ایران - اعتراضات جوانان، کارگران، دانشجویان و زندانیان سیاسی

تهران – استقرار بیش از ۱۰۰۰ مامور انتظامی در اطراف سفارت روسیه

رژیم آخوندی در هراس از هر اعتراض مردمی علیه حضور پوتین در تهران اطراف سفارت روسیه بیش از هزار مامور مستقر کرد. به گزارش یک شاهد عینی بیش از ۲۰ ون و ده ها خودرو و مینی بوس پلیس در کوچه های فرعی پارک بود.تا چند صد متری سفارت آنتن قطع شده بود.

اعتصاب و اعتراض کارگران کارخانه تبریز کف در مرند
روز دوشنبه 2 آذر 94 کارگران کارخانه تبریز کف در مرند به‌خاطر اعتراض به بی‌عملی مقامات دست‌اندرکار در پرداخت ٢۴ماه مطالباتشان و اعتراض به وعده‌های عملی نشده دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

یورش وحشیانه افسر نگهبان اوین بنام خزاعی به زندانی سیاسی امید علیشناس 
بعد از ظهر یکشنبه ۱ آذرماه زندانی سیاسی امید علی شناس که دراعتراض به بازداشت مادرش سیمین عیوض زاده در دومین روز اعتصاب غذای خود در زندان اوین بسر می برد مورد یورش وحشیانه فردی به نام خزاعی افسر نگهبان اوین و اذیت و آزار این فرد قرار گرفت، سایر زندانیان سیاسی اوین به دفاع از وی بر خاستند و مانع رفتارهای وحشیانه این فرد شدند.
خزاعی فردی است که پیش از این در یورش و ضرب وشتم زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ بطور فعال شرکت داشته و یکی از زندانبانان وحشی ولی فقیه در زندان اوین است.

اعتصاب غذای سیمین عیوض زاده مادر امید علیشناس در زندان قرچک ورامین دراعتراض به دستگیریش
زندانی سیاسی سیمین عوض زاده از روز شنبه ۳۰ آبان ماه در اعتراض به انتقال وی به زندان مخوف قرچک ورامین دست به اعتصاب غذا زده است و اعلام نموده است تا زمانیکه او را آزاد نکنند به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.خانم سیمین عیوض زاده همراه با ۲ زن زندانی سیاسی دیگر که از حامیان استاد محمد علی طاهری هستند در بند قرنطینه زندان قرچک ورامین در حالت بلاتکلیف زندانی هستند.
زندانی سیاسی سیمین عیوض زاده ۵۶ ساله مادر زندانی سیاسی امید علی شناس از بیماریهای فشار خون و ضربان نامنظم قلب رنج می برد.
او همراه با ۲ خانم دیگر و تعدادی از خانواده های دیگر و فعالین سیاسی در اعتراض به زندانی کردن عزیزانشان و یا مفقود بودن آنها بطور هفتگی در مقابل زندان اوین دست به اعتراض می زدند اما آنها روز شنبه ۳۰ آبان ماه مورد یورش گارد ویژه و نیروهای امنیتی ولی فقیه آخوند علی خامنه ای قرار گرفتند وبا ضرب و شتم وحشیانه دستگیر و به زندانهای اوین و قرچک ورامین منتقل شدند
لازم به ذکر است که امید علیشناس نیز در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده و خواهان آزادی مادرش و دیگر دستگیر شدگان شده است.

درگیری لفظی امید علی شناس با مأموران زندان اوین و فضای ملتهب بند هشت اوین
یکشنبه شب ۱ آذر امید علی شناس، زندانی سیاسی محبوس در اوین با افسر نگهبان بند ۸ اوین مزدوری بنام خزائی که به این زندانی توهین کرده بود درگیری لفظی پیدا کرده است که نهایتا مانع برگشت امید علی شناس به داخل بند شده بودند، جممعی از زندانیان سیاسی محبوس دربند، به محل افسر نگهبان مراجعه و اقدام به اعتراض نموده اند، نهایتا امید علی شناس شبانه به بند برگشت داده شده و زندانیان نیز به داخل بند آمده اند. فضای بند هشت اوین با توجه به درگیری های لفظی جمعی از زندانیان سیاسی با مأموران زندان ملتهب است.

