فاجعه کرونا در ایران: آمار جانگداز قربانیان در ۴۶۵ شهر از ۱۶۶ هزار و ۳۰۰ نفر بیشتر است

•    سخنگوی وزارت بهداشت در آمار مهندسی شده خود شمار قربانیان کرونا در۲۴ ساعت گذشته را ۴۸۳ نفر ذکر کرد و گفت در همین فاصله ۱۳۷۲۱ بیمار جدید شناسایی شده و ۵۸۲۴ بیمار در شرایط وخیم بسر می برند که هردو رقم از ابتدای شیوع کرونا بیسابقه است
•    وزیر کشور رژیم خشمگین از افشای واقعیتهای تلخ فاجعه کرونا گفت: در این چند روزی که طرح محله محوری مطرح شده رسانه‌های خارجی و معاندین همه دنیا را ول کرده‌اند و استدلالها و مستنداتی می‌آورند که این طرح موفق نمی‌شود. کوچکترین مسله‌ای را که می‌بینند برجسته‌سازی می‌کنند
•     دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ نفر فوت کردند بستری‌ها به ۱۴۱۸ نفر هستند که ۳۰۶ نفر در ICU و ۷۷ نفر به ونتیلاتور متصل هستند
•    دانشگاه علوم پزشکی شیراز: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ فوتی داشتیم، ۲۳۸۲ بستری داریم که ۳۹۷ نفر در ICU هستند
•    طبق آمار حکومتی در ۲۴ ساعت گذشته در کرمانشاه ۱۸، در یزد ۱۸ و در اردبیل ۱۷ بیمار کرونایی جان باختند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان کرونا در ۴۶۵ شهر از ۱۶۶ هزار و ۳۰۰ نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۶۴۷۴ نفر، در آذربایجان غربی به ۵۹۳۰ نفر، در البرز به ۴۴۶۰ نفر، در اردبیل به ۱۸۵۰ نفر، در اصفهان به ۹۴۴۰ نفر، در ایلام به ۱۶۴۵ نفر، در بوشهر به ۱۷۵۴ نفر، در تهران به ۴۱۰۲۱ نفر، در زنجان به ۱۵۹۰ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۴۲۱۶ نفر، در فارس به ۴۵۹۲ نفر، در قزوین به ۱۷۰۴ نفر، در قم به ۶۷۱۵ نفر، در کردستان به ۲۹۶۶ نفر، در کرمان به ۳۰۳۹ نفر، در کرمانشاه به ۳۶۰۶ نفر، در گلستان به ۴۱۴۷ نفر، در مازندران به ۶۵۵۷ نفر، در مرکزی به ۳۲۳۳ نفر، در همدان به ۴۲۲۵ نفر و در یزد به ۲۹۰۷ نفر رسیده است.

در همین حال سخنگوی وزارت بهداشت در آمار مهندسی شده خود شمار قربانیان کرونا در ۲۴ ساعت گذشته را ۴۸۳ نفر ذکر کرد و گفت در همین فاصله ۱۳۷۲۱ بیمار جدید شناسایی شده و ۵۸۲۴ بیمار در شرایط وخیم بسر می برند که هردو رقم از ابتدای شیوع کرونا بیسابقه است

رحمانی فضلی وزیر کشور رژیم خشمگین از افشای واقعیتهای تلخ فاجعه کرونا گفت: «در این چند روزی که این طرح (محله محوری) مطرح شده رسانه‌های خارجی و معاندین اصلاً همه دنیا را ول کرده‌اند چسبیده‌اند به این‌که این طرح در ایران موفق میشه نمیشه استدلالها و شواهد ومستنداتی می‌آورند که نه موفق نمی‌شود، کوچکترین مسله‌ای را که می‌بینند برجسته‌سازی می‌کنند» (تلویزیون رژیم ۳ آذر).

مشایخی فوق تخصص جراحی سرطان با اشاره به استعفای ملک زاده معاون وزیر بهداشت نوشت: «اینکه وزیر بهداشت کشور، معرکه مدعیان استفاده از درمان‌های سنتی را این‌چنین جانانه حمایت کند و در مقابل اعتقادات علمی معاون پژوهشی و فناوری خود که فردی شناخته ‌شده در جامعه علمی بین‌المللی است، بایستد و در دفاع از شبه‌علم، علم را زیر سؤال ببرد، برای جامعه پزشکی و مردمی که وزارت بهداشت را معتمد سلامت خود می‌دانند یک علامت سؤال بزرگ است» (همشهری ۴ آذر).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر ثبت ۲۳ فوتی جدید، آزمایش ۱۷ نفر افراد فوت شده روزهای گذشته نیز مثبت اعلام شد، تعداد فوتی های ناشی از کرونا در استان به ۲۷۱۴ نفر رسیده است و در حال حاضر تعداد کل بستری‌های به ۱۴۱۸ نفر رسیده، تعداد بستری‌شدگان در ICU نیز ۳۰۶ نفر است که از این تعداد، ۷۷ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۴ آذر).

در فارس، معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: «ما در شب و روز گذشته شاهد فوت ۳۴نفر بودیم که تعداد فوت‌شدگان به ۲۲۲۹نفر رسیده است. آمار تعداد موارد بستری هم کماکان در استان بالاست ما امروز ۲۳۸۲ بیمار بستری داشتیم که ۳۹۷بیمار در ICU بستری هستند» (تلویزیون رژیم ۴ آذر).

در کرمانشاه، رئیس کمیته اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «هم اکنون ۸۸۹ بیمار بستری هستند که ۱۶۶ نفر در ICU بستری هستند و ۴۴ نفر به دستگاه تنفس مصنوعی وصل هستند .طی ۲۴ ساعت گذشته نیز با معیارهای تشخیص قطعی ابتلا به کرونا ۱۸ هم استانی دیگر جان باختند» (خبرگزاری سپاه پاسداران ۴ آذر).

در اردبیل، «رئیس دانشگاه علوم پزشکی از بستری ۷۵ بیمار کرونایی در ICU خبر داد و گفت: متأسفانه بیش از نیمی از این بستری‌ها جان خود را از دست می‌دهند. در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ نفر بر اثر کرونا جان باختند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۴ آذر).

در یزد، «معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از فوت ۱۸ نفر دیگر در یزد طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد. و گفت: در حال حاضر ۸۶۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۹۸ بیمار به دلیل وخامت حال، در بخش ICU تحت درمان قرار گرفته‌اند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۴ آذر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۴ آذر ۱۳۹۹ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۰)