نامه کمیته آلمانی همبستگی برای یک ایران آزاد به نخست‌وزیر بلژیک: دیپلمات تروریست رژیم ایران اسدی نباید آزاد شود

نامه کمیته آلمانی همبستگی برای یک ایران آزاد به نخست‌وزیر بلژیک

دیپلمات تروریست رژیم ایران اسدی نباید آزاد شود

پارلمان بلژیک باید لایحه دولت را رد کند

ما از لایحه‌ای در پارلمان بلژیک - که توسط ائتلاف دولت ارائه شده بود – مطلع و در عین‌حال شوکه شدیم. لایحه‌ای که بر اساس آن زندانیان محکوم شده - از جمله اسدالله اسدی - می‌توانند به ایران استرداد شوند ما این لایحه را که قرار است هفته آینده در پارلمان بلژیک در مورد آن تصمیم‌گیری شود، به‌شدت تقبیح می‌کنیم.

در صورت تصویب این قانون در بلژیک، هر کس که شناختی از رژیم ایران دارد، می‌داند که اسدی در آنجا ادامه حبس خود را در زندان نخواهد گذراند.

پارلمان بلژیک باید این لایحه را رد کند. اخراج اسدی به ایران نه تنها توهین به تمام افرادی است که در ژوئن ۲۰۱۸ در پاریس در معرض از دست دادن جان خود بودند. تصویب این لایحه جان مخالفان ایرانی و حامیان مقاومت ایران در اروپا را به خطر می‌اندازد. اگر این رژیم به‌دلیل بدترین اقدام تروریسم دولتی در اروپا در دهه‌های اخیر پاسخگو نباشد، در آینده نیز به این تاکتیک روی خواهد آورد. هم‌چنین به نمایندگان پارلمان بلژیک یادآوری می‌کنیم که در پشت اسدی شبکه‌یی از سلول‌های خفته در سراسر اروپا وجود دارد که هنوز هم فعال می‌باشند. هر پیامی که برای آنها ارسال می‌شود، نباید در وجود این شبکه تردید کرد.

در این نامه هم‌چنین آمده است: ما از شما آقای نخست‌وزیر می‌خواهیم با تمام امکانات مانع از تصویب لایحه مورد اشاره بشوید.

 

اشتفانی بونگ، نایب‌رئیس فراکسیون دموکرات مسیحی در مجلس برلین

مارتین پاتسلت، نماینده پیشین مجلس فدرال آلمان

کریستیان سیمرمان، سردبیر نشریه «اخبار حقوق بشر»

کاترین بورن مولر، رئیس افتخاری جامعه بین‌المللی حقوق بشر

هرمان یوزف شارف، نماینده مجلس ایالتی