تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک علیه حضور رئیسی جلاد در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل

 

امروز چهارشنبه ۳۰شهریورماه همزمان با حضور رئیسی جلاد در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ایرانیان آزاده و هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران در نیویورک با تجمع و تظاهرات خود علیه حضور رئیسی جلاد به اعتراض برخاستند.

پس از پیام خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، سخنرانان در تظاهرات نیویورک با اعلام همبستگی با قیام سراسری مردم ایران حضور و سخنرانی رئیسی جلاد در نیویورک را محکوم کردند و با تاکید بر نقش جلاد۶۷ در نسل کشی و جنایت بزرک علیه بشریت در قتل عام ۶۷ بر حمایت خود از برنامه ده ماده ای مریم رجوی اعلام کردند:

سناتور رابرت توریسلی:

سناتور رابرت توریسلی

متشکرم همگی که هیچوقت مردم خودتان و سابقه خودتان را فراموش نکردید بگذارید بگویم هدف و آرمان بشریت جهانی است.  مطمئن هستم شما با من هستید و آرزو می‌کنید که دوستان ما در اوکراین ما را بشنوند و بدانند که ما هیچوقت به اوکراین پشت نخواهیم کرد. این هیچوقت یک اتفاق نیست که کشور متجاوز می‌خواست آزادی آنها را برباید ولی ملت آنها شانه به شانه کنار هم ایستادند. در کشورهای دیگر در ایران، جهان باید بیاد داشته باشد که ما در کجا ایستاده و آن کشورهای شرور در کجا هستند. ساختمانی که پشت سر ما است یعنی سازمان ملل باید همه بدانند که چه کشورهایی در آن سمت قرار دارند و ما در کجا قرار داریم. رئیسی الآن در مجمع عمومی دارد سخنرانی می‌کند اگر آنها نمی‌دانند رئیسی چه آدمی است بگذارید من او را معرفی کنم. او عضو کمیته مرگ در سال۶۷ بود. او در آن سال هزاران هزار نفر را به پای جوخه مرگ فرستاده به‌خاطر هیچ جنایتی که آنها مرتکب نشده بودند و اکنون این شده رئیس‌جمهور، ما به او یک قاتل می‌گوییم. در یک انتخاباتی شرکت کرد که هر کسی که مخالف رژیم بود هر کسی که صحبت آزادی می‌کرد اصلاً شانس این را نداشت که در آن انتخابات شرکت کند. بنابراین این یک انتخابات قلابی بود و او اصلاً رئیس‌جمهور محسوب نمی‌شود. این رژیمی که او دارد نمایندگی می‌کند چی است؟ بسیاری از ما در پاریس صلح‌آمیز گردهم آمده بودیم و می‌خواستیم با یک حق مشروع فریاد آزادی در ایران را سر بدهیم و این رژیم و رئیسی بود که دیپلماتی را با بمب به آنجا فرستاد و می‌خواست با توجهی که پوششی که در آلمان و بلژیک و فرانسه می‌خواست این بمب را آنجا منفجر کند. رئیسی کسی است که می‌خواست آنجا بمب منفجر کند. این کسی است که الآن در مجمع عمومی دارد صحبت می‌کند. بنابراین آقای رئیس‌جمهور بگذارید بگوییم که چرا اینجا جمع شده‌ایم. ما هیچوقت فراموش نمی‌کنیم که ایران چه بود ما هیچوقت برای ایرانی که باید باشد دست از مبارزه بر نمی‌داریم. جهان تجاوزی که به اوکراین شده را فراموش نخواهد کرد. مردم اوکراین شایسته بهروزی و خوشبختی هستند. همین حقها هم برای ایران است به مردم ایران باید گفت ما می‌دانیم که چه فداکاریهایی کردید. در شهرها و شهرکهای مختلف تظاهرات برای آزادی خودتان می‌جنگید. در کشوری که روزی رهبر فرهنگ جهان بود. می‌دانیم که این خطر دارد برخی از شما کشته می‌شوید و به زندان می‌روید هر نسلی به آزمایش کشیده می‌شود. این لحظه شما است مهم نیست که چه کسی هستید. دانشجو دانش‌آموز کارگران می‌توانید ابزار خود را زمین بگذارید سربازان می‌توانید اسلحه‌هایتان را زمین بگذارید. هر ایرانی کوچک یا بزرگ باید موضع بگیرد تا این رژیم را به زمین بزنید این رژیم را پایین بکشید.