سومین روز اعتصاب غذای زندانی سیاسی امید علی شناس
روز دوشنبه 2 آذر، زندانی سیاسی امید علی شناس که هم اکنون در زندان اوین بند هشت محبوس است سومین روز اعتصاب غذای خود را ادامه میدهد. امید علی شناس از روز شنبه 30 ابان اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی نموده است. وی در نامه ای مکتوب اعلام کرده است که در اعتراض به دستگیری خودسرانه مادرم تا اطلاع ثانوی در اعتصاب غذا هستم.

تجمع اعتراضی گروهی ازکارگران درمقابل استانداری کرمانشاه
صبح روزدوشنبه 2 آبان، گروهی ازکارگران شرکت های مختلف درکرمانشاه دراعتراض به اخراج ازکاردرمقابل استانداری کرمانشاه تجمع کرده وخواهان بازگشت به کاروتعیین تکلیف وضعیت شغلی خودشان شدند.

تجمع اعتراضی گروهی ازپرسنل درمانگاه بوعلی سینا درکرمانشاه
صبح روز دوشنبه 2 آبان ، تعدادی ازپرسنل درمانگاه شبانه روزی بوعلی واقع درشهرک موسوم به ” شهید سهیلی ” دراعتراض به نگرفتن 5ماه حقوق درمحل این درمانگاه که وابسته به دانشگاه علوم پزشکی است تجمع کرده وخواهان گرفتن مطالبات خودشان شدند.

فراخواندن زندانی سیاسی علی معزی برای رفتن به دادگاه و منتفی کردن آن
یکشنبه شب اول آذر زندانی سیاسی علی معزی که هم اکنون در بند ۸ زندان اوین محبوس میباشد، برای اعزام به دادگاه در روز دوشنبه ۲ اذر از بلندگوی بند فرا خوانده شد، اما بعد از مدتی مجددا به وی اعلام گردید که دادگاه بدلیل وجود منع ترددات در سه ناحیه تهران، منتفی و به زمان دیگری موکول گردیده است. قاضی جلاد محمد مقیسه به زندانی سیاسی علی معزی که در بیدادگاه قبلی هیچ پاسخی از این زندانی نگرفته بود، گفته است که آنقدر تو را به دادگاه احضار میکنیم و می آوریم و میبریم که خسته شده و حرف بزنی. زندانی سیاسی علی معزی، اعلام کرده است که هیچ بیدادگاهی را در نظام آخوندی به رسمیت نمیشاسد.

تجمع اعتراضی گروهی ازپرسنل خدمات شهری درمقابل شهرداری مرکزی سنندج
صبح روزدوشنبه 2 آبان، تعدادی ازپرسنل خدماتی و شرکتی شهرداری سنندج دراعتراض به نگرفتن حقوق آبان ماه درمحل امور مالی شهرداری سنندج واقع درخیبان موسوم به امام روبروی مسجد جامعه تجمع کرده وخواهان رسیدگی به مشکلات وگرفتن مطالبات خودشان شدند.

تجمع اعتراضی گروهی از فرهنگیان سنندج درمقابل درمانگاه فرهنگیان
صبح روز دوشنبه تعدادی ازفرهنگیان شهرستان سنندج دراعتراض به ندادن خدمات درمانی ازطرف درمانگاه فرهنگیان وگرفتن مبالغ زیادی بابت ارائه خدمات درمانی ازطرف این درمانگاه ازفرهنگیان،درمحل این درمانگاه درخیابان موسوم به پاسداران تجمع کرده وخواهان رسیدگی به این مشکلات شدند

