قیام ایران –پارلمان‌های اروپایی به خواست تحریم سپاه می‌پیوندند

 

با گذشت صد روز از قیام توده‌های به‌جان‌آمده علیه دیکتاتوری ولی‌فقیه و با نیم‌نگاهی به روند سرکوب خونینی که از سوی سپاه مردم‌کش پاسداران در شهرهای میهن صورت می‌گیرد، اکنون شاهد پیوستن بسیاری از نمایندگان در پارلمان‌های اروپایی به خواست مردم و مقاومت ایران مبنی بر «تحریم و لیست گذاری» سپاه پاسداران هستیم.

در تازه‌ترین نمود ۴۳ تن از نمایندگان در مجلس فدرال آلمان طی بیانیه‌ای ازجمله «خواستار آزادی زندانیان سیاسی در ایران، اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه کارگزاران نظام و قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی شده‌اند».

این گزارش در ادامه می‌افزاید: « این نمایندگان تأکید می‌کنند رژیمی که برای دفاع از خود در برابر ملتش فقط به ترور خودسرانه متوسل می‌شود هرگونه مشروعیتی را ازدست‌داده است». (سایت مجاهدین خلق ۲ دی‌ماه ۱۴۰۱)

سخن از روندی منطقی و در حمایت حقوق بشر و کنوانسیون‌های جهانی می‌باشد که روزانه از سوی چکمه پوشان ولایت به‌طور سیستماتیک نقض می‌گردد. سرکوب خونین معترضین، سر به نیست کردن قهری فعالان سیاسی، مدنی، خبرنگاران، دانشجویان، و یا وجود شکنجه و صدور و اجرای احکام اعدام و امنیتی نمودن جامعه تماماً در این چارچوب قراردادند.

همچنین باید به نقش بلامنازع سپاه پاسداران در سرکوب‌های خونین اخیر اشاره نمود. ابعاد جنایات از سوی این ارگان مردم‌کش به حدی است که اکنون در بسیاری از شهرها فریادهای «بسیجی، سپاهی، داعش ما شمائید» سر داده می‌شود.

بدین سان جامعه دردمند ایران آدرس و مشخصات یکی از اصلی‌ترین و خون ریز ترین پایه‌های حاکمیت خامنه‌ای را به جهان نشان می‌دهد.

در راستای لیست گذاری سپاه پاسداران نیز روز گذشته اکثریت نمایندگان در مجلس هلند خواستار «قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا» گردیدند.

درتوئیتی که از سوی پارلمان هلند منتشر گردیده ازجمله آمده است: «رژیم جمهوری اسلامی از طریق سپاه پاسداران به سرکوب شدید اعتراضات سراسری جاری اقدام می‌کند».

پیش‌تر نیز بخشی از اعضاء پارلمان اروپا در یک اکسیون مشترک ضمن حمایت از انقلاب دموکراتیک مردم ایران، به لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران توسط اتحادیه اروپا فراخوان داده بودند.

فریادهای اعتراض علیه سپاه پاسداران در اتحادیه اروپا در حالی است که سیاست کلی از سوی این اتحادیه برای لیست گذاری سپاه پاسداران همچنان بر پایه «چرتکه» انداختن استوار می‌باشد!

دلایل موهومی مبنی بر اینکه «مبانی قضائی» برای لیست گذاری این ارگان تروریستی که دستانش نه‌تنها در خون هزاران شهروند ایرانی، بلکه در سراسر جهان آغشته می‌باشد، اساساً دارای هیچ توجیه قانونی نیست.

کافی است تا در این رابطه نیم‌نگاهی به کارنامه خونین سپاه و نیروی تروریستی قدس در سراسر جهان و یا مشارکت آشکار آن در جنگ علیه مردم اوکراین انداخت، تا به‌ضرورت لیست گذاری علیه مهم‌ترین پایه قدرت برای خامنه‌ای رسید.

همچنین روند مماشات از سوی اتحادیه اروپا در حالی است که وزارت خزانه‌داری آمریکا در تازه‌ترین بیانیه خود از لیست گذاری علیه «۷ تن» دیگر از مقامات رژیم و فرماندهان سپاه پاسداران خبر داده است.

در این بیانیه ازجمله تأکید شده است: «محمدکاظمی فرمانده سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عباس نیل‌فروشان معاون عملیاتی سپاه، محمدجعفر منتظری دادستان کل جمهوری اسلامی، مسلم معین رئیس ستاد فضای مجازی بسیج که بر کنترل و سانسور فعالیت‌های آنلاین ایرانیان نظارت دارد، حسین معروفی معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج، حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران و سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان» در لیست جدیدترین تحریم‌ها قرارگرفته‌اند.

مضافاً براین روند نیز، دولت انگلیس از زمان شروع قیام‌ها در ایران طی سه ماه گذشته، «۴۰ مقام» رژیم آخوندی را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرده است.