خانم رجوی! هیچ‌کدام از فعالیت‌های ما و آن چیزی که فدا کردیم و اعطا کردیم هیچ‌کس مانند شما نیست. ما شجاعت شما را تحسین می‌کنیم و همبستگی خودمان را با رهبری شما اعلام می‌کنیم. امروز با سناتور لیبرمن و سناتور براون بک در اینجا همراه هستیم. ما هم دموکرات هستیم هم جمهوریخواه و از هر دو حزب هستیم و امروز همراه شما هستیم.

ما همان‌طور که برای اوکراین هستیم برای ایران هم هستیم من سال بعد و سالهای بعد در اینجا هستم تا موقعی که این گردهمایی را در تهران بتوانیم برگزار کنیم.

 

سناتور سم براون‌بک - عضو کمیته تخصیص بودجه سنا:

سناتور سام براون بک - عضو کمیته تخصیص بودجه سنا

باعث افتخار است که امروز همراه شما هستم و شما همه میهن‌پرست هستید و عاشق ایران هستید و عاشق آزادی و ایران ملت بزرگی است و اکنون دهه هاست علیه دیکتاتوری می‌جنگد مردم فوق‌العاده و شگفت‌انگیزی هستند و آن روزهای دیکتاتوری دارد به پایان می‌رسد مردم دارند به‌پا می‌خیزند و دنبال گرفتن حق خودشان هستند به‌عنوان مردمی آزاد و آنها دنبال این هستند که رهبران را خودشان انتخاب کنند به‌عنوان مردم آزاد و همین‌طور حقوق‌بشر را به‌دست بیاورند.

رئیسی که اینجا آمده شایسته این است که به‌دلیل جنایتی که علیه مردم خودش کرده محاکمه بشود دادگاهی بشود این چیزی که امروز بایستی انجام شود ما خواهان عدالت هستیم عدالت برای مردم ایران. ما اعلام می‌کنیم و برای این اعلام به من بپیوندید و اکنون بایستی زمانش هست که به‌روشنی صحبت کنیم در مورد آزادی و برای آزادی مردم ایران و این چیزی است که ما طرفدار آن هستیم.

ما طرفدار آزادی برای مردم ایران هستیم و امروز این را اعلام می‌کنیم ما امروز اعلام می‌کنیم پایان دیکتاتوری را در ایران و این چیزی است که ما می‌خواهیم و مردم ایران می‌خواهند و هم‌چنین اعلام می‌کنیم که حقوق‌بشر در مورد مردم ایران و هم‌چنین اعلام می‌کنیم وحدت دیکتاتورها در عالم را آنهایی که به رژیم ایران کمک می‌کنند آنهایی که طرفدار آن هستند این وحدت دیکتاتورها را نشان می‌دهد.

آنچه از داخل ایران انجام می‌شود دیگر قابل سرکوب نیست و حرف مردم ایران بایستی شنیده بشود و به این آرمان همه بپیوندند.

هیچ چیز بالاتر از این نیست که مردم ایران بتواند به آزادی خودش برسد با این تاریخچه طولانی و عظیم که دارد و با این فرهنگی که دارد، پایان این رژیم دیکتاتور و سرکوبگر به‌زودی فرا می‌رسد و مردم بایستی انتخاب بکنند آزادانه آن حکومت خودشان را مقاومت و مخالفت علیه رژیم در حال افزایش است نقطه جوشش و خیزش فرا رسیده است زمانش رسیده است بنابراین به من بپیوندید در این شعار ایران آزاد ایران آزاد.

