این‌که این حمایت مذبوحانهٔ (رژیم) ایران در داخل کشورمان متوقف شود.

ادعاهای نادرست رژیم ایران مبنی بر این‌که خواستار صلح، امنیت و ثبات در منطقه است صحت ندارد و قابل‌قبول نیست، این ادعاها و اظهارات با بسیاری از حقایق و شواهد غیرقابل انکار رد می‌شود

جامعهٔ جهانی باید مسئولیت خود را در جلوگیری از دخالت آشکار (رژیم) ایران در امور داخلی یمن، عراق، سوریه، لبنان، بحرین و سایر نقاط جهان برعهده بگیرد.

متشکرم که این فرصت را در اختیار ما قرار دادید.

دکتر احمد الخلایله – نمایندهٔ پارلمان اردن

بسم الله الرحمن الرحیم

خانم مریم رجوی، خواهران و برادران در مقاومت ایران، خواهران و برادران در اشرف۳، درود و رحمت و برکات خداوند بر شما باد. درود بر شما و مبارزات افتخارآمیز و تاریخی شما.

ما با شما هستیم در ضرورت خلاصی از رژیم جهل و شرارت و باری که بر گردن مردم ایران و ملتها و کشورهای منطقه قرار گرفته و دخالت‌های رژیم آخوندی در همهٔ امور منطقه.

همان‌طور که در مواضع قبلی به‌شما اطمینان داده بودیم، روی حمایت قاطع خودمان از شما و مبارزات شرافتمندانه و سرفراز شما تأکید می‌کنیم.

ما مخالف تحریف دین و حقایق و باورهای بردبارانهٴ اسلامی و آنچه این رژیم انجام می‌دهد، از جمله ظلم و ستم به‌مردم آسیب‌دیدهٴ ایران و ظلم به‌اقلیت‌های قومی، مذهبی و دینی، هستیم. به‌ویژه دخالت‌های آشکاری که این رژیم انجام می‌دهد و به‌اغلب خلق‌های منطقه ضرر و زیان می‌رساند که نمونه‌های متعدد در سوریه، لبنان، یمن و سایر کشورها و هم‌چنین در مرز بین سوریه و اردن هم‌اکنون شاهد آن هستیم، متأسفانه دخالت‌های بسیاری از طریق قاچاق، جنایت و عبور از مرزها انجام شده است.

و درود می‌فرستیم به‌اشرف۳ قلعهٴ پایداری و ایستادگی و به‌چالش‌کشیدن و همیشه پیروز، درود می‌فرستیم به‌کانون‌های‌شورشی سازمان مجاهدین خلق در همهٔ شهرها و شهرستانهای ایران. هم‌چنین درود می‌فرستیم به‌برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی برای استقرار یک ایران دمکراتیک، آزاد و صلح‌آمیز که به‌حسن همجواری، ارزش‌ها و عرف‌ها و معاهدات بین‌المللی احترام می‌گذارد و از آن حمایت می‌کنیم.

بار دیگر به‌شما درود می‌فرستیم. زنده‌باد مبارزه شما و به‌خواست خدا به‌سوی پیروزی.

احمد جارالله - سردبیر روزنامهٔ السیاسه کویت

بسم‌الله الرحمن الرحیم

السلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

سال‌هاست که از مقاومت ایران و از بانوی بزرگوار مقاومت ایران، مریم رجوی و اندیشه‌های مستحکم و پولادین او علیه نظام جهل و جنایت حاکم بر ایران می‌نویسم.

سلام و درود بر شما از سرزمین اعراب به اشرف سوم.

به‌اشرف سوم، خانهٔ مقاومت ایران، سنگر مجاهدین خلق و ایستگاه امید نه تنها برای مردم ایران و آینده آن، بلکه امید برای همهٔ ملت‌های عرب و مسلمان که طی بیش از ۴دهه که این رژیم عقب‌مانده و قرون‌وسطایی به‌نام ولایت فقیه در ایران حاکم بوده، رنج‌های فراوانی دیده‌اند.

ایران کشور تاریخ و فرهنگ و ادب و علم، ایران پرداختگر به‌همهٔ خلق‌هاست. ایران ابو علی سینا و فارابی و خیام و ابو ریحان بیرونی و خوارزمی است، ایران محمد مصدق، ایران مسعود رجوی و مجاهدین خلق است.

