حمید معاصر: درماندگی بیسابقه ولی فقیه و دست و پازدنهای دوران سرنگونی

تحولات ماههای اخیر از قیامهای گسترده تا ضربات متعدد کانون‌های شورشی به دیوار اختناق و آچمز شدن عوامل تروریستی و موشکی و هسته‌ای رژیم در مقابل نفوذ سرویسهای خارجی و ضربه به نفرات کلیدی آن، نشان از هم گسیختگی ارگانهای حافظ «نظام ولایت» و ضعف مفرط رژیم مخصوصاً در زمینه‌های امنیتی و سرکوب است. افزایش چشمگیر عملیات کانون‌های شورشی از قبیل از کار انداختن سیستم کنترل و سرکوب شهرداری و پخش نوارهای متعدد شعارهای سرنگونی در جای جای ایران و ضربه کاری به سیستم نفوذ ناپذیر امنیتی زندانهای مخوف، همه و همه، نشان فرسودگی و استهلاک و بی رمقی دستگاههای متعدد سرکوب و اختناق و از علائم بارز شرایط سرنگونی است.
شکست خفت‌بار سه ماهه در بیش از شصت حمله سایبری به سایت مجاهد از ۷۰ کشور، خود گویای به گل نشستن دستگاهی است که روزگاری برای ترساندن و شانتاژ کارآیی داشت. این در حالی است که هنوز بعد از دو هفته ضربه کاری به شبکه شهرداری غارتگر مردم، بنا به اذعان رسانه‌های خودشان، هنوز این سیستم راه‌اندازی نشده و قادر به بیان ابعاد این ضربه نیز نیستند. علیرغم همه رجزخوانی‌های پاسدار سلامی و آخوندهای جمعه بازار، تاکنون در برابر تهاجمات بی‌وقفه به مزدورانشان در سوریه، کشتن سرکردگان نیروی تروریستی قدس و عملیات علیه عاملان پروژه هسته‌ای در داخل و خارج عاجز از کمترین واکنشی بودند. تلاش‌های حقیرانه برای کشتن یا ربودن شهروندان سایر کشورها حتی در حیاط خلوت خودشان ـ ترکیه و کشورهای همجوار ـ به یک شکست خفت بار انجامیده است
در مقابل همه تهاجمات اختناق شکن کانون‌های قهرمان شورشی و موفقیت‌های خیره‌کننده سیاسی در پهنه بین المللی منجمله سفر وزیر خارجه سابق امریکا مایک پمپئو به اشرف ۳، طبق اطلاعیه ۳۱ خرداد کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت ایران، دستگاه جاسوسی رژیم بعد از تلاش اتاقهای فکرو طرح و برنامه‌های «چندوجهی» شان، اقدام به هک کردن تلگرام هنرمند محبوب مقاومت آقای امیر آرام و چند ایمیل و تماس تلفنی «سوبازان بدنام امام» جنایت پیشه با برخی از اعضای شورای ملی مقاومت نموده است. اینکارهای پیش‌پا افتاده معادل همان «جواب دندان شکن و انتقام سخت» است که بعد از قتل قاسم سلیمانی و فخری زاده دل بسیجی‌ها را خوش کردند و نهایتاً با چند موشک به بیابانهای اطراف اربیل، آن را ماستمالی نمودند.
هیچیک از این اقدامات پاسخگوی سرخوردگی، ریزش و بی اعتمادی گسترده پاسدار ـ بسیجی‌های وامانده در دوران پساکرونا نیست بهمین دلیل است که خامنه‌ای این روزها مستمراً و بلاوقفه به صحنه آمده و تلاش می‌کند به «حافظان نظام» روحیه بدهد که ناامید نباشید، هنوز سرنگون نشده‌ایم.
به‌این دلیل است که خامنه‌ای در اوج درماندگی بمنظور وقت خریدن برای نظامش و نجات رژیم از سرنگونی، دو اقدام را همزمان تشدید کرده است. از یکسو اعدام‌ها را گسترش داده تا با جوشکنی عملیات کانون‌های شورشی مقابله کند، از سوی دیگر مددگرفتن از بقایای دیکتاتوری مدفون سلطنتی و ریزه خواران آن در چند رادبیو تلویزیون فارسی را افزایش داده تا با «هیاهوی بسیار برای هیچ» آلترناتیو انقلابی را کمرنگ و راه حل رادیکال برای سرنگونی قهرآمیز دیکتاتوری فاشیستی‌اش را با پرده دود استتار «سلطنت» بپوشاند. غافل از اینکه بعد از قیام قهرآمیز و مردمی ۱۳۹۶ شعار مکمل «اصلاح طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا» توسط جوانان انقلابی سرداده شد و اکنون همه‌گیر شده است: نه تاج و نه عمامه، آخوند کارش تمامه.
دولت قتل عام و تمامیت این رژیم اکنون بسرعت بپایان خود نزدیک می‌شود، ناقوص محاکمه سران جنایتکار آن منجمله خامنه‌ای ـ رئیسی، روز ۱۴ ژوئیه بلندتر از همیشه بعد از حکم دژخیم جنایتکار حمید نوری بصدا درخواهد آمد دیکتاتوری ولایت فقیه در برابر طوفان قیام‌های بی وقفه و شعارهای کوبنده «مرگ بر خامنه‌ای و رئیسی» بزودی از پای در می‌آید.
بجاست که در آخرین روز خرداد کلام ستایش انگیز رهبر انقلاب برادر مسعود، را تکرار کنیم که:
باید با پرچم نه شیخ و نه شاه خروش آزادی سرداد، سلاح بدست گرفت و به مقاومت برخاست. در خردادماه خونین در آستانه چهل و یکمین سال انقلاب دمکراتیک نوین باید تاکید کرد: هیچ قدرتی در جهان نمی‌تواند مانع قیام و پیروزی مردم ایران شود.
حمید معاصر
برلین ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ـ ۲۱ ژوئن ۲۰۲۲