جانباختگان کرونا بیش از ۳۳۰۰ نفر در ۱۴۹ شهرسازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز اعلام کرد شمار جانباختگان کرونا در ۱۴۹ شهر در ۳۱ استان به ۳۳۰۰ تن افزایش یافته است.

شمار قربانیان در قم ۵۲۰ نفر، گیلان ۵۱۰ نفر، تهران بزرگ ۵۰۰ نفر، البرز ۱۴۰ نفر، قزوین ۱۰۴ نفر، مازندران لااقل ۲۰۰ نفر، خراسان رضوی۳۰۲ نفر، گلستان ۲۷۶ نفر، کرمانشاه ۱۱۰ نفر، خوزستان ۱۰۸نفر، استان فارس ۱۰۶نفر، لرستان ۸۲ نفر، آذربایجان شرقی ۲۶ نفر و در یزد ۲۳ نفر است.
گسترش روز افزون فاجعه که حاصل پنهانکاری و عدم مدیریت و فساد فراگیر حکومتی است، سردرگمی و جنگ گرگها در درون رژیم را تشدید کرده است. روحانی که گفته میشود چند روزی کنار کشیده و غایب بود، امروز بار دیگر در جلسه هیات دولت که شرکت کنندگان با فاصله از یکدیگر نشسته بودند، به اظهار نظر در باره کرونا پرداخت و بر خلاف گذشته گفت کرونا را باید جدی گرفت. به گفته معاون مجلس رژیم، لاریجانی رییس این مجلس طی نامه ای از خامنه ای خواسته بود که هیات دولت مسئولیت ستاد مبارزه با کرونا را برعهده بگیرد و متعاقباً خامنه ای روحانی را مامور این کار کرده است.
روحانی در سخنان امروزش بار دیگر تلاش کرد با کاستن از ابعاد فاجعه، بر بی کفایتی حکومت سرپوش بگذارد. او وقیحانه گفت: این ویروس را بیش از آن که واقعیت است، بزرگ نکنیم گاهی برخی از افراد یک دفعه می‌گویند فلان استان نابود شد اما استاندار همان استان میگوید دیروز فقط ۱۲ فوتی داشتیم در حالیکه همان روز ۱۲۰ نفر از بیمارستان ترخیص شده اند!
در مقابل، شهاب الدین بی مقدار نماینده مجلس ارتجاع امروز اعلام کرد: «در یکی از شهرستان‌های کوچک گلستان ۴۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت شدند. عامل آن هم همایش تبلیغات اسلامی در قم بود که چند نفر از این شهرستان در آن شرکت کرده بودند». اشاره دیرهنگام این نماینده مجلس ارتجاع به فوت ۴۰ نفر در یک شهرستان کوچک، معطوف به قربانیان کرونا در گنبد کاووس است .
برای مقابله با درز کردن آمار و ارقام واقعی، آخوند جنایتکار محمد جعفر منتظری دادستان رژیم طی اطلاعیه ای هشدار داد: «هر اظهارنظری (در مورد کرونا) خارج از روال مقرر، اقدامی خلاف مصالح و امنیت ملی کشور تلقی و با مرتکب بر اساس قوانین مربوط برخورد خواهد شد».
دادستان رژیم افزود: انتشار آمار مرتبط با کرونا «موجب تشویش اذهان عمومی، برهم زدن امنیت روانی جامعه» میشود و “بموجب مواد ۲۸۶، ۶۹۸ و ۷۴۶ قانون مجازات اسلامی عملی مجرمانه و مستوجب تعقیب قضایی و مجازات است» و «تبعات نگران کننده ای را بدنبال دارد».
از سوی دیگر وضعیت زندانها هر چه بیشتر وخیم میشود. در زندان وکیل‌آباد مشهد، زندانیان سیاسی را به بندی که در افراد مبتلا به کرونا در آن هستند منتقل کرده اند. پروانه سلحشوری یک نماینده مجلس رژیم در این باره گفت: امروز تمام زندانیان باتوجه به شیوع گسترده کرونا در ایران ...در وضعیت خطرناکی قرار گرفته‌اند ... محیط زندان‌ها در شرایط عادی نیز چندان به‌لحاظ بهداشتی در وضعیت مطلوب و قابل‌قبولی قرار ندارد» . وی افزود مشکل دیگر «مساله اخذ وثیقه‌های سنگین از زندانیان است. در روزهای گذشته مبالغی چند صد میلیون تومانی برای آزادی این زندانیان به عنوان وثیقه تعیین شده» است.
خانم مریم رجوی بار دیگر تأکید کرد به خاطر شرایط غیر انسانی زندانهای حکومت آخوندها، زندانیان و به ویژه زندانیان سیاسی باید فوراً بدون هیچگونه وثیقه و قید و شرط آزاد شوند والا فاجعه کرونا در زندانهای رژیم امان نخواهد داد.
خانم رجوی در مورد وخامت شرایط اهل تسنن در نقاطی مانند گنبدکاووس هشدار داد و خاطرنشان کرد اهل تسنن در این شهرستان که شامل ۵۰۰ روستاست، تحت فشارهای مضاعف رژیم قرار دارند و از بابت امکانات بهداشتی و درمانی در منتهای مضیقه بسر میبرند و تاکنون دهها تن از آنها جان باخته اند. از این رو سازمان بهداشت جهانی بطور خاص باید به کمک مردم محروم این منطقه بشتابد زیرا رژیم هیچ کاری نخواهد کرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ (۱۱مارس۲۰۲۰)