ما به‌چنین ایرانی نیاز داریم، ایران صلح و برادری، ایران دوستی و همزیستی، ایران جمهوری دمکراتیک، ایران جدا کنندهٴ دین از دولت و ایران عاری از سپاه و تروریسم و ​​عاری از سلاح اتمی و تسلیحات و سلاحهای کشتار جمعی.

این همان ایران است که مریم رجوی نه تنها با برنامهٔ ۱۰ماده‌یی‌اش، بلکه با مبارزه و ارادهٴ جانانه‌اش آن‌را نوید می‌دهد.

بله، ما به‌پایان دادن به‌تروریسم و جنگ‌ها و صدور ارتجاع و شرارت به‌کشورهایمان و خلق‌های عرب، به‌ویژه در لبنان، عراق، سوریه، یمن، فلسطین و همهٔ کشورهای عربی خلیج‌فارس نیازمندیم.

ما به مقاومت ایران و رهبری آن برای عبور از مرحلهٔ تاریکی مطلق نیاز داریم؛ وضعیتی که این جاهلان حاکم در تهران و مزدورانشان در لبنان و عراق و یمن و سوریه ایجاد کرده‌اند.

ما فعالیت‌های شما را در همه‌جا دنبال می‌کنیم، به‌ویژه فعالیت‌هایتان در داخل ایران و هم‌چنین ضرباتی را که هواداران شما به‌این رژیم دجال و دین‌فروش در قلب تهران و دیگر شهرهای کوچک و بزرگ وارد می‌سازند.

پس به‌سراغ شما آمدیم تا به‌شما بگوییم که در تلاش شما برای نجات مردم ایران از بلا و آزار و اذیت، از اعدام و فقر و بیکاری و از مجازات‌های هفت‌گانه با شما هستیم و تا پیروزی نهایی و دستیابی به‌اهداف مورد نظرتان در کنار شما خواهیم بود.

السلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

دکتر محمد موسوی - رئیس جبهه ملی عراق

بسم‌الله الرحمن الرحیم

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیدهٴ شورای ملی مقاومت ایران، خواهران و برادران عزیز در شورای ملی مقاومت ایران، خواهران و برادران در سازمان پرافتخار مجاهدین خلق، خواهران و برادران در اشرف۳ و در هزار اشرف در ایران، سازندگان پیروزی و شکوه و عزت و کرامت

السلام علیکم و رحمة الله وبرکاته

ما با شما تجدید عهد می‌کنیم، با اعتقاد و آگاهی به‌این‌که اشرف و مقاومت ایران و کانون‌های‌شورشی، انشاالله به‌زودی پیروزی را محقق می‌کنند.

همان‌طور که به‌شما درود می‌فرستیم و با شما تجدید عهد می‌کنیم، درعین‌حال تمام اقدامات این رژیم جنایتکار در ایران را محکوم می‌کنیم و به‌همهٔ کسانی درود می‌فرستیم که در کنار مقاومت، ملت ایران، اشرف و کانون‌های‌شورشی ایستاده‌اند. اشرفی که امروز در ایران هزار اشرف است، قلعهٴ پیروزی و شکوه و عزت و سربلندی و سرفرازی است و چنین دژی باید روزی پیروز شود.

بلاهای رژیم حاکم بر ایران فقط محدود به‌مردم ایران نبوده، بلکه به‌همهٔ کشورها و مردم منطقه نیز گسترش یافته است و بدون کوچک‌ترین شرم و حیا، اعلام می‌کند که کنترل تعدادی از کشورهای عربی را در دست دارد و در این کشورها متوقف نخواهد شد و خودش را گسترش خواهد داد و تا زمانی که ما از این رژیم بترسیم و از مقابله با آن خودداری کنیم، گسترش خواهد داد.

من از طریق این ویدئو با دیدگاههای شورای ملی مقاومت ایران قبل از پیروزی و انشاءالله بعد از آن تجدید عهد می‌کنم و این مسیری است تا پیروزی.

درعین‌حال حمایت و ایمان خود را نسبت به‌برنامهٔ ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی به‌عنوان برنامه‌یی که آینده‌یی مرفه را برای مردم ایران تضمین می‌کند تجدید می‌کنم.

به‌همهٔ شما درود می‌فرستم و دست شما را می‌فشارم و برای شما آرزوی پیروزی، سربلندی و عزت بیشتر دارم.