اعتراض دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی موسوم به صدوقی یزد 
دانشجویان علوم پزشکی یزد به نشانه اعتراض به کیفیت نامناسب غذاهای سلف سرویس دانشگاه،غذای خود را در محوطه دانشگاه رها کردند.
دانشجویان با این اعتراض خواستار رسیدگی مسئولین دانشگاه به وضعیت امکانات رفاهی دانشجویان شدند.
یکی از دنشجویان داروسازی دانشگاه علوم پزشکی گفت: متاسفانه هر چه دانشجویان مشکلات را به مسئولین منتقل می کنند با بی توجهی مسئولین روبرو می شوند .
وی افزود:متاسفانه غذاهای سلف دانشگاه علوم پزشکی با غذاهای ندامتگاه مرکزی قابل مقایسه نیست و دانشجویان شهرستانی به ناچار مجبورند از این غذاها استفاده کنند
داشجویان از بی توجهی مسئولین به امکانات آموزشی و کارگاهی نیز اعتراض داشتند که حداقل های استانداردهای آموزشی نیز فراهم نیست

شکنجه‌گر معروف حفاظت اطلاعات زندان اوین مسئول بند ۴ زندان گوهردشت شد
روز یکشنبه، ۱آذر ۱۳۹۴ شجاعی، شکنجه گر معروف حفاظت اطلاعات زندان اوین به زندان رجایی شهر منتقل و به عنوان مسئول بند ۴ سالن ۱۲ این زندان معرفی شد.لازم به ذکر است که بنا به شهادت زندانیان سیاسی شجاعی از شکنجه‌گران قدیمی است که در شکنجه و کشتار بسیاری از زندانیان نقش داشته است.انتقال این شکنجه‌گر از حفاظت اطلاعات اوین به بند ۴ زندان گوهردشت تنها به دلیل افزایش فشار بر زندانیان سیاسی است. کما اینکه در دو هفته گذشته تعداد دیگری از شکنجه‌گران سابق که مدت‌ها در زندان حضور نداشتند به این زندان باز گردانده شده و یکی از معروف‌ترین آنها شخصی است که به شیخ مشهور است .لازم به یادآوری است که فشارها بر علیه زندانیان سیاسی در چند هفته گذشته بسیار گسترده بوده و مامورین زندان در اقدامات هماهنگ شده با نیروهای فشار در حال شکنجه، آزار و اذیت زندانیان سیاسی هستند

اظهارات بهناز زینالی در رابطه با دستگیری پدرش و ادامه مقاومت آنها دوشنبه 2 آذر 94
بهناز زینالی خواهر سعید زینالی در شنبه شب بعد از دستگیری پدرش بر ادامه مقاومت تاکید شده و چنین نوشته است
سیصد گل سرخ یک گل نصرانی
ما را ز سر بریده می ترسانی
ما گر ز سر بریده می ترسیدیم
در محفل عاشقان نمی رقصیدیم
این بار پدرم...
امروز طبق قرار شنبه ی هر هفته،پدرم برای پرسیدن سوال هفده ساله ی خود که سعید من کجاست؟مقابل زندان اوین رفته بود .
عکس سعید را به سینه فشرده بود که بازداشت شد.با لبخندی به پهنای صورت گفت که:بهتر،می روم تو و حرفم رو می زنم،اصلأ من برای همین اینجام....
خانواده ی زینالی ایستاده تر از آن است که با چنین برخوردهایی کوتاه بیاید.این را باید در این هفده سال متوجه شده باشید.
برای خانواده ی ما غم دوری دیگر بس است حیا کنید و پدرم رو آزاد کنید....

زندانیان سیاسی بلوچ در زندان اردبیل دست به اعتصاب غذا زدند.
صابر ملک رئیسی، علی پژگل، نوراحمدحسن زهی، اسحاق کلکلی و محمد امین ایرانشهری زندانیان سیاسی بلوچ که در زندان اردبیل حبس و تبعید خود را می گذرانند مدت 10 روز است که از پذیرش غذای زندان امتناع ورزیده و در اعتصاب غذا بسر می برند.
این زندانیان سیاسی به علت شرایط سخت زندان و ممانعت مسئولین زندان از حق ملاقات و تلفن و همچنین ممانعت از استفاده از امکانات ورزشی زندان از روز چهارشنبه 20 آبان دست به اعتصاب غذا زندان زده اند. صابر ملک رئیسی که در زمان بازداشت 17 سال بوده علیرغم گذشت 7 سال از حبس و داشتن حق قانونی معافیت از ادامه حکم، اما با درخواست معافیت وی موافقت نمی شود

