لاهه - مقابل پارلمان هلند بزرگداشت شهیدان قیام با حضور ژان اپینگ نماینده پارلمان

 

درک ژان اپینگ نماینده پارلمان هلند خطاب به تظاهر کنندگان گفت: ما دوباره دور هم جمع شده‌ایم، در حالی‌که قیام در ایران هم‌چنان ادامه دارد و ما شاهد قربانیان زیادی هستیم. رژیم حاکم یک رژیم وحشی است. ما هم‌چنین شاهد کشته شدن کودکان هستیم. سپاه پاسداران در واقع گارد حفاظتی اس اس‌ها در ایران است. این گارد حفاظتی اس اس در نظام نازی سابق بود که قربانیان زیادی گرفت. ما شاهد این هستیم که سپاه پاسداران همه جا در حال قتل و کشتار است. این چیزی است که ما هم‌اکنون در پارلمان هلند انرا می‌دانیم. من خودم بیست سالی در تجمعات شما شرکت می‌کنم ولی اکنون بسیار خوشحال هستم که احزاب دیگر هم خود را درگیر این مسأله کرده‌اند. این چیزی نیست جز انجام وظیفه برای تغییر در ایران نیست. به زبان دیگر به‌معنی حمایت از افرادی است که در قیام شرکت می‌کنند

اکنون در پارلمان یک لایحه مورد بحث است که من هم آنرا مورد تأیید قرار داده و امضا کرده‌ام، که سپاه پاسداران را به‌عنوان یک سازمان تروریستی مورد شناسایی قرار می‌دهد. در صورتی که اعضای آن به کشور هلند بیایند دستگیر و مورد محاکمه قرار می‌گیرند. بدین وسیله ما کمک ناچیز خودمان را تقدیم شما می‌کنیم.

نماینده پارلمان هلند افزود: رژیم ایران از طریق سفارت خود فشارهای مختلف به افرادی مثل شما وارد می‌کند و دست به آزار و اذیت می‌زند. حتی دست به ارتکاب قتل می‌زند. مثل آن چیزی که در حمله تروریستی در پاریس شاهد بودیم. می‌دانیم که تعدادی از این افراد دستگیر شده و مورد محاکمه قرار گرفته‌اند. کاری که در حال حاضر رژیم ایران انجام می‌دهد این است که توریستهایی را که به ایران می‌روند دستگیر کرده و از آنان به‌عنوان گروگان استفاده می‌کند. بدین وسیله افرادی را که قصد ترور داشتند با این گروگانها معاوضه می‌کند. ما به شهروندان هر کشوری هشدار می‌دهیم که به ایران نروند چرا که شما آنجا امنیتی ندارند. ما در خدمت شما هستیم تا صدای شما را در پارلمان منعکس کنیم. هر کاری که می‌توانیم می‌کنیم تا وزیر خارجه و نخست‌وزیر هلند در دست به اقداماتی علیه رژیم ایران بزنند. شما به فعالیت‌ها‌یتان ادامه دهید و روشن سازید که مردم ایران در برابر این رژیم قاتلان مقاومت می‌کند.