نامهٔ ۳۱سناتور آمریکایی به‌وزیر دفاع این کشور: مجوز امنیتی آرین طباطبایی را فوراً به‌حالت تعلیق درآورید

۳۱سناتور آمریکایی طی نامه‌یی به‌ لوید آستین وزیر دفاع این کشور، خواهان تعلیق فوری مجوز امنیتی مأمور نفوذی رژیم آخوندی در پنتاگون شدند.

در این نامه که به‌ ابتکار سناتور راجر ویکر رئیس جمهوری‌خواهان در کمیتهٔ قوای مسلح سنا تهیه شده آمده است: « ما نگران این هستیم که فردی که گفته می‌شود به‌عنوان بخشی از عملیات اطلاعاتی وزارت‌خارجه ایران خدمت می‌کرده است، در حال حاضر در یک پست ارشد وزارت دفاع خدمت می‌کند. ما از شما می‌خواهیم برای اطمینان از این‌که این وزارت به‌خطر نیفتد، اقدامات فوری انجام دهید.

افشای شبکهٴ نفوذی‌های رژیم ایران

در مواضع حساس سیاسی و به‌اصطلاح کارشناسی در داخل دولت آمریکا و در اروپا

و به کار گرفتن مأموران نفوذی در برجام و انواع مأموریت‌ها

شامل شیطان‌سازی از مجاهدین

 

نامهٔ ۳۱سناتور آمریکایی به‌وزیر دفاع این کشور

ما از شما می‌خواهیم مجوز امنیتی طباطبایی را فوراً به‌حالت تعلیق درآورید

همان‌طور که وزارت‌خارجه با سرپرست سابق او رابرت مالی انجام داد

 

ما این‌را بی‌وجدانی می‌دانیم که یک مقام ارشد وزارت دفاع

به‌رغم مشارکت ادعاییش در یک عملیات اطلاعاتی حکومت ایران

هم‌چنان به‌حضور در یک سمت حساس ادامه بدهد

 

سؤال‌های ۳۱سناتور از وزیر دفاع آمریکا

  • در چه تاریخی وزارت دفاع متوجه شد که خانم طباطبایی به‌عنوان بخشی از طرح کارشناسان ایران مرتبط با حکومت ایران خدمت کرده است؟
  • در چه تاریخی مجوز امنیتی به‌خانم طباطبایی اعطا شد و کدام نهاد پشتیبان، برای اعطای مجوز امنیتی به‌خانم طباطبایی تصمیم‌گیری کرد؟
  • آیا مجوز امنیتی خانم طباطبایی مورد بررسی مجدد دوره‌یی قرار گرفته است؟
  • آیا خانم طباطبایی تحت هر گونه غربالگری ضد جاسوسی اضافی قرار گرفته است؟
  • آیا خانم طباطبایی در (پرسش‌نامهٔ امنیتی) خود، مخاطبینش را با موارد زیر فهرست کرده است:

الف. جواد ظریف وزیر خارجه سابق رژیم ایران

ب. عدنان طباطبایی

ج. مصطفی زهرانی رئیس اتاق فکر «مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی» رژیم ایران

و/یا سعید خطیب‌زاده سخنگوی سابق وزارت‌خارجه رژیم ایران؟

 

چارلز گرسلی، مایک کراپو، جان کورنین، لیندزی گراهام، جان باراسو، جیم ریش، مارکو روبیو، ران جانسون، تیم اسکات، تد کروز، دب فیشر، شلی مور کاپیتو Shelley Moore Capito، جیمز لنکفورد، تام کاتن، مایکل راندز، تام تیلس، جونی ارنست، دن سولیوان، تاد یانگ، جان کندی، کوین کرمر ، ریک اسکات، راجر مارشال، بیل هگرتی، تامی تابرویل، مارک‌وین مولین Markwayne Mullin، تد باد، اریک اشمیت، کیتی بوید بریت  و تیت ریکتس 

۳۱ سناتور آمریکایی از جمله جان کورنین، لیندزی گراهام، جان باراسو، جیم ریش، مارکو روبیو، ران جانسون، تیم اسکات، تد کروز، جیمز لنکفورد، تام کاتن، تام تیلس، جونی ارنست، تاد یانگ، جان کندی، ریک اسکات، راجر مارشال و بیل هگرتی،

طی نامه‌یی به‌لوید آستین وزیر دفاع این کشور، خواهان تعلیق فوری مجوز امنیتی زن مأمور در پنتاگون شدند.

