در سلسله حملات تروریستی در عراق شش نفر کشته شدند

خبرگزاری فرانسه - 21 مارس  2010 (اول اسفند 1389)-  بغداد - مقامات وزارت کشور و امنیت عراق گفتند روز یکشنبه در سری حملاتی در سراسر عراق شش نفر شامل یک افسر پلیس و یک سرباز عراقی  کشته شدند.

یک مقام وزارت کشور که خواست نام او برده نشود گفت در مرگبارترین حملات که در شهر یوسفیه در 25 کیلومتری جنوب بغداد در اثر انفجار بمب کنار جادهای صورت گرفت  سه فرد غیر نظامی کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

این مقام گفت در منطقه عمدتا شیعه نشین الدوره در جنوب بغداد در اثر انفجار بمب یک افسر پلیس کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.
یک پلیس عراقی که حاضر نشد خودش را معرفی نماید گفت در شهر موصل یک پیر مرد در هجوم مردان مسلح به خانه او مورد شلیک گلوله قرار گرفته و کشته شد.

این افسر پلیس اضافه کرد در شهر صناعیه در شرق موصل یک سرباز عراقی که در مرخصی بسر میبرد در اثر شلیک گلوله های مردان مسلح کشته شد....

در حالیکه شمارش آرای انتخابات عراق به مراحل نهایی خود نزدیک می شود, یک گروه تروریستی وابسته به القاعده در عراق اعلام کرد حملات تروریستی از سر گرفته خواهد شد.

همچنین بر اساس گزارشهای رسانه های عراقی, طی روزهای گذشته گروههای تروریستی وابسته به رژیم ایران در مناطق مرزی دستگیر شده اند. از جمله امروز (یکشنبه) تلویزیون الشرقیه گزارش کرد که یک فرمانده عملیات تروریستی وابسته به رژیم ایران دستگیر شد.

تلویزیون الشرقیه روز یکشنبه 21 مارس گزارش داد یک نیروی مشترک عراقی - آمریکایی یکی از فرماندهان گروههای ویژه مرتبط به ایران را طی یک عملیات هلی برد در شمال شرق بعقوبه دستگیر کردند. یک منبع امنیتی گفت که نیرویی از یکان مأموریتهای ویژه با پشتیبانی نیروهای آمریکایی محمد اسعد التمیمی یکی از فرماندهان گروههای ویژه و متهم به انجام قتل و کوچ اجباری اهالی منطقه را دستگیر کردند.