درگذشت اشرف نشان دیرین محمد صفا از حامیان مجاهدین خلق ایران در کانادا

 

اشرف نشان دیرین مقاومت آقای محمد صفا از حامیان مجاهدین خلق ایران، پس از چند دوره بیماری سخت روز پنجشنبه۱۶ شهریور ( ۷ سپتامبر ۲۰۲۳) دار فانی را وداع گفت. 
محمد صفا که از یک خانواده نسبتا فقیر در شهر اصفهان بود تحصیلات خود را در دانشگاه پلی تکنیک تهران در  رشته مهندسی مکانیک با موفقیت به پایان رساند. وی پس از یک دوره دو ساله دبیری در دبیرستانها به استخدام کارخانه ذوب آهن اصفهان درآمد و پس از گذراندن یک دوره تخصصی،  با سمت سرمهندس بخش مرکزی تولید آن مشغول به کار شد.
وی در آغاز انقلاب ضد سلطنتی در دفاع از حقوق کارگران شهر اصفهان به شدت فعال بود. در بحبوبه انقلاب او با اندیشه های سازمان مجاهدین خلق ایران آشنا شد و به هواداری از مجاهدین پرداخت و همراه با آنان با اندیشه ارتجاعی خمینی به مبارزه برخاست. 
محمد صفا به خاطر فعالیت های سیاسی در هواداری از مجاهدین در سال ۱۳۶۵ توسط پاسداران دستگیر و در زندان دستگرد اصفهان تا سال ۱۳۶۷ زندانی شد. با فاصله کوتاهی پس از آزادی از زندان از آنجا که در سال ۱۳۶۷ موج گسترده دستگیری های فعالان سیاسی و زندانیان سابق هر روز گسترده تر می شد درحالیکه تمام دارایی اش را رژیم آخوندی مصادره کرده بود ناچار به  ترک میهن شد. و درتمام سالیان در همه صحنه های نبرد با ملایان دژخیم در حمایت از مجاهدین و مقاومت حضوری پر رنگ داشت.


محمد صفا از سال ۲۰۲۲ که به بیماری سختی دچار شد ، چندین بار در بیمارستان بستری شد و پس از نبردی سخت با بیماری در روز پنج شنبه 7 سپتامبر 2023 به دیار رفیق اعلی شتافت . 

درگذشت این یار قدیمی مجاهدین را به فرزندان مجاهدش در اشرف ۳ تسلیت می گوییم

یادش گرامی باد.