اعتراض رانندگان تاکسی خط شهر معلم در کرمانشاه
مطابق خبر دریافتی از کرمانشاه، روز شنبه 30 آذر 94 رانندگان تاکسی خط شهرک معلم، در اعتراض به ممانعت از کار چند تن از رانندگان تاکسی در این خط، در همبستگی با آنان دست به اعتراض زدند. رانندگان تاکسی وقتی دیدند که ماموران رژیم چند تن از همکاران آنها را جریمه کردند، بطور دسته جمعی شروع به اعتراض کردند. چند تن از مسافرین نیز به حمایت از رانندگان تاکسی پرداختند.
یکی از رانندگانی که جریمه شده بود، می گفت ما بیکار هستیم و مجبوریم، با ماشین شخصی خودمان در این خط کار کنیم. شماها می خواهید ما برویم دزدی کنیم.

اعتراض و بستن مغازه کسبه بازار کیلویی تهران بخاطراخاذی مالیاتی ماموران مالیاتی
ورود ماموران اداره مالیات به جند مغازه در بازار کیلویی تهران جهت برآورد و بازدید مامورین از این مغازه ها باعث اعتراض بستن تعدادی از پارچه فروشان بازار شد.
روز یکشنبه اول آذر مامورین اداره مالیات برای بازدید از چند مغازه پارچه فروشی در بازار کیلویی تهران قصد ورود شدندکه با اعتراض کسبه حاضر و اخراج آنها از مغازه شد.
بدنبال این جریان تعدادی از پارچه فروشان برای جلوگیری از ورود مامورین مالیاتی ؛ در اعتراض مغازه های خود را بستند و مانع از ورود ماموران به مغازه خود شدند

درگیری دستفروشان بازار سبزه میدان با مامورین شهرداری و مزدوران نیروی انتظامی
به گزارش دریافتی؛روز یکشنبه اول آذر مامورین سرکوبگر انتظامی به همراه ماموران مزدور شهرداری به تمامی دستفروشان مستقر در سبزه میدان تهران یورش بردند.
دراین یورش ضد مردمی ماموران به ضرب و شتم و بهم ریختن وسایل و یا ضبط کردن اجناس دستفروشان محروم مشغول شدند
گزارش دریافتی حاکیست که این یورش سرکوبگرانه مامورین منجر به مقاومت و درگیری دستفروشان با مامورین شهرداری و کلانتری گردید.
به گفته شاهدان ؛ کلانتری بازار قول داده است که از اول اذر بمدت 48 ساعت کلیه دستفروشان این منطقه بازار را تعطیل و جمع آوری کند.
این اقدام ضدمردمی نیروی انتظامی باعث اعتراض و نفرت مردم حاضر در محل و نفرت و انزجار دستفروشان از اعمال کثیف رژیم علیه دستفروشان محروم شده است

بازداشت تعداد زیادی از تجمع کنندگان در مقابل ساختمان لاستیک دنا
ساعت 10 روز دوشنبه 2 آذر تمامی اطراف ساختمان لاستیک دنا که متعلق به اطلاعات سپاه پاسداران است تحت محاصره مأموران بدنام وزارت اطلاعات و مأموران سرکوبگری انتظامی رژیم قرار گرفته بود.
تعداد زیادی از نفراتی که به این محل جهت تجمع هفتگی مراجعه داشتند دستگیر گردیده و به نقاط نامعلومی منتقل شدند. هنوز از تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی و مدافعین حقوق بشر که در این محل بطور هفتگی اقدام به تجمع اعتراضی میکردند و صبح روز دوشنبه به آنجا مراجعه داشتند، اطلاعی در دست نیست.