پیام خانم مریم رجوی به مراسم جشن سال نو ایرانی در مجلس انگلستان

 

مریم رجوی: در حالی که سال نو ایرانی را جشن می‌گیریم، تعهد خود را برای برقراری آزادی و دموکراسی در ایران تجدید می‌کنیم

نمایندگان محترم مجلسین انگلستان!
با نزدیک شدن سال نو ایرانی، می‌خواهم سلام‌ها و تشکراتم را از حمایت مستمر شما از مقاومت مردم ایران و نبردشان برای آزادی و دموکراسی ابراز کنم.
در ابتدا گرامی بداریم یاد دو دوست بزرگ مقاومت ایران را، بارونس بوتروید و سر دیوید ایمس. آنها امروز در میان ما نیستند اما یاد آنها همواره با ماست.
در حالی‌که زمستان به پایان می‌رسد و بهار فرا می‌رسد طبیعت شروع به شکوفایی می‌کند و حیات دوباره از راه می‌رسد. مردم ایران خواست خود را برای پایان دادن به دیکتاتوری و کسب آزادی به «بهار آزادی» تعبیر می‌کنند. این یک توصیف درست از آرمانهای مردم ایران برای آزادی و دموکراسی است.
مردم ایران به‌رغم چالشها و موانعی که با آن روبه‌رو بوده‌اند، شجاعانه به دفاع از حقوق خود و برای آینده‌یی روشن‌تر جنگیده‌اند. مهم است اشاره کنیم که مردم ایران هر شکلی از دیکتاتوری را رد می‌کنند، چه دیکتاتوری شاه و چه استبداد مذهبی.

آنها خواهان یک جمهوری دموکراتیک هستند که بتوانند آزادانه نظرات و عقاید خود را بیان کنند، احزاب سیاسی را شکل بدهند و انتخابات آزاد و عادلانه داشته باشند و در فرآیند تصمیم‌گیریها شرکت کنند و در صلح و سعادت زندگی کنند.
وضعیت ایران در نقطه حساسی قرار دارد. به‌رغم سرکوب وحشیانه، کانون‌های شورشی و جوانان شجاع ایرانی، فعالیت‌های خود را گسترش داده‌اند.
سه‌شنبه شب به‌رغم آماده‌باش رژیم، مردم در سراسر ایران رژیم را در جشن سنتی چهارشنبه‌سوری با آتش زدن و تخریب نمادهای رژیم به چالش کشیدند تا خشم خود علیه رژیم و خواست خود برای آزادی و دموکراسی را نشان بدهند.
در دو ماه گذشته روزانه دهها نماد سرکوب رژیم در شهرهای مختلف کشور منهدم شده است.

مسموم کردن دختران دانش‌آموز توسط رژیم ایران باعث برانگیختن اعتراضات زیادی در شهرهای سراسر ایران شد. رژیم می‌خواهد دختران ایران را که نقش تعیین‌کننده‌یی در قیام اخیر داشتند، مرعوب کند تا جلو موج اعتراضات را بگیرد. من هم‌چنین از فراخوان لرد آلتون برای تحقیقات فوری و شفاف توسط شورای حقوق‌بشر ملل متحد قدردانی می‌کنم.
رژیم فعلی از ارائه هر گونه راه‌حلی برای بحرانهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور ناتوان است. شرایط تغییر آماده است. اعتراضات سراسری به رهبری زنان شجاع ایران که از شهریورماه آغاز شد، دو واقعیت را برجسته می‌کند:
اول این‌که مردم ایران مصمم به سرنگونی رژیم آخوندی هستند. و دوم، رژیم ضعیف‌تر از هر زمان دیگر است. شرایط فعلی رژیم را ناچار کرده تا سرکوب را افزایش دهد و در عین‌حال کارزار اطلاعات غلط و شیطان‌سازی را علیه سازمان مجاهدین خلق ایران نیروی اصلی تغییر در ایران به راه بیندازد.

بعد از دیدار آقای دیوید جونز و آقای باب بلکمن از اشرف۳ و اعلام همبستگی و حمایت ۲۵۰ نماینده انگلستان، ما شاهد واکنش‌های مثبت زیادی از مردم ایران بودیم، در حالی که مقامات رژیم با خشم نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند.
دولت بریتانیا و غرب باید از مردم ایران با اقدامات عملی و نه فقط در حرف حمایت کنند. اولین قدم نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران است.
سفارتهای رژیم که پشتیبانی عملیات تروریستی رژیم در اروپا را می‌کنند، باید بسته شوند.
پروژه رژیم برای دستیابی به سلاح اتمی با سرعت ادامه دارد و سازمان ملل بایستی ۶ قطعنامه شورای امنیت را مجدداً فعال کند و تحریم‌های همه‌جانبه اعمال کند.

تعلل در نامگذاری تروریستی سپاه و تعلل در بازگرداندن قطعنامه‌های سازمان ملل، نتیجه‌اش فقط افزایش تروریسم و جنگ‌افروزی در خارج و فرصت دادن به دستیابی رژیم به سلاح هسته‌یی است. مباحث پارلمانی و سایر تلاش‌های شما برای نامگذاری سپاه پاسداران در لیست تروریستی یک یادآوری به دولت انگلستان و جامعه بین‌المللی در مورد ضرورت اتخاذ یک سیاست قاطع در قبال آخوندهاست. هدف مردم ایران سرنگونی تمامیت این رژیم است. و کسب آزادی که بدون تردید این امر محقق خواهد شد.
مایلم صمیمانه از حمایت قاطع شما از نبرد مردم ایران برای آزادی و دموکراسی تشکر کنم. تعهد مستمر شما برای پیشبرد دموکراسی و حقوق‌بشر در ایران، پیام قدرتمند امید را به مردم ایران منتقل می‌کند.

در حالی که ما سال نو ایرانی را جشن می‌گیریم، بیایید تعهد خود را برای برقراری آزادی و دموکراسی در ایران تجدید کنیم. باشد که این سال جدید، آزادی و دموکراسی را به مردم ایران و صلح و امنیت را به منطقه و جهان برگرداند.

بار دیگر از حمایت شما متشکرم با بهترین آرزوها برای سال جدید ایرانی.

 

برگرفته از سایت مریم رجوی