لکوموتیو لیست گذاری سپاه پاسداران به راه افتاده

 

موضوع سرکوب خونین قیام آفرینان طی سه ماه گذشته از سوی سپاه پاسداران اکنون در منطق خود به‌ضرورت هرچه بیشتر برای لیست گذاری این ارگان سرکوبگر و مردم‌کش از سوی جامعه جهانی راه برده است.

سخن از واقعیتی است که اکنون می‌توان چشم‌انداز آن را در میان احزاب، پارلمان‌ها، شخصیت‌ها و سازمان‌های مدافع حقوق انسانی و حتی نزدیک‌ترین شرکای تجاری آخوندی مشاهده نمود.

به‌یقین راه افتادن لکوموتیوی بنام ضرورت لیست گذاری سپاه پاسداران که همواره مورد تأکید مقاومت ایران، خانواده‌های قربانیان و زندانیان سیاسی بوده، قدمی مثبت برای کمک به حقوق بشر و جنبش دموکراتیک در ایران و همچنین رسیدن به صلح و آرامش در منطقه بحرانی خاورمیانه تا شاخ آفریقا، آمریکای جنوبی و اروپا می‌باشد.

سخن از خواسته بحقی است که بکرات از سوی خانم مریم رجوی برآن تاکید ویژه شده است.
برای نمونه ایشان در سخنانی خطاب به نمایندگان پارلمان بلژیک تأکید کرده‌اند: «در این شرایط مردم ایران انتظار دارند که جامعه بین‌المللی و به‌ویژه کشورهای اروپایی حق مردم برای دفاع از خود و سرنگونی این رژیم را به رسمیت بشناسند. وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار دهید و مزدورانش را از کشورهایتان اخراج کنید».
.
در تازه‌ترین مورد نیز مجلس فدرال در آلمان طی نشستی فرا حزبی، خواستار لیست گذاری سپاه پاسداران از سوی اتحادیه اروپا گردیده است.
در این راستا بسیاری از نمایندگان در بوندستاگ، ضمن محکوم نمودن ابعاد وحشی‌گری از سوی خامنه‌ای علیه قیام آفرینان و معترضین و همچنین اعدام‌های اخیر در ایران، بر ضرورت لیست گذاری سپاه پافشاری نموده‌اند.

برای نمونه سخنگوی امور خارجی فراکسیون احزاب مسیحی در پارلمان آلمان طی سخنانی «خواستار تشدید فشار و تحریم‌ها علیه رژیم جمهوری اسلامی و قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در لیست سیاه گروه‌های تروریستی شد». (سایت مجاهدین خلق 26 آذر 1401)

یک نماینده دیگر از حزب سوسیال دموکرات ضمن ملحق شدن به خواسته‌های دیگر نمایندگان تأکید کرد: «در کابینه آلمان در مورد ایران بحث زیادی صورت گرفته و برخی تصمیمات اتخاذشده‌اند و برخی در هنوز در حال بررسی است. من نیز می‌خواهم تا سپاه پاسداران و دادستان‌ها و قضات دخیل در پرونده‌های اعتراضات را در لیست تروریستی ببینم».

چنین درخواست به حقی نیز از سوی نمایندگان پارلمان هلند خطاب به دولت این کشور مطرح گردیده است. در گزارش فوق ازجمله آمده است: «نمایندگان پارلمان پادشاهی هلند، علاوه بر اعلام این خواسته که سپاه پاسداران در «سیاهه (لیست) گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا» قرار بگیرد، خواهان آن شدند که «همه» نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز تحریم شوند».

 در نمونه‌ای دیگر بخشی از اعضاء پارلمان اروپا در یک اکسیون مشترک ضمن حمایت از انقلاب دموکراتیک مردم ایران، به لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران توسط اتحادیه اروپا فراخوان داده‌اند.

پیش‌تر نیز وزیر خارجه سابق سوئد ضمن محکوم کردن اعدام‌های اخیر در ایران، از جامعه بین‌الملل خواستار لیست گذاری سپاه پاسداران به‌عنوان «یک سازمان تروریستی» شده بود.

همچنین باب بلکمن، نماینده پارلمان انگلیس نیز در یک نشست فرا حزبی و در همبستگی با مقاومت ایران تأکید کرده است: «من از تحریم مقامات رژیم حمایت می‌کنم. ما باید کل سپاه پاسداران را تحریم کنیم و اموالش را مسدود کنیم تا این اموال توسط مردم ایران مورداستفاده قرار گیرد».
لازم به یادآوری است که اتحادیه در آبان ماه امسال نیز «۵» تن از فرماندهان ارشد در سپاه مردم‌کش پاسداران ازجمله: «پاسدار حسین سلامی سرکرده سپاه پاسداران، پاسدار وحیدی وزیر کشور، پاسدار حاجی‌زاده سرکرده هوافضای سپاه پاسداران، پاسدار حیدری سرکرده نیروی زمینی سپاه پاسداران، وحید مجید رئیس پلیس سایبری» را لیست گذاری کرده است..

 

برای مطالعه سایر مطالب گزیده ها اینـجـا را کلیک کنید