فربد رضانیا: دادگاه استکهلم علیه دژخیم حمید نوری و سناریوی وزارت اطلاعات

 

روز ۱۹ آبان ۱۳۹۸به طور ناگهانی دستگیری حمید عباسی یا نوری توسط پلیس سوئد، در فیسبوک ایرج مصداقی اعلام شد. برخی از رسانه‌های معلوم الحال، حول این دستگیری و نقش مصداقی در این پروژه به غوغا سالاری پرداختند و مزدور نفوذی که قبل از آن به خاطر افشاگریهای مستند مقاومت، بویژه افشاگری آقای ژورک و سه روز برنامه سیمای آزادی، سکه یک پول شده بود را دوباره مطرح ساختند، آنقدر که امر بر او مشتبه شده و خودش را «ستاره یک» رسانه‌های فارسی زبان معرفی میکرد.
وزارت اطلاعات درکنار تلاش برای بازسازی و سفیدسازی چهره مزدور نفوذی، هدف بزرگتری را نیز دنبال میکرد. هدف بزرگتر این بود که: پرچم دادخواهی را که با رنج و شکنج بی‌کران مجاهدین از سال ۶۷ با تلگرام آقای مسعود رجوی به دبیر کل ملل متحد برافراشته شده بود و بعد از سال ۹۵ و اعلام جنبش دادخواهی بوسیله رئیس جمهور برگزیده مقاومت خانم مریم رجوی، اوجی تازه یافته بود را مصادره کند و یا به انحراف بکشاند. 