در این نامه که به‌ابتکار سناتور راجر ویکر رئیس جمهوریخواهان در کمیتهٔ قوای مسلح سنا تهیه شده آمده است: «ما نگران این هستیم که فردی که گفته می‌شود به‌عنوان بخشی از عملیات اطلاعاتی وزارت‌خارجه ایران خدمت می‌کرده است، در حال حاضر در یک پست ارشد وزارت دفاع خدمت می‌کند. ما از شما می‌خواهیم برای اطمینان از این‌که این وزارت به‌خطر نیفتد، اقدامات فوری انجام دهید.

سمافور روز سه‌شنبه ۲۶سپتامبر گزارش داد که آرین طباطبایی که در حال حاضر به‌عنوان رئیس ستاد دستیار وزیر دفاع در امور عملیات ویژه و جنگهای محدود فعالیت می‌کند، بخشی از ابتکار به‌اصطلاح کارشناسان ایران است که «مقام‌های ارشد وزارت‌خارجه (رژیم) ایران آن‌را [در] تلاشی بی‌سر و صدا برای تقویت وجهه و مواضع (حکومت) تهران در مورد مسائل امنیتی جهانی – به‌ویژه برنامه اتمی آن، آغاز کردند».

بر اساس ارتباطاتی که سمافور بررسی کرد، خانم طباطبایی پس از ملاقات با یک دیپلمات (رژیم) ایران مقیم آلمان در پراگ، با پیوستن به ابتکار مرتبط با حکومت ایران در اوایل سال۲۰۱۴ موافقت کرد. دست‌کم در دو نوبت، خانم طباطبایی «قبل از شرکت در برنامه‌های سیاسی با وزارت‌خارجهٔ (رژیم) ایران تماس گرفت». این گزارش هم‌چنین نشان می‌دهد که خانم طباطبایی به‌طور بالقوه به‌دنبال نظر حکومت ایران دربارهٔ یک جلسهٔ توجیهی کنگره بود که در ژوئیهٔ ۲۰۱۴ به‌آن دعوت شده بود. نگرانی‌ها در مورد خانم طباطبایی چیز جدیدی نیست. در مارس۲۰۲۱، اندکی پس از انتصاب خانم طباطبایی به‌عنوان مشاور ارشد در معاونت کنترل تسلیحات و امنیت بین‌الملل وزارت‌خارجه، مخالفان ایرانی به‌سابقه طولانی خانم طباطبایی در تکرار استدلال‌های رژیم ایران اشاره کردند. در آوریل۲۰۲۱، چند تن از اعضای مجلس نمایندگان خواهان بازنگری مجوز امنیتی خانم طباطبایی شدند. در پاسخ، دولت بایدن این اتهامات را رد کرد و آن‌را «تهمت و افترا» خواند. با این حال، تازه‌ترین اتهامات گزارش‌شده توسط سمافور نشان می‌دهد که خانم طباطبایی ممکن است رابطه‌یی با رژیم ایران داشته که بسیار فراتر از آن چیزی باشد که حتی شدیدترین منتقدان او ادعا می‌کردند.

۳۱سناتور آمریکایی در ادامهٔ نامهٔ خود، تأکید کرده‌اند: «با توجه به‌این حقایق، ما این‌را بی‌وجدانی می‌دانیم که یک مقام ارشد وزارت‌خانه به‌رغم مشارکت ادعاییش در یک عملیات اطلاعاتی حکومت ایران، هم‌چنان به‌حضور در یک سمت حساس ادامه بدهد. از شما می‌خواهیم که مجوز امنیتی خانم طباطبایی را فوراً به‌حالت تعلیق درآورید، همان‌طور که وزارت‌خارجه با سرپرست سابق او، رابرت مالی انجام داد».