 

خانم کی‌را رودیک - نمایندهٔ پارلمان اوکراین، رهبر حزب هولوس:

خانم کی‌را رودیک - نمایندهٔ پارلمان اوکراین، رهبر حزب هولوس

مردم عزیز آزادیخواه ایران خیلی خوشحالم که اینجا هستم. ۷ماه هست که جنگ در کشور من شروع شده است. آنها آمدند تا همه چیز ما را نابود کنند. من با خانم رجوی صحبت کردم و خانم رجوی به من گفت ما مدتهای زیادی علیه رژیم ایران مبارزه می‌کنیم و همبستگی خودمان را با شما اعلام می‌کنیم. مرسی از این پشتیبانی.

از روز اول جنگ در اوکراین ما تصمیم گرفتیم علیه اشغالگر که می‌خواست ما را به‌قتل برساند بجنگیم از همان روز اول تصمیم گرفتیم که آسایش و آرامش و توقف نداشته باشیم تا این‌که آخرین سرباز آنها از اوکراین خارج شود و به این وعده‌مان پایبند بودیم.

مردم می‌گویند آیا صلح می‌خواهیم؟ من می‌گویم ما نه فقط صلح بلکه پیروزی می‌خواهیم چون با یک دیکتاتوری که آمده شما را نابود کند صورت نمی‌گیرد. به کسانی که قابل اعتماد نیستند و همه قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند نمی‌شود صلح کرد و ما این جا از هم‌دیگر به‌عنوان ملتهای آزاد از اوکراین و ایران از هم حمایت می‌کنیم.

بله سخنرانی‌هایی صورت گرفت و رئیس‌جمهور روسیه هم گفت فراخوان می‌دهد به اقداماتی که در کشور ما انجام خواهد داد ولی ما می‌گوییم به این جنگ ادامه می‌دهیم تا زمانی‌که همه آنها را ما به مبارزه ادامه می‌دهیم تا همه آنها را از کشورمان خارج کنیم. آنها می‌آیند و خودشان را نابود می‌کنند.

مردم ایران آزاد! در این هفت ماه دورانهای سختی را گذراندیم وقتی که امیدی وجود نداشت اما می‌دانیم من به خودم چی گفتم در این دورانهای سخت؟ همان چیزی را که خانم رجوی به من یاد داد یعنی می‌توان و باید!

از حمایت شما تشکر می‌کنم شما ملت ما را حمایت کردید در این نبرد و ما هم از مبارزه شما علیه شرارت حمایت می‌کنیم.

زنده باد اوکراین و زنده باد ایران آزاد

 

سناتور جوزف لیبرمن:

سناتور جوزف لیبرمن

دستمانم بر قلبم است که شما به این گردهمایی آمدید برای این هدف که مردم ایران را می خواهید آزاد کنید.

شما افرادی هستید که سال‌ها در اینجا بودید با قانون و آزادی و بسیاری به جامعه اینجا خدمت کردید شما به آرمان آزادی پایبند هستید. مردم ایران به گروگان گرفته شدند من اینجا برای آزادی مردم ایران هستم.

