سخنرانی خانم مریم رجوی در اجلاس دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا با حضور نمایندگان گروههای مختلف پارلمانی


سخنرانی خانم مریم رجوی
در اجلاس دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا
با حضور نمایندگان گروههای مختلف پارلمانی

خانم رجوی
برای سالیان مبلغان مماشات و متحدان رژیم
منکر این بودند که مردم ایران خواستار تغییر رژیم هستند
ولی امروز با این قیام سراسری هیچ کس نمی‌تواند منکر شود
 که مردم خواهان سرنگونی هستند

در قیام ماه‌های اخیر مردم ایران شعار دادند
که نه دیکتاتوری قبلی را می‌خواهند نه دیکتاتوری کنونی
بلکه در پی آزادی و دموکراسی هستند

پتراس استراویچیوس
نماینده پارلمان اروپا از لیتوانی
عضو کمیسیون خارجه و زیر کمیته دفاع و امنیت
و عضو کمیسیون حقوق بشر پارلمان اروپا

پتراس استراویچیوس نماینده پارلمان اروپا از لیتوانی
خب، در واقع یک خط بسیار واضح از سوی پارلمان اروپا وجود دارد که خواستار تمدید و گسترش یک لیست جدید تحریم‌ها به افراد و نهادهای مسئول نقض حقوق بشر و اعضای خانواده آنها، از جمله علی خامنه‌ای، ولی فقیه، رئیس جمهور ابراهیم رئیسی و دادستان کل احمد جعفر منتظری، و همه بنیادها که به نحوی با جنایات و اقدامات مقامات ایرانی مرتبط هستند.
و یک خط بسیار ویژه برای سپاه پاسداران ایران و نیروهای تابعه آن اختصاص داده شده است بعد از اینکه خواستیم آنها در لیست تروریستی قرار داده شوند. بنابراین قطعنامه تصویب شد. ما دستورات نماینده عالی جوزف بورل را شنیدیم که گامی به سوی لیست گذاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برنداشت که حرکتی به جلو برای قرار دادن آن در لیست تروریستی باشد. او تصمیم خود را به ورود دادگستری و دادگاه‌های اروپا مشروط کرد.
اما همه ما می دانیم که ژنرال سلیمانی در لیست تروریستی قرار داشت و او بخشی از همین سپاه پاسداران بود.
بنابراین ما تصمیم سیاسی خود را گرفتیم و قویاً معتقدیم که اقدامات بیشتری باید انجام شود
بنابراین به همین دلیل است که ما به موضع آقای بورل توجه کردیم ولی فکر نمی‌کنم موضع نهایی اتحادیه اروپا باشد.
من بسیار مشتاق ادامه بحث‌هایمان و احتمالاً تصمیماتی هستم که بتواند تصمیممان (قطعنامه) را بیشتر پیش ببرد.
به همین دلیل است بسیار مهم است که موضع مشترک خود را داشته باشیم و اقدامات خود را برای آینده پیش بینی کنیم. یک بار دیگر از همه شما تشکر می‌کنم که در این جلسه شرکت کردید.
با اجازه شما، من از رئیس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران ائتلافی از اپوزیسیون دموکراتیک ایران، خانم مریم رجوی، دعوت می‌کنم که برای ما سخنرانی کنند. و بعد از این سخنرانی، در موقعیتی خواهیم بود که تبادل نظر داشته باشیم.

سخنرانی خانم مریم رجوی در اجلاس دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا با حضور نمایندگان گروههای مختلف پارلمانی


