دست‌کم ۱۵ اعدام در هفته سوم اسفند

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

 

دست‌کم ۱۵ اعدام در هفته سوم اسفند

مرگ دو زندانی از جمله یک زندانی زن به‌دلیل عدم رسیدگی پزشکی

ماشین اعدام و کشتار خامنه‌ای در وحشت از شعله‌ور شدن قیام مردم، با سرعت کار می‌کند و دژخیمانش تنها در هفته سوم اسفند ۱۵ زندانی را به چوبه‌های دار سپردند.

یکشنبه ۲۱ اسفند علی مخان سیفی در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه و توحید رمضانی و نبی لنگرانی در زندان عادل‌آباد شیراز اعدام شدند.

روز ۲۰ اسفند ظفر هادی پور، نادر ابراهیم پور، یونس کولمرزی و یک زندانی دیگر در زندان مرکزی خرم‌آباد حلق‌آویز شدند.

روز ۱۹ اسفند صیاد فرامرزی، صالح قاسمی، منصور عبدای‌زاده و جلال سرداری فرد در زندان ارومیه و احمد باجیزهی در زندان عادل‌آباد شیراز حلق‌آویز شدند.

روز ۱۸ اسفند جلال سرداری فر در زندان مرکزی ارومیه و سه‌شنبه ۱۶اسفند میثم بهرامی و شه‌بخش استادی در زندان مرکزی بندرعباس به‌دار آویخته شدند.

روز ۱۷ اسفند یک زندانی به‌نام تقی‌زاده در زندان ارومیه با مشکلات قلبی مواجه شد و به‌دلیل تأخیر مأموران زندان در اعزام وی به بیمارستان جان خود را از دست داد. روز ۷ اسفند یک زندانی زن به‌نام سیده آمنه احمدی که از دو سال قبل دستگیر شده بود در زندان کانون اصلاح و تربیب سنندج در اثر مسمومیت شدید و عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داد.

سه‌شنبه ۱۶ اسفند یک هموطن بلوچ به‌نام محمد ریگی در پی تیراندازی نیروهای نظامی رژیم در زاهدان به‌قتل رسید.

مقاومت ایران بار دیگر بر ضرورت اقدام فوری ملل متحد و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو برای وادار کردن رژیم آخوندها به توقف اعدام و کشتار فرا می‌خواند. این رژیم باید از جامعه جهانی طرد شود، پرونده جنایتهایش به شورای امنیت ملل متحد ارجاع و سردمدارانش به‌خاطر چهار دهه نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت در برابر عدالت قرار گیرند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴ اسفند ۱‍۴۰۱ (۱۵ مارس ۲۰۲۳)