نیروهای ضربت و پلیس ضدشورش با لودر و ماشین آتش نشانی و آمبولانس آماده حمله به اشرف

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت

نیروهای ضربت و پلیس ضدشورش با لودر و ماشین آتش نشانی و آمبولانس آماده حمله به اشرف

 

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران روز گذشته در رُم با صدور بیانیه ای, اعلام کرد:

همزمان با قیام مردم ایران در برابر فاشیسم دینی, ساکنان اشرف اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران در عراق, به مقامات آمریکایی  و عراقی اعلام کرده اند, همچون سایر ایرانیان تبعیدی و داوطلب, با شرایط مشخصی آماده و متقاضی بازگشت به میهنشان هستند.

اما نیروهای ویژه پلیس عراق از شب گذشته به آماده سازی برای حمله به اشرف و ورود قهرآمیز به داخل آن که  خواستة رژیم هراسان آخوندی برای سرکوب و محاصره هر چه بیشتر ساکنان اشرف است, مبادرت کرده اند. نیروهای ضربت و واکنش سریع و پلیس ضدشورش از بامداد امروز در ورودی اشرف مستقر شده و آرایش حمله و تهاجم به خود گرفته اند. آنها برای ورود قهرآمیز به داخل قرارگاه , تعدادی لودر و ماشین های آتش نشانی و آمبولانس به همراه آورده اند. اکیپ ها و ستونهای جدید نیرو در حال انتقال به اشرف می باشند.

کمیته پارلمانی ایران آزاد در پارلمان انگلستان از سوی اکثریت اعضای پارلمان و 200 تن از اعضای مجلس اعیان و کمیته دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا, کمیته نروژی دوستان ایران آزاد و کمیته بین المللی ساخاروف در دانمارک و کمیته بین المللی در جستجوی عدالت که بیش از 2000پارلمانتر را در اروپا و آمریکای شمالی در بر میگیرد، در نامه های خود به پرزیدنت اوباما و مقامات آمریکایی و عراقی, تصمیم دولت عراق برای حمله به اشرف و واردکردن خشونت آمیز نیروهای پلیس به داخل کمپ را بشدت محکوم و خواستار ممانعت از آن شدند.

این کمیته ها در نامه های خود با یادآوری مسئولیت ایالات متحده در مورد حفاظت ساکنان خلع سلاح شده اشرف, خاطرنشان کردند که سرکوب نیروی اصلی اپوزیسیون رژیم ایران در عراق خواستة خامنه ای دیکتاتور مذهبی است که در 28فوریه از مقامات عراقی خواهان اجرای توافق دوجانبه برای سرکوب و اخراج  ساکنان اشرف گردید.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

6مرداد1388 (28ژوئیه2009)