اعدام جنایتکارانه مهدی علی حسینی کشتی گیر اهل اندیمشک در دزفول پس از ۵ سال حبسفراخوان بین المللی به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام

برغم اعتراضات و درخواستهای گسترده داخلی و بین‌المللی، صبح امروز دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹، فاشیسم دینی حاکم بر ایران در یک اقدام جنایتکارانه دیگر مهدی علی حسینی، اهل اندیمشک، یکی دیگر از قهرمانان کشتی ایران را در زندان دزفول اعدام کرد.

مهدی علی حسینی، ۳۰ ساله که از سال ۹۴ تاکنون در زندان بسر میبرد،‌ دومین کشتی‌گیر ایرانی‌ست که طی ماههای اخیر بدست دژخیمان رژیم آخوندی اعدام میشود. پیش از آن قهرمان ملی، نوید افکاری نیز در ۲۲ شهریور ماه امسال بدلیل شرکت در اعتراضات مرداد ماه ۱۳۹۷ در شیراز، علیرغم اعتراضات جهانی برای ممانعت از اعدام او، بنحو قساوت باری اعدام شد.

کمیسیون ورزش شورای ملی مقاو مت ایران روز ۲۵ دی طی اطلاعیه‌ای جامعه بین‌المللی بویژه شورای حقوق بشر ملل متحد و کمیته بین‌المللی المپیک را به اقدام فوری برای نجات جان مهدی علی حسینی فراخوانده بود.

روز ۴ بهمن یک زندانی دیگر در قم بنام محمد شکوری و روز اول بهمن یک روحانی اهل سنت بنام عبدالستار آنشینی در زندان زاهدان اعدام شدند. در دی ماه گذشته دست کم ۳۳ اعدام دیگر در ایران صورت گرفته است. رژیم جنایتکار آخوندی در گرداب بحرانهای لاعلاج داخلی و خارجی برای ایجاد رعب و وحشت و ممانعت از بالاگرفتن خیزشهای مردمی حتی یک روز را بدون اعدام و شکنجه و سرکوب نمیتواند سر کند.

مقاومت ایران بار دیگر دبیرکل، کمیسر عالی و شورای حقوق بشر ملل متحد و عموم مدافعان حقوق بشر، همچنانکه اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به محکوم کردن اعدام جنایتکارانه مهدی علی حسینی و اقدام فوری برای نجات زندانیان زیر اعدام فرامیخواند. پرونده نقض وحشیانه و سیستماتیک حقوق بشر در ایران باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع و سردمداران این رژیم به خاطر ۴ دهه جنایت علیه بشریت باید در برابر عدالت قرارگیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۶ بهمن ۱۳۹۹ (۲۵ ژانویه ۲۰۲۱)