دیدار شما و فرصت گفتگو با شما مایه خوشوقتی است.
ابتدا از تلاش‌های شما در حمایت از قیام مردم ایران صمیمانه قدردانی می‌کنم.
قیام ایران تحول بزرگی است که ثبات استبداد دینی را به‌هم زده و نیروی اجتماعی عظیمی به‌میدان مبارزه آورده که سرنگونی رژیم را تضمین می‌کند. این تحول، آینده ایران و خاورمیانه را دگرگون می‌کند.
می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و درباره سه موضوع صحبت کنم:
نخست این که چرا سیاست تاکنونی اتحادیه اروپا دیگر نمی‌تواند ادامه پیدا کند؟
دوم:‌ حلقه مفقوده سیاست اروپا چیست؟‌
و سوم: چشم‌انداز قیام و تلاش‌های رژیم برای به‌شکست کشاندن آن.
ابتدا باید بگویم که چرا اتحادیه اروپا باید سیاستش را نسبت به‌ایران تغییر دهد؟ خواست مردم ایران برای تغییر رژیم به صورت یک قیام بزرگ و پردوام ظاهر شده. رژیم پاسخ آن را با قتل دست کم ۷۵۰ نفر و دستگیری و شکنجه ۳۰ هزار نفر داده است.
برای سالیان متحدان رژیم ایران و مبلغان سیاست مماشات خواست مردم ایران برای تغییر را انکار می‌کردند. ولی امروز هیچ‌کس نمی‌تواند این واقعیت را کتمان کند که مردم ایران خواهان سرنگونی این رژیم هستند.
همان‌طور که پارلمان اروپا در قطعنامه هفته گذشته تصریح کرد اتحادیه اروپا باید دست به اقدامات عملی مؤثر ازجمله نام‌گذاری سپاه پاسداران به‌عنوان یک موجودیت تروریستی بزند. نام‌گذاری سمبلیک افراد، در شرایط کنونی دیگر مؤثر نیست.
در کشورهای منطقه هیچ جنگ و جنایت تروریستی بزرگی نیست که سپاه پاسداران عامل مستقیم یا نیروی پشتیبان آن نباشد. در داخل ایران، کمتر جنایتی است که سپاه منشأ آن نباشد.
ما از سالها پیش مکرراً بر ضرورت نام‌گذاری سپاه تأکید داشتیم. در آلمان در مارس ۲۰۱۰ از جانب مقاومت ایران دولت‌های غربی را به قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی فراخواندم. انحلال این نیروی اهریمنی یکی از مبرم‌ترین موضوعاتی است که شورای ملی مقاومت در برنامه خود از سال ۱۳۶۰ اعلام کرده است.