می‌دانم که بدبینی‌هایی وجود دارد که هدفی که شما دنبال آن هستید و سرنگونی دیکتاتور خیلی سخت است. به آنها گوش ندهید در تاریخ دیکتاتورهایی سرنگون شدند کسی فکر نمی‌کرد سرنگون شوند. من خوشبینی‌ام را بر داده‌های تاریخ بنا می‌کنم حکومت تک نفره و همان حکومت دیکتاتوری همیشه مردم علیه این حکومتها پیروز خواهند شد و در مورد ایران این رژیمی که ثروت این کشور را به نفع خودش به یغما برده و هدر داده این هم مانند همین مثالی است بنابراین مردم ایران همین چیزی است که خشمگین و طغیانی در رابطه با وضعیتی که وجود دارد در مورد رئیسی این قدر جنایتکار و طغیانگر می‌توانند که آن را به زیر بکشند. الآن رئیسی آمده به سازمان ملل و این کاملاً با اهداف سازمان ملل متضاد هستند. خاتمی و روحانی می‌آمدند و سراپایی از دمکراسی و رفرم ارائه می‌دادند که گویی با احمدی‌نژاد تفاوت دارند و رئیسی الآن خودش همه چیز را کنار گذاشته و یک قاتل کشتار جمعی هست و آمده است اینجا. اعدام در ایران به نسبت وضعیت سرانه بالاترین عدد است. بنابراین ایران اکنون و شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین هستند که جنبش مردم ایران را هدایت می‌کنند و نماینده واقعی این مردم همین جنبش مقاومت است. در همین موردی که اخیراً پیش آمد در مورد خانمی که جانش را توسط رژیم به‌خاطر حجاب از دست داد الآن مردم ایران شجاع هستند آنها می‌دانند که برای چه چیزی جانشان را به خطر می‌اندازند. من به یاد دستفروشی در تونس افتادم که با خودسوزی خودش شعله یک انقلاب را روشن کرد هر چه رئیسی بخواهد با وحشی‌گری بیشتری مردم را سرکوب کند مردم گسترده‌تر و شدید تر برای آزادی‌شان می‌جنگند. الآن اینجا می‌بینید پمپئو، جان بولتون سلمان رشدی اینها توسط اوباش این رژیم تهدید شدند اگر چنین چیزی اتفاق می‌افتد آمریکا اعلام جنگ می‌کرد علیه کسانی که چنین دسیسه‌هایی راه می اندازند. چه شده که در وین می‌روند با آنها مذاکره می‌کنند. ما قبلاً علیه رئیسی تظاهرات داشتیم که بهش ویزا ندهند به آمریکا آمد و من مخالف این هستم پلیس باید یکراست او را دستگیر می‌کرد و به دیوان لاهه می‌برد و به‌خاطر کشتار علیه بشریت مورد محاکمه قرار بگیرد. این توافقی که دارد برگزار می‌شود خیلی معامله بدی است. من الآن می گویم وقت تغییر در سیاست آمریکا درباره ایران رسیده باید وین را تعطیل کرد. باید با مقاومتی نشست که این جنبش را هدایت می‌کنند ما دو تا چاره داریم یا باید مذاکره کنیم یا جنگ این اشتباه است یک گزینه سومی است. باید رفتار رژیم را تغییر بدهیم. الآن زمانش هست. برای ما که به‌جای تغییر رفتار برویم به سمت مردم ایران و رژیم را تغییر بدهیم. مقاومت ایران دارد رشد می‌کند توسط شورای ملی مقاومت و مجاهدین و تحت رهبری خانم رجوی و طبق ۱۰ ماده‌ای خانم رجوی که این ارزشهای آزادی و برابری که در برنامه‌اش هست. بدبینها می‌گویند شما نمی‌توانید رژیم را سرنگون کنید در آخرین سفرم در اشرف خانم رجوی این سؤال چالشی را جواب داد که می‌توان و باید می‌توان و باید این رژیم را در تهران سرنگون کنیم. یکی از موهبتهایی که من دریافت کردم کمی فارسی از شما یاد گرفتم جواب را گرفتم سرنگونی راحت نیست نیاز به جنگ دارد آیا شما حاضر هستید حاضر حاضر حاضر خدا به شما نعمت بدهد.