تلاش برای تبریه حمید نوری
سازمان مجاهدین با پخش نوارهای صوتی مقیسه‌ای و رازینی دو نفر دیگر از دست اندرکاران قتل‌عام ۶۷ پرده از روی جنگ گرگها و باندهای اطلاعاتی رژیم در جریان دستگیری حمید نوری برداشت و روشن ساخت که وزارت اطلاعات قصد دارد با تلاش برای تبرئه حمید نوری، بایک تیر دو نشانه بزند. هم جنبش دادخواهی را کمرنگ کند و هم مزدور نفوذیش را سفید سازی کند.
مزدور نفوذی و ماموران وزارت اطلاعات به دروغ اعلام کردند هدف مجاهدین به شکست کشاندن محاکمه حمید نوری است. ایرج مصداقی همان روز اول در فیس بوکش نوشت:‌ «فرقه رجوی به دستور شخص وی پس از مطلع شدن از پیروزی بزرگ عملیات دادخواهی ۶۷ تلاش های زیادی را برای مخدوش کردن این عملیات به خرج داده است».
او در ۳۱ اردیبهشت۱۳۹۹ خوابهای پنبه‌دانه‌ای‌اش را با خوشحالی اینطور بیان کرد: «...ببینید خواب از چشم اینها گرفتیم. بخصوص همان روزی که حمید نوری دستگیر شد... من همان موقع تأکید کردم که این مثل تیری است که به جگر مسعود رجوی خورده،...درست من این را هفت ماه پیش گفتم... حمید نوری دکون این را درش را گل گرفته است. تمام این داستانها من گفتم همه تلاشش را می‌کند که حمید نوری آزاد شود ما تو این پروژه شکست بخوریم...»!!!!
خواب‌های شتری ادامه داشت و در تاریخ ۱۴ خرداد نوشت: «اونایی که الان در آلبانی هستند....اینا تلاش دارن برای این که این پروژه شکست بخوره...». سپس با نام بردن از ۲۹ نفر از هواداران مجاهدین و شاهدین قتل عام درخارج کشور، مدعی شد: رجوی و «این فرقه همه این نیروها را حبس کرده است» و اجازه شهادت در دادگاه را نمیدهد. تصور وزارت اطلاعات و مزدورش این بود که چون تواب مزدور نفوذی تشنه به خون دستگیری حمید نوری را اعلام کرده مجاهدین وارد میزی که او پهن کرده نخواهند شد و مزدور کف به دهان قهرمان یکه تاز دادخواهی قتل عام خواهد شد. سر و ته پرونده حمید نوری با شهادت‌های آبکی و دروغ های مصداقی که وکیل حمید نوری از آنها بنفع موکل دژخیمش استفاده خواهد کرد بسته خواهد شد و او اگر نه آزاد، حکم زندان کوتاهی خواهد گرفت و با این رویه قضایی سایه دستگیری و محاکمه و مجازات در دادگاههای بین‌المللی از سر بقیه جانیان بویژه خامنه‌ای سر دژخیم و اعضای هیئت مرگ هم برچیده خواهد شد.
اما خواب شتران ولایت تعبیر نشد و ۵ روز بعد از اعلام دستگیری حمید نوری، مجاهدین درتاریخ ۲۴ آبان ۹۸ برابر با ۱۵ نوامبر۲۰۱۹ طی اطلاعیه ای اعلام کردند، مجاهدین در اشرف سوم آماده شهادت دادن در باره قتل عام ۶۷ و نقش دژخیم حمید نوری هستند و ده روز بعد در۲۵ نوامبر۲۰۱۹ برابر با ۴ آذرماه ۱۳۹۸سازمان مجاهدین اسامی شاهدانش را به قضاییه سوئد معرفی کرد. زودتر از این تاریخ، نصرالله مرندی در ۱۳ نوامبر شکایت اش را در دادستانی سوئد ثبت کرده بود.
وزارت اطلاعات از طریق ایرج مصداقی، همزمان با فحاشی به مجاهدین و متهم کردن آنها به عدم شرکت برای شهادت در دادگاه دژخیم حمید نوری، مجدانه تلاش میکرد پرونده را با وارد کردن مامورانی امثال مزدور نفوذی و سیامک نادری و حمید اشتری پر کند تا فرصت برای شرکت و شهادت دادن مجاهدین و هوادرانشان محدود شده و زمینه های تبرئه حمید نوری را فراهم نماید. مصداق ر‌‌ذالت و خیانت تنها کسی است که بارها از تبرئه حمید نوری بعنوان یکی از احتمالات سرنوشت پرونده حمید نوری در دادگاه سخن گفته است.
وکیل کاوه موسوی که دستگیری حمید نوری با اقدامات حقوقی او به سرانجام رسیده بود با مشاهده عملکردهای مصداقی علیه او دست به افشاگری زد و در کلاب‌هاوس گفت: «خدا را شکر که ما صد تا شاهد داریم. اگر سه تای شاهد اول حمید اشتری، مختار شلالوند و ایرج مصداقی بودند این پرونده شکست خورده بود، بخاطر اون اقداماتی که اینجا بعضی ها کردند»
اگر وزارت اطلاعات در غیبت مجاهدین، قادر به پیش بردن سناریوی تبرئه نوری میشد، پرده دوم توطئه رژیم بوسیله باند مزدور نفوذی و لابی‌هایش آغاز میشد. مصداقی و سایر مزدوران وزارت اطلاعات میتوانستند، با دود و دم اعلام کنند:‌ دیدید، مسعود رجوی نگذاشت شاهدین قتل عام علیه نوری شهادت بدهند؟ دراین حالت، وزارت اطلاعات و مزدور نفوذی برنده پرونده و مجاهدین مقصر اصلی شکست پرونده و تبرئه حمید نوری قلمداد میشدند. تلاش های مزدور نفوذی برای این که خودش را متولی و صاحب عله اصلی این کیس نشان بدهد نیز در راستای همین سناریو بود. 
در همین سناریو هنگامی که مصداقی از طریق کاوه موسوی متوجه شد که این احتمال وجوددارد که دستگیری حمیدنوری از طریق دیگری هم علنی شود، کاوه موسوی را تهدید کرد: «اگر کس دیگری بجز من اعلام کنه که حمید نوری دستگیر شده من این پرونده رو خراب میکنم. ؟»
شرکت همه جانبه مجاهدین دراین پرونده، آنهم بصورت هوشمندانه و چراغ خاموش و با صبر و حوصله قابل تحسین و همزمان افشای سناریوی وزارت اطلاعات و نقش مزدور نفوذی در این پرونده، همه ترفندهای وزارت اطلاعت را نقش بر آب کرد.
اگر هوشیاری و شرکت فعال مجاهدین در دادگاه حمید نوری نبود و حمید نوری تبرئه میشد: وزارت اطلاعات می توانست حتی مدعی بی پایه بودن قتل عام ۶۷ بشود، کما این که، پس از ادای شهادت و صحنه های تکاندهنده گزارشات شاهدین در دادگاه، امیر عبداللهیان وزیر خارجه ملایان، در تاریخ ۲۵ سپتامبر۲۰۲۱، در ملاقات با وزیر خارجه سوئد گفت: «گروهک تروریستی منافقین در پشت پرده این پرونده سازی و توطئه غیرانسانی قرار دارد، تأکید کرد که دادگاه می بایست به این موضوع توجه داشته باشد که کلیه مدارک و ادعاهای مطروحه در این دادگاه از سوی گروهی شهره به دروغ و مکر ساخته و پرداخته شده است، که این امر بی اعتباری و اهداف سیاسی این پروسه را نشان می دهد.»
با ورود حساب شده، دقیق و همه جانبه مقاومت و زندانیان هوادار مجاهدین از همان روزهای نخست دستگیری و مخصوصا از ۱۰ آگوست و شروع دادگاه، اوضاع کاملاً وارونه و مزدور نفوذی بیش از پیش رسوا شد. اکنون دیگر از الدروم بلدروم های شداد و غلاظ سابق او خبری نیست. از اینکه رسانه‌های فارسی زبان مثل سابق او را تحویل نمی‌گیرند بشدت دلخور است و از آنها طلبکاری میکند.
به یمن اقدامات مقاومت و اشرف نشانان درجلو دادگاه، اکنون تنها حمید نوری نیست که در دادگاه استکهلم به محاکمه کشیده می شود، بلکه این دادگاه میتواند زمینه پرده برداشتن از جنایات خمینی و محاکمه خامنه‌ای و رئیسی و همه عوامل نفوذی وزارت اطلاعات در آینده را نیز فراهم کند.
هنوز تا پایان دادگاه دیرزمانی باقی است ولی قرائن و شواهد نشان از پیروزی عدالت بر جنایت می کند. این جمله تاریخی آقای مسعود رجوی می تواند یک بار دیگر جامه عمل به خود بپوشد. آنجا که گفت هرجا ذره‌ای آزادی و قطره‌ای قانون باشد مقاومت پیروز است و دست بالا را دارد.