سپاه عامل اصلی سرکوب در ایران است. بنابراین قیام‌کنندگان در ایران لیست گذاری سپاه را به‌عنوان شاخص ایستادن در کنار مردم ایران می‌بینند. به همین دلیل مردم ایران قویاً از قطعنامه تصویب‌شده در پارلمان اروپا حمایت می‌کنند.
موضوع دوم حلقه مفقوده در سیاست اتحادیه اروپاست. سالیان است که سیاست اتحادیه اروپا بر پایه تعامل با رژیم آخوندهاست. آن روی سکه این سیاست، نشنیدن صدای مردم و مقاومت ایران است. سیاست اتحادیه اروپا، نه تنها برای مردم ایران بلکه برای اروپا هم مخرب بوده است. به تعداد اتباع اروپایی یا دو تابعیتی که هم اکنون در ایران بعنوان گروگان نگهداشته می‌شوند، نگاه کنید.. عدم حسابرسی اروپا از رژیم به آن جواز مصونیت برای جنایاتش علیه مردم ایران و مصونیت برای تروریسم در اروپا و گروگانگیری داده است.
عدم لیست گذاری سپاه پاسداران در این هفته بخشی از سیاست مماشات و تکیه بر تحلیلهای بی پایه است که از جانب رژیم ابداع شده است.
تصویر غلط یک رژیم با ثبات و قدرتمند و انکار وجود یک آلترناتیو دموکراتیک برای رژیم توجیه‌کننده ادامه سیاست مماشات با رژیم بوده است.
سومین موضوع چشم‌اندازی است که این قیام برای آینده ترسیم کرده است. مردم ایران به‌روشنی نشان دادند که آینده‌یی بر اساس آزادی و دمکراسی و یک جمهوری مبتنی بر ارزش‌های دمکراتیک می‌خواهند.
مقامات رژیم بعد از سالها که می‌خواستند این‌طور وانمود کنند که مقاومتی در ایران وجود ندارد، در ماه‌های اخیر، در مورد نقش کانون‌های شورشی مجاهدین مجبور به اذعان شده‌اند.
بنابراین رژیم متمرکز نابود کردن سازمان مجاهدین و مقاومت ایران است. به این منظور، علاوه بر سرکوب و اعدام و شکنجه در داخل، کارزار پخش اطلاعات غلط و شیطان سازی علیه مقاومت درصحنه سیاسی را تشدید کرده است.
رژیم می‌خواهد چنین القا کند که یک آلترناتیو پایدار و دمکراتیک وجود ندارد و مدعی است که نتیجه سرنگونی رژیم بازگشت به دیکتاتوری سابق و یا هرج‌ومرج است. اما مردم ایران در این قیام نشان دادند که این ادعا غلط بوده است. اتحاد مردم ایران و وجود یک مقاومت گسترده مردمی دعوی هرج‌ومرج در ایران را نفی می‌کند.
مردم ایران به‌خوبی می‌فهمند که نظام سلطنتی در ایران بر خلاف نظام‌های سلطنتی در اروپا در دو قرن گذشته مظهر دیکتاتوری در ایران بوده است.
نیروهای ضد دموکراتیک هر دو رژیم گذشته و حال، در یک‌طرف جبهه می‌گیرند جبهه دیکتاتورها. شاه چهار سال پیش از سرنگونی، رسماً نظام تک‌حزبی را اعلام کرد و گفت: کسی که وارد این حزب نشود جایش یا زندان است یا خارج از کشور. او دیکتاتوری را به بالاترین درجه رساند و بدین ترتیب راه به قدرت رسیدن خمینی را هموار کرد. در اصل ولیعهد واقعی شاه، خمینی بود.
اما در قیام ماه‌های اخیر، مردم ایران هزاران بار شعار داده‌اند که نه دیکتاتوری قبلی را می‌خواهند نه دیکتاتوری کنونی و در پی آزادی و دمکراسی هستند.
نمایندگان محترم،
زمان یک سیاست جدید از سوی اتحادیه اروپا فرارسیدهاست.
نام‌گذاری تروریستی سپاه سالهاست که خواست مبرم مردم ایران است. حال نمایندگان مردم اروپا نیز به آن فراخوان داده‌اند. پاسخ نماینده عالی به ابتکار شما برای نام‌گذاری سپاه شرم‌آور است. خودداری اتحادیه اروپا از اجرای قطعنامه شما سرخم کردن در مقابل یک رژیم تروریستی است.
تصمیم نام‌گذاری سپاه یک تصمیم سیاسی توسط دولت‌های اروپایی است و آن‌طور که گفته‌شده نیاز به تصمیم دادگاه ندارد بنابراین هرگونه بهانه در این رابطه قابل‌قبول نیست.
وزیر خارجه رژیم روز دوشنبه گفت که نماینده عالی او را مطمئن ساخته که اتحادیه اروپا سپاه را نام‌گذاری نمی‌کند و قطعنامه مجلس اروپا را یک نمایش خواند.
ادعای همدردی با معترضین ایرانی کرد و هم‌زمان خودداری از اقدام علیه سرکوبگر اصلی آن‌ها تحت بهانه‌های واهی بی‌صداقتی است. این بی‌عملی اتحادیه اروپا به‌مثابه ادامه سیاست مخرب استمالت و بی‌احترامی به خواست مردم اروپا می‌باشد که توسط نمایندگان آن‌ها بیان‌شده است.
من از شما می‌خواهم که به تلاش‌های تحسین‌برانگیز خودتان برای خاتمه دادن به این سیاست استمالت ادامه بدهید و از اتحادیه اروپا بخواهید که سپاه را در لیست قرار دهد.
علاوه براین زمان آن است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفارت‌خانه‌های رژیم در اروپا را که کار آن‌ها تسهیل فعالیت‌های تروریستی در اروپا و توجیه سرکوب قیام‌کنندگان در ایران است، تعطیل کنند مردم ایران سرنگونی رژیم را به اتکای قیام و مقاومت خود انجام می‌دهند
آن‌ها خواهان یک جمهوری بر پایه جدایی دین و دولت، برابری زن و مرد و یک ایران غیرهسته‌ای است.
مقاومت ایران همواره گفته است:
نه به حکومت اجباری – نه به دین اجباری و نه به حجاب اجباری.
تغییر رژیم مسئولیت مردم ایران است اما انتظار دارند که دولت‌های غربی مبارزه مردم ایران برای سرنگونی رژیم و مشخصاً نبرد جوانان شورشگر با سپاه پاسداران تروریست و حق دفاع آنها را به رسمیت بشناسند.
از همه شما متشکرم.


اجلاس دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا با حضور نمایندگان پارلمان ۱۴۰۱۱۱۰۵