محمد قرایی:‌ نعل وارونه

هم‌چنانکه هموطنان در جریان هستند، دادگاه تاریخی استکهلم علیه دژخیم نوری در ۱۰اوت ۲۰۲۱ آغاز به کار کرد. به‌رغم موقعیت ساختمان دادگاه و محدودیت جا، صدها تن از خانواده شهیدان و خانواده‌های داغدار در ساعات اولیه شروع دادگاه، حاضر شده بودند. زمین زیر پای مصمم و محکم داغ‌داران به لرزه درآمده بود. نسیم پاییزی پیام شهیدان را در آسمان منطقه پخش کرده بود. دژخیم نوری از صدای دادخواهی خانواده شهیدان به هم ریخته بود. شکوه و شکایت به دادگاه، که این صداها مرا شکنجه می‌کند! عجبا! شکنجه‌گر و قاتل مجاهدین و فرزندان رشید خلق از صدای خانواده قتل‌عام‌شدگان به وحشت افتاده بود. دژخیم نوری در صدای خانواده شهیدان، ناقوس مرگ رژیم قتل‌عام را شنیده بود. سربازان بدنام اطلاعات آخوندی از طریق باند مزدور نفوذی و شرکاء، در همان روز نخست دست به تشبثات رسوا زدند. نشان دادن نیم تنه نظام توسط مجری بدنام میمون تی وی – سعید بهبهانی- در انظار عمومی باعث شد که مزدور نفوذی مصداقی چوب و پیاز را با هم نوش جان کند. ادامه تحرکات و طرح‌های شکست خورده این باند منفور، گویای خشم و استیصالشان از شرکت انبوه خانواده‌های داغدار در کنار دادگاه بود. پروسه دادگاه در اسرع وقت به‌وضوح آدرس دو هم‌آورد دیرین را هویدا ساخت. در یک‌طرف دژخیم شکنجه‌گر حمید نوری به‌عنوان نماینده ولایت قتل‌عام در ایران نشسته بود. در نقطه مقابل هماورد همیشگی و خصم آشتی ناپذیرش، مجاهدین خلق ایران با شهیدان بخون خفته و مردم داغدارش. ملاهای حاکم در تهران که نزدیک به دو سال دندان روی جگر گذاشته و دم برنمی‌آوردند، به ناگاه افسار پاره کرده و آشکارا به حمایت از دژخیم نوری برخاستند.
اعلام کردند که سفیر رژیم در استکهلم به عیادت یک زندانی ایرانی در بند شتافته است!
آنگاه وزارت‌خارجه با صدور بیانیه به حمایت تمام قد از دژخیم حمید نوری برخاست. فریاد و فغانش از دست مجاهدین و مقاومت به هوا برخاست که دادخواه شهیدان هستند.
تظاهرات هزاران نفره هواداران مجاهدین در یک روز کاری در خیابانهای استکهلم مزید بر علت شد. تظاهراتی که در نوع خودش پس از پیدایش ویروس کرونا بزرگترین تظاهرات مردمی در پایتخت سوئد بود. معلوم بود که رژیم باز هم بور و کور و نالان از کرده خویش پشیمان شده است. شهادت نصرالله مرندی هوادار مجاهدین و زندانی سیاسی از بند رسته به‌عنوان یکی از شاکیان حمید نوری و از شاهدان اصلی قتل‌عام، بر خشم رژیم و پادو های پیشانی سیاهش اضافه کرد و از جمله سیامک نادری ابله و مزدور روان پریش و همدست مزدور نفوذی، به لجن‌پراکنی علیه مقاومت و مجاهدین پرداخت.
وقتی که اقدامات تحریک‌آمیز مزدوران در درون و بیرون دادگاه با هوشیاری و متانت و انضباط انقلابی هواداران مقاومت نقش بر آب شد و از ترفندها و توطئه‌های پیچیده وزارت بدنام در رابطه با دادگاه کاری بر نیامد، سیامک نادری معلوم الحال به فرموده، می‌خواهد نعل وارونه بزند و می‌نویسد نصرالله مرندی اختلافات سیاسی را به دادگاه کشانده است.
نگاه دقیق به پروسه دادگاه، درست نقطه مقابل این دیدگاه را مشخص می‌سازد. نصرالله مرندی به‌عنوان عضوی از خانواده بزرگ مجاهدین، مانند بقیه اعضای این خانواده، محاکمه دژخیم حمید نوری و تا حد ممکن خنثی کردن توطئه‌های مزدوران است که بالمال هدفش دربردن حمید نوری از مجازات است. نصرالله با خویشتن‌داری تحسین‌برانگیز در دادگاه در مقابل دروغگویی‌ها، جوسازیها و سوء‌استفاده‌ها سکوت را برگزید و تمرکز خود را بر افشای جزییات قتل‌عام و جنایات نوری و دیگر دژخیمان گذاشت.
امثال نادری به دستور اربابان تهران نشین، می‌خواهد خود و باندش را به‌اصطلاح مخالف و منتقد مجاهدین و مقاومت قلمداد کند. در صورتی‌که هم او وهم تمامی شبکه باند منفور مزدور نفوذی، دم و دنبالچه‌هایی بیش برای سربازان گمنام ولایت نبوده و نیستند. شخصاً افتخار حضور همه روزه در تظاهرات روبه‌روی دادگاه در کنار خانواده شهیدان را داشته‌ام. شهادت می‌دهم اشرف‌نشانان و ایرانیان آزاده با هوشیاری و احساس مسئولیت، توطئه‌ها و تشبثات مزدور نفوذی و همدستانش را درهم شکستند. شاهد تظاهرات پرشور و فعّال پدران و مادران کهنسال داغدار شهیدان بودم که با تمام وجود پیام‌رسان خون سربداران بودند. بی‌شک در ادامه این دادگاه پرده‌های زیادی کنار خواهد رفت. جهان حساب و کتاب دارد و قانونمند است. هم‌چنانکه رهبری مقاومت آقای مسعود رجوی بارها گفته است هرجا ذره‌یی عدالت و آزادی باشد مجاهدین و مقاومت پیروز صحنه هستند. و چنین نیز خواهد شد.