زنده‌باد خانم مریم رجوی

زنده‌باد مبارزات مردم ایران

زنده‌باد کانون‌های‌شورشی

زنده‌باد شورای ملی مقاومت ایران

زنده‌باد سازمان پرافتخار مجاهدین خلق ایران

زنده‌باد اشرف۳ و همهٔ اشرف‌ها و هزار اشرف در داخل ایران

مجدداً زنده‌باد کانون‌های‌شورشی

پاینده باشید. سرافرازی و جاودانگی بر شهدای پاکباز که رحمت خدا بر همهٔ آنها باد. ای کاش امروز حضور داشتند تا شاهد آنچه سازمان مجاهدین خلق انجام داده و آنچه را که اشرف انجام داده و مقاومت ایران انجام داده ببینند.

انشاالله جاودانه‌اند، انشاالله جاودانه‌اند، انشاالله جاودانه‌اند. انشاالله که همهٔ شهدا جاودانه‌اند.

و السلام علیکم و رحمة‌الله و برکاته

محمد اسعد بیوض تمیمی - فلسطین

بسم‌الله الرحمن الرحیم

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، خواهران و برادران محترم در سازمان مجاهدین خلق و اشرف۳ و مقاومت ایران، درودهای خداوند و رحمت و برکاتش بر شما باد. درودهای بیکران بر همهٔ شما باد.

این رژیم (در ایران) مدعی است که یک پروژه برای شکوفایی در دست دارد و می‌خواهد فلسطین را آزاد کند و آن‌را اسلامی کند، این دجالیت است، خاک‌پاشیدن به‌چشم است. ولی خیلی سریع این دروغ و این فریبکاری و گمراهی و کذب آشکار شد. زیرا که این رژیم فقط به‌دنبال پروژه‌یی است که با این باند، ثروتهای ایران را به‌نام اهل بیت چپاول و غارت کند، در حالی که اهل بیت از آنها بری است.

از این‌رو ما به‌یاری خدا پیروز می‌شویم و دیدار بعدی‌مان به‌یاری خدا با شما در تهران آزاد شده خواهد بود. از سوی خودم و از سوی همهٔ آزادگان جهان به‌شما درود می‌فرستم و حمایت و پیشتیبانی‌مان را از شما اعلام می‌کنم و بار دیگر به‌نام مردم فلسطین به‌شما درود می‌فرستم، چرا که مردم فلسطین در کنار حق علیه باطل و در کنار عدالت علیه ظلم و در کنار پیشرفت در مقابل واپس‌گرایی ایستاده‌اند و هر کس که به‌نام مردم فلسطین در کنار این رژیم می‌ایستد، ما را نمایندگی نمی‌کند، مردم فلسطین را نمایندگی نمی‌کند و من از سوی تمامی آزادگان فلسطینی صحبت می‌کنم.

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته

 

دکتر محمد الزعبی – نمایندهٔ پیشین پارلمان اردن

بسم‌الله الرحمن الرحیم

والصلاة والسلام علی سیدنا محمد و علی آله وصحبه وسلم

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیدهٴ شورای ملی مقاومت ایران، برادران و خواهران گرامی در سازمان مجاهدین خلق، اشرف۳ و مقاومت ایران، ما به‌مثابه مؤمنین به‌عدالت و حقانیت مبارزه شما، حمایت و همبستگی‌مان را با مقاومت ایران تحت هدایت خانم مریم رجوی اعلام می‌کنیم و آرزوی پیروزی و موفقیت برای رهایی از شر رژیم آخوندی را داریم. رژیمی که بر گردهٴ مردم ایران و منطقه سوار است و منطقه را بی‌ثبات کرده است. رژیم آخوندی به‌نقض حقوق‌بشر، ظلم و ستم، ارتکاب جنایت علیه بشریت و نقض آزادی‌ها، به‌ویژه علیه اعضای مقاومت ایران و اقلیت‌های مذهبی، قومی و نژادی ادامه می‌دهد که به‌دنبال آزادی و رهایی از بی‌عدالتی هستند.

رژیم ایران بیش از ۴۰سال است تهدیدی برای کشورهای منطقه است.

لذا از سازمانهای حقوق‌بشری بین‌المللی می‌خواهیم تا برای حفاظت از شهروندان بی‌دفاع در داخل کشور مداخله کنند و تلاش‌های خارجی را روی حمایت از مقاومت ایران و حمایت از برنامه ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی برای بنای یک ایران آزاد و دمکراتیک متمرکز کنند که به‌حسن همجواری و ارزش‌ها، عرف‌ها و کنوانسیونهای بین‌المللی احترام می‌گذارد.

