رژیم ضدمردمی آخوندی قصد دارد به منظور اخاذی از مردم قیمت بلیط مترو را سه برابر کند.

به نوشته روز دوشنبه رسانه های حکومتی شهرداری رژیم در تهران لایحه‌ای برای افزایش نرخ بلیت متروتهیه کرده است. فراهانی عضو شورای قلابی شهر تهران مدعی شد قیمت ها باید واقعی شود و در حال حاضر هزینه جابه‌جایی به وسیله مترو سه برابر قیمتی است که مسافران می‌پردازند.

همچنین در بخشی از لایحه پیشنهادی شهرداری رژیم از افزایش ۱۲۰ درصدی نرخ سفر در برخی نقاط دیده شده است و همچنین برای سفر حومه به تهران هم با افزایش ۸۸ درصدی روبه‌رو بوده است. جمال‌الدین شهریاری عضو کمیسیون عمران مجلس ارتجاع در وحشت از خشم مردم در این باره گفت: زمانی که ما در شهر تهران با ترافیک سنگین خودروها مواجه هستیم که باعث اتلاف وقت مردم می‌شود؛ لذا افزایش نرخ بلیط مترو به این شکل منطقی و منصفانه نیست. وی با تأکید بر این موضوع که بالا بردن قیمت بلیط مترو اقدام درستی نیست، گفت: این کار با سیاست‌های کلی استفاده از حمل‌ونقل عمومی مانند مترو مغایرت دارد. به گفته این عضو مجلس ارتجاع، افزایش نرخ بلیط در زمان پیک یک نوع سوءاستفاده است که در زمانی که تقاضا برای رفت‌وآمد زیاد است از این فرصت استفاده کنند و پول بیشتری از مسافران بگیرند.

خبرگزاری سپاه پاسداران موسوم به فارس روز دوشنبه ۲۳ بهمن ۹۶ نوشت:‌در چند ماه گذشته شهرداری به دنبال گران کردن خدمات شهری است. افزایش نرخ طرح ترافیک در تهران در دستور کار قرار گرفت و شورای شهر با این افزایش نرخ موافقت کرد همچنین مدیریت جدید به دنبال دریافت عوارض از بزرگراه ها و تونل های شهر است.