ویروس خامنه ای - باج خواهی در مذاکرات با شلیک موشک 

درحالکه تمامی علائم و نشانه ها تا به امروز سخن از وجود عدم پیشرفت در مذاکرات اتمی برسر سیاست های مخرب رژیم آخوندی را دارند، داده های منطقه ای حاکی از آنند که خامنه ای زهر خورده طی روزهای اخیر با افزایش حملات ترریستی خود در خاک عراق، تلاش دارد تا از طرف های مقابل باجگیری کند. 

براین اساس طی ماه های اخیرو پس از بروی کار آمدن دولت جدید در ایالات متحده شاهد هستیم که رژیم آخوندی حداقل ۳۰ عمل تروریستی و موشک پرانی در عراق به انجام رسانده است. 
مضافا براین نیز باید به مجموعه دیگری از اقدامات تروریستی رژیم علیه کشورهای همسایه در خلیج فارس با حملات پهپادی و موشکی به تاسیسات نفتی و یا ربودن کشتی ها در ابهای بین المللی و مین گذاری دریایی اشاره نمود تا پازل ابعاد این سیاست مخرب تکمیل گردد.

این حجم عظیم از اعمال مخرب و تروریستی نشان از دارند که ارزیابی های خامنه ای بر ضعف طرف های مقابل استوار گردیده، بطوریکه دیکتاتوری ولی فقیه در فردای برداشته شدن سایه فشار و احتمال جنگ، جان تازه ای گرفته و بدین سان بر اعمال تروریستی خود افزوده است.

تازه ترین نمونه آن را می توان در شلیک موشک به دو پایگاه سربازان آمریکایی در بلد و عین الاسد در عراق طی روزهای اخیر رویت نمود. 
در این رابطه خبرگزاری «رویتر با درج این خبر نوشت: آمریکا شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران را متهم می‌کند که چنین موشک‌هایی علیه نیروهایش در عراق شلیک می‌کند». (سایت مجاهدین خلق ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰)

همزمانی این اقدامات از سوی رژیم آخوندی با مواضع اخیر وزیر خارجه آمریکا مبنی براینکه «ما هنوز راهی دراز در پیش داریم. ما هنوز باید ببینیم که آیا رژیم ایران توانایی و تمایل به تصمیم‌گیری ضروری در مورد بازگشت خود به تعهداتش را دارد»، به یقین بی ربط با افزایش تنش ها از سوی خامنه ای نیست.

بلینکن در ادامه می افزاید: «من فکر می‌کنم همان‌طور که یکی از همکارانم چند روز پیش گفت، مسیر پیش رویمان بیش از مسافت طی شده است. پس باید ببینیم به کجا خواهیم رسید». ( همان منبع بالا)

به موازات این وضعیت نیز باید به دیگر تحریکات رژیم در میانه مذاکرات اشاره نمود. 
برای نمونه سایت العربیه ( ۴ می ۲۰۲۱) در گزارشی می نویسد: «در زمانی که دولت جو بایدن در حال تقلا برای برداشتن تحریم‌ها و آزاد کردن میلیاردها دلار از پول‌های ایران است، رسانه‌های وابسته به سپاه پاسداران ایران فیلمی تحریک‌آمیز منتشر کردند که رژه رفتن نیروهای نظامی خود مقابل ساختمان «کاپیتول»، خانه کنگره آمریکا، را نشان می‌دهد در حالی کاپیتول در پس‌زمینه رژه، منفجر می‌شود».