رئیس شورای عالی نظام پزشکی: در مدیریت بحران کرونا از ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت کشور استفاده شده از منابع لازم برای حفاظت از سلامت مردم استفاده نشده است... نباید واقعیت ها را به خاطر ملاحظات سیاسی، اقتصادی و ایدئولوژیک کتمان کنیم، زمان ورود بیماری را پنهان کنیم، خلاف علم در مورد کنکور، عزاداری و امور دیگر تصمیم بگیریم، اینها به ناامیدی، هرج و مرج و ناامنی منجرمیشود

نمکی: سلامت اصلی‌ترین رکن است...اما عده‌ای فکر می‌کنند باید اولویت‌های دیگری را پر رنگ دید.از یک میلیارد یورو [مصوب خامنه‌ای] تنها ۳۰ درصد را تحویل گرفتیم بعد از آن هم هنوز دریافتی از این مبلغ نداشتیم
حریرچی:روز شنبه ۴ پزشک و یک پرستار جان باختند که همه در رتبه‌های بالای تخصصی بودند
سخنگوی وزارت بهداشت رژیم: ما شاهد رشد ۲۵ درصدی موارد ابتلا و بستری در استان اصفهان ظرف شش هفته گذشته هستیم

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۳۷۳ شهر ایران متأسفانه به بیش از ۸۷ هزار و ۳۰۰ نفر رسیده است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۲۵۰۰ نفر، در اردبیل به ۱۰۲۵ نفر، در اصفهان به ۳۸۲۸ نفر، در ایلام به ۶۹۰ نفر، در بوشهر به ۱۰۵۰ نفر، در تهران به ۲۱۴۷۰ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۵۷۷ نفر، در خراسان جنوبی به ۴۴۴ نفر، در خراسان رضوی به ۶۳۸۸ نفر، در خوزستان به ۶۰۴۲ نفر، در زنجان به ۸۲۱ نفر، در سمنان به ۱۰۹۰ نفر، در قزوین به ۷۳۶ نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۴۸۵ نفر، در گیلان به ۳۶۷۷ نفر، در مازندران به ۴۰۹۹ نفر، در مرکزی به ۱۰۴۳ نفر و در یزد به ۹۹۰ نفر رسیده است.
جنگ گرگها و فساد حکومتی، بحران کرونا را تشدید کرده است. نمکی وزیر بهداشت رژیم امروز گفت:«سلامت اصلی‌ترین رکن اساسی کشور است... اما عده‌ای فکر می‌کنند باید اولویت‌های دیگری را پر رنگ دید. همه تلاش خود را کردیم که این دو صدایی‌ها را به تک صدایی و مهار زودرس کرونا بدل کنیم». وی «درباره یک میلیارد یورو صندوق ذخیره ارزی» که خامنه ای ۱۸ فروردین تصویب کرد گفت تنها «۳۰ درصد را تحویل گرفتیم که بیشتر آن هم در کاهش درآمدهای بیمارستان‌ها و... هزینه شده است. بعد از آن هم هنوز دریافتی از این مبلغ نداشتیم».
مصطفی معین رئیس شورای عالی نظام پزشکی رژیم گفت: «در مدیریت بحران کرونا از ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت کشور استفاده شده است البته در خط مقدم از بیش از ۱۰۰ درصد پتانسیل پزشکان و پرستاران استفاده شده است اما از همه منابع کشور برای این مدیریت و نیز منابع لازم برای حفاظت از سلامت مردم استفاده نشده است. تهدیدهای زیادی هم وجود دارد. مثل اینکه پنهانکاری و واقعیتها را به خاطر ملاحظات سیاسی، اقتصادی و ایدئولوژیک کتمان کنیم. نباید زمان ورود بیماری را پنهان کنیم. باید از علم تبعیت کنیم نباید خلاف علم در مورد کنکور، عزاداری و امور دیگر تصمیم بگیریم... اگر من مسئولیت داشتم اجازه نمی‌دادم نه کنکور و نه هیچ جشن و عزایی برگزار شود، این دیدگاه اخلاقی و انسانی است. ما در صف نانوایی که ۱۰ نفر بیشتر نیستند نتوانسته ایم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم، چطور می توانیم در یک جمعیت میلیونی پروتکل‌ها را رعایت کنیم. عوارض این خسارت‌ها، نا امیدی، هرج و مرج و نا امنی خواهد بود... اگر منتظر باشیم با حرکت به سمت ایمنی جمعی ۷۰ درصد جامعه مبتلا شوند اشتباهی بزرگی کرده ایم زیرا از یک طرف بیمارستانها لبریز می‌شوند و از طرف دیگر این میزان مبتلا تلفات بسیار وحشتناکی هم خواهد داشت» (ایرنا ۲۲ مرداد).
حریرچی، معاون وزارت بهداشت رژیم از جان باختن ۴ پزشک و یک پرستار تنها در روز شنبه ۱۸مرداد خبر داد و گفت:«همه شان رتبه های بالای تخصص بودند» (شبکه خبر رژیم ۲۱ مرداد).
در اصفهان، سخنگوی وزارت بهداشت رژیم گفت:«شاهد رشد ۲۵ درصدی موارد ابتلا و بستری در استان اصفهان ظرف شش هفته گذشته هستیم.در حال حاضر ۱۱ شهرستان این استان در وضعیت قرمز و ۵ شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند. در شهرستان‌های پرجمعیت و پرتردد مثل اصفهان، خمینی شهر، نجف آباد، شهرضا، لنجان، فلاورجان، مبارکه و شاهین شهر، وضعیت بیماری حساس‌تر و شکننده‌تر است» (ایرنا۲۲ مرداد).
در ایلام، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: «داده های آماری در ۴۸ ساعت گذشته وضعیت هشدار را به قرمز تبدیل کرده است. وی روند ابتلا و فوتی های ناشی از این ویروس خبیث را غیرقابل پیش بینی عنوان کرد و گفت: ایجاد و تمدید محدودیت های متناسب با شرایط قرمز در استان ایلام نیز به جد در حال انجام است» (خبرگزاری نیروی قدس۲۱ مرداد).
در فارس، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از جان باختن ۱۱ بیمار کرونایی دیگر خبر داد و گفت: «هم اکنون ۹۶۳ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، شرایط جسمی ۱۰۶ بیمار وخیم گزارش شده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۲ مرداد).
در سمنان، استاندار گفت: “روند شیوع کرونا ویروس در هفته های گذشته در استان سمنان شدت گرفته و نیاز است برنامه های ویژه ای برای جلوگیری از تشدید این روند در ماه های محرم و صفر امسال اتخاذ شود. اگر روند شیوع کرونا جدی گرفته نشود، در آینده نزدیک شاهد افزایش تلفات و تعداد ابتلا خواهیم بود» (خبرگزاری س‍پاه پاسداران ۲۱ مرداد).


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ (۱۲ اوت ۲۰۲۰)