درود و رحمت و برکات خداوند بر شما باد.

سر جفری بایندمن – رئیس انستیتوی حقوق‌بشر انگلستان، حقوقدان با رتبهٔ مشورتی ملکه

بدیهی است کسانی که در ایران حاکم هستند مسئول نقض جدی حقوق‌بشر و جنایت علیه بشریت هستند. آنها قوه قضاییه را تبدیل به‌ابزار سرکوب کرده‌اند. ابزاری برای حذف ناراضیان طرفدار دموکراسی و در واقع همهٔ مخالفان.

من کارزار جهانی به‌رهبری پرزیدنت مقاومت ایران خانم مریم رجوی را تحسین می‌کنم که خواهان پایان دادن به‌فرهنگ مصونیت از مجازات و تأمین عدالت در ایران است.

جامعهٔ جهانی باید تحقیقات مستقل بین‌المللی دربارهٔ قتل‌عام زندانیان سیاسی در زندانهای ایران در سال۱۳۶۷ و قتل ۱۵۰۰معترض در اعتراضات سراسری ایران در آبان۱۳۹۸ را محقق کند. دست‌داشتن سران فعلی رژیم ایران در این جنایتها به‌خوبی توسط سازمان‌ملل و سازمانهای غیردولتی و از جمله عفو بین‌الملل مستند شده است.

این فراخوان به‌عدالت هم‌چنین به‌تازگی مورد حمایت گزارشگر ویژهٔ سازمان‌ملل برای ایران قرار گرفت که مأموریتش توسط شورای حقوق‌بشر ملل‌متحد تعیین شده و مورد حمایت انگلستان قرار گرفته بود.

من از دولت انگلستان می‌خواهم که وزنهٔ خود را به کارزار هدایت‌شده توسط خانم رجوی اضافه کند. تأخیر در انجام این کار، نه تنها رژیم را جری‌تر خواهد ساخت تا به سرکوب اعتراضات مردمی و جامعهٔ مدنی ادامه بدهد، بلکه هم‌چنین نظام بین‌المللی مبتنی بر قانون ما را تضعیف خواهد کرد و قوانین بین‌المللی را به‌سخره خواهد گرفت.

دولت انگلستان یک مسئولیت اخلاقی و قانونی برای اقدام عملی در جهت حمایت از مردم ایران در مبارزهٔ آنها برای عدالت دارد. سران رژیم باید در مجامع بین‌المللی مورد حسابرسی قرار بگیرند.

بسیار متشکرم.

مارک ویلیامز-نماینده پیشین پارلمان انگلستان

متأسفانه برای اولین بار در چند سال اخیر نمی‌توانم با دوستانمان باشم، ما جلساتی را در پاریس یا در تیرانا داشتیم، اما من مشتاقانه منتظر هستم که یک بار دیگر به آن بپیوندم و از مریم رجوی و برنامه ده ماده‌ای او برای ایران آینده حمایت کنم. محور اصلی در این برنامه، چشم‌اندازی از برابری کامل جنسیتی، به‌رسمیت شناختن رهبری زنان در سیاست و همه جنبه‌های زندگی و جامعه است. جای تعجب نیست که بیش از ۴دهه است که مقاومت ایران توسط زنان رهبری می‌شود و این مظهر برنامه آنهاست که صدایی به سرکوب شده‌ترین قشر جامعه ایران یعنی زنان می‌دهد.

رژیم ایران بنا‌به ماهیت خود نمی‌تواند رفتار خود را تعدیل کند، زیرا برای بقای خود نیاز به سرکوب و تروریسم دارد. مردم ایران اکنون خواهان تغییر هستند که در تظاهرات بی‌شمار و شجاعت مبارزان می‌توان آنرا مشاهده کرد. مردمی که خواهان اصلاحات تو خالی نیستند، بلکه خواهان تغییرات واقعی و معنادار به دست جنبش مقاومتی که توسط زنان رهبری می‌شود هستند.

می‌دانید که رژیم ایران در استیصال خود سعی کرد جنبش بزرگ ایرانیان را در سراسر جهان و داخل کشور به‌عنوان گروهی سلطنت‌طلب معرفی کند که تلاش دارد زمان را به عقب برگرداند. اما نه، جنبش ما برای یک ایران جدید مبارزه می‌کند. یک ایران دمکراتیک، آزاد و مبتنی بر جدایی دین و دولت، که در آن خواسته‌ها و حقوق همه به‌طور کامل رعایت شود.