 

اسقف بیشاب رابرت استرنز:

اسقف بیشاب رابرت استرنز

چرا یک اسقف مسیحی در نیویورک برایش مهم است که چه چیزی در ایران اتفاق می‌افتد برای ما مهم است که آن چیزی که در ایران اتفاق می‌افتد چونکه موضوع ایران به همه جهان مربوط می‌شود مسأله آزادی مسأله حقوق‌بشر است و اکنون زمان تغییر در ایران است. مردم با اعتقادات مختلف می‌توانند با هم در رابطه با این هدف گردهم بیایند و متحد شوند. زمان آن است که استبداد و این حاکمان مستبد و رئیسی برکنار شوند و بروند. این قاتل کشتار جمعی نباید به او پودیم برای سخنرانی داده شود در ملل‌متحد ما امروز صدایمان را بالا می‌بریم و می گوییم رئیسی باید برود و او باید برود.

امروز ما در خاورمیانه جدیدی هستیم... ولی رژیم حاکم بر ایران خواهان این است که ترس و وحشت اعمال کند و تفرقه ایجاد کند و تهدیدی برای کل جهان باشد ولی ما می‌گوییم نه و برنامه ۱۰ماده‌ای مریم رجوی مسیر رو به‌جلو است برای آینده ایران و ما اعلام می‌کنیم که اکنون همان زمانی است که باید به اجرا گذاشته شود.

دوستان عزیز من، تاریخ به ما آموخته است که در نهایت شرارت نابود خواهد شد و من امروز به شما بگویم که می‌دانم تغییر دارد به‌سرعت فرامی‌رسد در ایران چطور این را می‌دانم چون که شما امروز سوار قطار هواپیما شدید از طریق متروها و روزبه‌روز صدایتان را با امید بلند کردید و با اعتقاد بلند کردید و تلاش کردید که مردم ایران را آزاد کنید و من می‌دانم که در آسمانها دعاهای شما شنیده می‌شود و به‌زودی زود خواهیم دید که دیوارهای شرارت فرو خواهد ریخت و آزادی برای مردم ایران به ارمغان خواهد آمد...

من هم می‌گویم سال آینده ما در ایران آزاد در تهران آزاد گردهم خواهیم آمد و اکنون زمان آزادی فرا رسیده و خدا شما را حفظ کند.

کشیش دکتر مارکوس میراندا:

کشیش دکتر مارکوس میراندا

یکبار دیگر من مانند همه مسیحیان در کنار مردم ایران می‌ایستم مبارزه تمام نشده ولی من احساس می‌کنم که داریم به لحظه تحقق آرزوی میلیونها تن از مردم ایران نزدیک می‌شویم. آرزوی آزادی برابری مطبوعات مذهب در ایران. رئیسی و این رژیم استبدادی هم‌چنان از اعدام و زندان برای به سکوت کشاندن مردم ایران استفاده می‌کنند. ولی این دیگر خیلی طول نخواهد کشید قیام شروع شده است و دیگر متوقف نخواهد شد همین الآن که ما اینجا ایستاده‌ایم قیام ادامه دارد قیام متوقف نخواهد شد تا وقتی که آزادی در ایران به پیروزی برسد.

به تازگی یک زن جوان به‌نام مهسا امینی به‌قتل رسید این چه نیروی پلیسی است که این زن را به‌اصطلاح به‌خاطر پوشش اش به‌قتل رساند چقدر باید اجازه بدهیم این قتلها اتفاق بیفتد؟ مردم بزرگ ایران شایسته بهتر از این هستند آنها فقط خواهان حقوق بنیادین بشر حقی برای همه انسان‌ها هستند خدا شما را حفظ کند خدا مردم ایران را حفظ کند.

 

تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک علیه حضور رئیسی جلاد

 

تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک علیه حضور رئیسی جلاد - 0

تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک علیه حضور رئیسی جلاد - 1
 

تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک علیه حضور رئیسی جلاد - 0

تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک علیه حضور رئیسی جلاد - 1

تظاهرات ایرانیان آزاده در نیویورک علیه حضور رئیسی جلاد - 2