تحریم بانک های رژیم باقی می مانند

با نزدیک شدن موعد توافق احتمالی هسته ای میان کشورهای ۵ بعلاوه یک با رژیم آخوندی، خبرگزاری رویتر در گزارش مبسوطی ضمن طبقه بندی تحریم ها علیه دیکتاتوری ولی فقیه، اعلام کرد که « بانک های خارجی حتی پس از توافق احتمالی نیز به ایران بازنخواهند گشت».

اعلام این خبر درحالی است که ولی فقیه طلسم شکسته در تلاش برای برداشتن فوری تحریم ها، بویژه تحریم های مالی و دستیابی مجدد به منابع پولی برای صدور سرکوب و تروریسم می باشد.
وضعیت مالی رژیم بقدری بحرانی است که برای نمونه پاسدار جعفری فرمانده سپاه سرکوبگر پاسداران (خبرگزاری حکومتی ایسنا 5 اردیبهشت 1392) با اشاره به تاثیرات تحریم ها بر وضعیت بحرانی رژیم گفته بود: «تحریم نفتی و بانکی کشور نیز در سال گذشته اثرات تعیین‌کننده و مخربی را برای کشور به دنبال داشت، تورم سرسام‌آور و گرانی و برخی مشکلات از کنار تحریم به وجود آمد».
بنابرگزارش اخیر رویتر که بازتاب گسترده ای در رسانه های بین المللی داشته است: «تحریم بانک‌ ها جزء تحریم‌ های هسته‌ ای نبوده و بنا بر این، بانک‌ ها همچنان در زیر سایه تحریم باقی خواهند ماند. توافق ژنو فقط به برداشته شدن موقت تحریم‌ های مربوط به پرونده هسته‌ ای پرداخته بود و جمع قابل ملاحظه دیگر تحریم‌ های ایران که اکثراً هم آمریکایی هستند و به دلائل حقوق بشری و حمایت ایران از شبه‌ نظامیان خاورمیانه اعمال شده بودند، بر سر جای خود باقی ماند. وزارت خزانه‌ داری آمریکا، کل نظام مالی ایران را به عنوان «نگرانی اولویت‌ دار در بحث پولشویی» شناخته است». همچنین این وزارت خانه اعلام کرده است که رژیم آخوندی: «از تروریست‌ ها حمایت مالی می‌ کند و با همین سیستم مالی، به دنبال سلاح کشتار جمعی است».
این گزارش بعلاوه به نقل از یک مقام ارشد بانکی آمریکا می افزاید: «با توجه به قوانین ضدپول‌ شویی، هر کس که فکر بازگشت به ایران به سرش خطور کند، دیوانه است».
۲۷ اردیبهشت ۹۴