شکی نیست که رژیم حاکم بر ایران هم‌چنان یک تهدید جدی برای جامعه بین‌المللی است. چه از طریق گسترش فعالیت‌های هسته‌یی با هدف دستیابی به سلاح اتمی، و چه از طریق برنامه موشکهای بالستیکی یا صدور تروریسم به اروپا یا حمایت از گروه‌های تروریستی در سراسر جهان

تنها نتیجه امروز این است که رفاه و شکوفایی مردم ایران با منافع امنیتی اروپا و جامعه بین‌المللی همگرا است. به بیان ساده، مردم ایران و ما در جامعه جهانی دشمن مشترکی داریم. اکنون مصونیت از مجازات در ایران بدون مداخله بین‌المللی و فرآیند پاسخگویی محتوایی بین‌المللی هرگز پایان نخواهد یافت. هر گونه تأخیر بیشتر در این زمینه، با توجه به شواهد فزاینده دخالت سران رژیم در نقض جدی حقوق‌بشر و نقش دیپلمات‌های رژیم ایران در تروریسم، خطر تضعیف نظم جهانی مبتنی بر قانون و آسیب به اعتبار غرب به‌عنوان نیروی حامی حقوق‌بشر در سراسر دنیا را به‌دنبال دارد.

من نیز مانند بسیاری از شما، از آغاز به کارزار ایجاد یک ایران جدید، آزاد، دمکراتیک و مبتنی بر جدایی دین و دولت پیوستم، زیرا اعتقادمان به پایه‌ای‌ترین حقوق‌بشر، آشکارا توسط دولت ایران نادیده گرفته شده است. تروریسم دولتی رژیم باید توسط کشورهای اروپایی جدی گرفته شود و ما نمی‌توانیم شرایطی داشته باشیم که رژیم ایران و عوامل آن و به‌طور مشخص دیپلمات‌هایش به‌دلیل ملاحظات سیاسی و یا ساده گزینی، از پاسخگویی فرار کنند. با آنها باید همان‌گونه رفتار شود که با سایر تروریستها و جنایتکاران رفتار می‌شود (به‌ویژه). اکنون که گزارشگر ویژه سازمان ملل برای ایران، علناً از سازمان ملل‌متحد و کشورهای عضو آن خواسته است که پاسخگویی در رابطه با رژیم ایران را اعمال کنند، تا فرهنگ معافیت از مجازات موجود در این کشور پایان یابد.

من مصمم هستم آنچه را که می‌توانم انجام دهم و بسیاری دیگر نیز مصمم هستند آنچه را که می‌توانند برای ارائه این گزینه در برابر جهان انجام دهند. گزینه‌یی که واضح است.

در کنار مردم ایران بایستید. ایرانیان در تبعید در سراسر جهان، مبارزان دلیر در داخل کشور، در کنار مردم ایران بایستید، در هر کجا که هستند، و از مقاومت آنها حمایت کنید، زیرا پیروزی نهایی آنها بر رژیم، فقط یک پیروزی نهایی و ضروری برای مردم ایران نیست، بلکه پیروزی برای کل جهان است، برای صلح و امنیت جهانی در اروپا و سراسر جهان.

متشکرم.

کنت لوئیس – حقوق‌دان و وکیل مجاهدین

من بسیار افتخار می‌کنم که توانستم وکیل مجاهدین خلق در این محاکمه تاریخی در استکهلم سوئد باشم. اهمیت تاریخی این محاکمه نباید دست کم گرفته شود. این محاکمه ربط کمی با حمید نوری دارد. بلکه همه موضوعیت آن در رابطه با تمامیت رژیم ایران است. تصمیم دادگاه بخش، کاملاً روشن می‌سازد که رژیمی که امروز در ایران حاکم است، از جمله رئیس‌جمهور و ولی‌فقیه آن، همگی مجرم در نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت و قتل هستند. و باید پاسخگو باشند. فقط همین را می‌خواستم بگویم. متشکرم.

البته خانمها و آقایان من نمی‌توانم بدون این‌که تشکر زیادی از خانم رئیس‌جمهور مریم رجوی کنم اینجا را ترک کنم. به‌خاطر صبر، قدرت و استقامتتان از شما تشکر می‌کنم. شما حقیقتاً الهام‌بخش نه تنها مردم ایران، بلکه الهام‌بخش زنان در همه جای جهان هستید. مجدداً از شما بسیار قدردانی می‌کنم.