تظاهرات ایرانیان آزاده و هواداران مجاهدین در بروکسل در مقابل سفارت آمریکا

روز پنجشنبه، ۲۴ مارس ۲۰۲۲، ایرانیان آزاده هواداران شورای ملی مقاومت ایران همزمان با حضور رییس جمهور آمریکا در بلژیک برای شرکت در اجلاس ناتو، و جی ۷ و نشست سران اتحادیه اروپا، در برابر سفارت آمریکا تظاهرات کردند و به آمریکا، و سران جی ۷ و اتحادیه اروپا فراخوان به اتخاذ سیاستی قاطع علیه رژیم ملایان شدند. ایرانیان در شعارها و بنرهایشان هرگونه مماشات و امتیاز دادن به رژیم را تحت مذاکرات برجام محکوم کردند.

تظاهرات ایرانیان در بروکسل-9 

در این برنامه، سناتور مارک دمسماکر و از اعضای کمیته پارلمانترها و شهرداران بلژیکی برای یک ایران دمکراتیک در سخنان خود گفت: "در آغاز از صمیم قلبم برای همه شما آرزوی سال نوی شادی را دارم، نوروز مبارک، دوستان من، تمام دنیا موافق است که ایران نباید هیچگاه به سلاح اتمی دست پیدا کند، هیچکس ضرورت دیپلماسی و مذاکره در این خصوص را رد نمیکند، تنها چیزی که باقی میماند پاسخ به این سوال است که ما بر اساس چه اصولی مذاکره میکنیم؟ و آیا ما به این اصول پایبند میمانیم؟ اصول باید بر این باشد که هر قراردادی باید به نفع مردم ایران باشد و نباید هزینه ای بر مردم ایران تحمیل کند، این نباید امنیت منطقه و امنیت ما در غرب را تهدید کند. دوباره، تکرار میکنم، دیالوگ باید بر اساس اصول ما از جمله آزادی دمکراسی، و احترام به حقوق بشر باشد، اگر توافقی براساس این اصول قابل حصول است خوب مشکلی نیست، و اگر نه خوب تاریخ به ما نشان داده است، که هیچ توافقی بهتر از توافقی است که علیه دمکراسی، علیه مردم ایران و علیه مردم منطقه و در بلند مدت علیه منافع ما در اینجا در غرب باشد.

تظاهرات ایرانیان در بروکسل-6

در ادامه، آقای پائولو کازاکا پارلمانتر سابق اتحادیه اروپا ضمن تبریک سال نو به مردم و مقاومت ایران و خانم رجوی تاکید کرد: در اول میخواهم برای شما آرزوی نوروزی شاد داشته باشم. امیدواریم این خورشید این بهار، قلب شما را گرم کند و برای شما شادی بیافریند، و آزادی و صلح و ثبات برای شما بیاورد. مماشات مهمترین محرک برای اتحاد دیکتاتورها بود تا تاکتیک مشابه را در اروپا تکرار کنند، رهبران اروپایی ما با ایالات متحده سعی میکنند قراردادی را با روسیه به امضا برسانند که شکسته شد و امضا شد، با هم با دیکتاتوری غیرقابل اعتمادتر در تهران. واقعیت نشان داده که وقتی غرب میلیونها دلار برای آزادی گروگان ها باج میدهد، افراد بیشتری به گروگان گرفته میشوند برای میلیون ها دلار بیشتر، زمانی که قتل و سرکوب مردم ایران را پاک میکنید، هیچ راهی نیست که بتوان به مقاصد آنها مماشات کرد، توسعه هسته ای توسط فناتیک هایی مانند آخوندها باید متوقف شود، و راه حلی با مشخصی برای دستیابی آن وجود دارد، به رسمیت شناختن حق آنان برای زندگی در صلح، دمکراسی و آزادی، پایان دادن به مصونیت ملاها و مسئولیت آنان در قبال جنایاتشان، مشخصا، نسل کشی علیه اپوزیسیون دمکراتیک ایران، که در ۱۹۸۸ رخ داد. پایان دادن به جنگ و غارت و تجاوز سپاه و نیروهای نیابتی آنان در سوریه، عراق و یمن، و مهمتر از همه، توافقی بر اساس حق غیر قابل تضییع مردم ایران برای آزادی، دمکراسی و صلح. سپاسگزارم

تظاهرات ایرانیان در بروکسل-4

آقای مهدی نوبری، از اعضای جوامع ایرانیان بلژیک در سخنانی کوتاه خواستار توقف هرگونه امتیاز دادن به رژیم تحت عنوان برجام شد و بر درخواست جوامع ایرانیان بلژیک در خصوص اعمال سیاستی قاطع علیه رژیم ملاها تاکید کرد..

تظاهرات ایرانیان در بروکسل-7

آقای دکتر مسعود کاشفی، از جوامع متخصصین ایرانی بلژیک در ادامه توافق هسته ای را قرار دادن تیغ در کف زنگیان مست توصیف کرد، که مزورانه توسط سیاستمداران غربی به عنوان حمایت از مردم معرفی میشود. ایشان در ادامه گفتند، این سیاست برای خامنه ای تا پوتین این فرصت را فراهم میکند تا خون انسانهای بی گناه را بریزند.

خانم ربابه روستایی، از رفقای هوادار سازمان چریکهای فدایی خلق ایران نیز با حضور در این برنامه با اشاره به گروگان گیری کارکنان سفارت رژیم در تهران گفت، چگونه است که آمریکا و اروپا سالهاست مردم ایران را در گروگان رژیم رها کرده و درحال بده و بستان با جانیان حاکم برایران است.

تظاهرات ایرانیان در بروکسل-8

این برنامه با استقبال خبرگزاری های بلژیک روبه‌رو شد. خبرنگار خبرگزاری رسمی بلژیک بلگا در برنامه حاضر شد و به تهیه عکس و گزارش ازین برنامه برخواست، خبرگزاری بروز و خبرگزاری جی وی ای آنتورپ خبر منتشر شده در بلگا را منتشر کردند.

Iraanse gemeenschap betoogt aan Amerikaanse ambassade voor sancties tegen eigen regime | BRUZZ

Iraanse gemeenschap betoogt aan Amerikaanse ambassade en vraagt sancties tegen eigen regime | Gazet van Antwerpen (gva.be)

 

 تظاهرات ایرانیان در بروکسل-5تظاهرات ایرانیان در بروکسل-2تظاهرات ایرانیان در بروکسل-3